תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

ד"ר ערן ממן: על בעיות כתף בגיל מבוגר
קרעים בגידי הכתף
תרגילי פיזיותרפיה לכתף לאחר פציעה
תרגילי פיזיותרפיה לכתף לחיזוק כוח השרירים

חדש במרפאות אורתופדיות בתחומי מיפרקים, כתף וספורט: DocTalk - ייעוץ רופא אונליין

במרפאות אורתופדיות בתחומי מיפרקים, כתף וספורט: תור בשיחת וידאו. השירות מיועד כייעוץ למטופלים אשר ביקרו במיון באכילוב לאחר פגיעה יעוץ לאחר פנייה למיון, פגיעות ספורט, טראומה ופגיעות ניווניות
לפרטים וזימון תור
אורתופדיה - חטיבה; מרפאות אורתופדיה

​מפרק הכתף הוא אחד המפרקים החשובים בגוף, המאפשר תנועה ותפקוד של הגפה העליונה. הוא בנוי בצורת "עלי" "ומכתש", עטוף על-ידי מעטפת חזקה, הנקראת קפסולה, מוחזק למקומו ומופעל על ידי שרירים וגידים המאפשרים לו תנועה מרבית במרחב.

מפרק הכתף עלול להיפגע ממגוון רחב של מצבים ומחלות אשר יפגמו בתפקודו ויגרמו, כאבים, סבל והגבלות תנועה ותפקוד, דוגמת:

  • שברים - נגרמים לרוב כתוצאה מנפילה על יד פשוטה לפנים, בניסיון לבלום נפילה, או כתוצאה מחבלה ישירה. כהמשך לכך, נשבר ראש עצם הזרוע, וניתקים גידים המחוברים אליו. יש חשיבות רבה לתיקון אנטומי של השבר/ים כדי להחזיר את המבנה הכדורי של ראש עצם הזרוע, כדי למנוע התפתחות שינוים ניווניים ועימם הגבלה תפקודית קשה במידה ושחזור זה לא יושג. כיון ששברים אלה שכיחים באנשים קשישים, קיימת משמעות יתרה בחזרה לתפקוד. הטיפול בשברים מסוג זה מתבצע כיום על ידי ניתוח ובו נעזרים הרופאים בפלטות מתכת ייעודיות חדישות, או מסמרים מיוחדים המאפשרים הגעה לריפוי ויכולת תנועה.
  • קרעי גידים - קרעי גידים בכתף הינם שכיחים באוכלוסיה המבוגרת, כתוצאה מנפילה או משיכה חריפה של הזרוע. עכב כך, נגרם קרע בגידים המסובבים בכתף, הנקראים ROTATOR CUFF. תיקונם מתבצע בפעולה ארטרוסקופית (ללא פתיחת המפרק) ובאמצעות ציוד יעודי חדיש המאפשר תפירת הגידים והחזרת התפקוד למפרק.
  • פריקות חוזרות - פריקות כתף שכיחות דווקא בצעירים, אצלם עקב תנועה חריפה, נגרמת פריקה, שמשמעה יציאת המפרק ממקומו. זהו אירוע כואב ביותר, המחייב החזרת המפרק למקומו בצורה מיומנת, לרוב בחדר המיון. אולם, לרוב בצעירים יציאת המפרק ממקומו מלווה בקרע של מעטפת המפרק, קפסולה, או "תלישה" שלה מהמכתש הגרמי. בעקבות כך נגרמים חוסר יציבות לכתף  ואירועי פריקות חוזרות, לעיתים אפילו תוך כדי שינה. גם כאן, הטיפול הוא באמצעות ניתוח ארטרוסקופי, במסגרתו מתוקן הנזק שנגרם בפריקה, וכן מתבצע חיזוק נוסף של מעטפת המפרק. רוב ניתוחי תיקון קרעי הגידים ותיקון הפריקות מתבצעים באורח אמבולטורי, באשפוז יום.
  • ניתוחים נוספים המתבצעים מסגרת היחידה, הם ניתוחי החלפות מפרק הכתף, חלקית או שלמה, כולל שימוש במישתלים ייחודיים, במקרים בהם בנוסף לשחיקת המפרק יש גם חוסר תפקוד או קרע נרחב בגידים.

יחידת הכתף בבית החולים מוכרת ברחבי הארץ ובעולם, ומקיימת קשת רחבה של פעילות הוראתית לאורתופדים מהארץ ומהעולם בכינוסים, הדרכות והדגמות ניתוחים. היחידה קולטת משתלמים מהארץ והעולם, ושותפה לפיתוח וניסויים קליניים של אמצעים חדישים לטיפול בפגיעות הכתף השונות.

פרטי היחידה

03-6973920 - לתיאום ניתוחים בלבד
03-6974000 - לזימון תורים במרפאות החוץ
פקס: 03-6974527
דוא"ל:
בניין סוראסקי
אגף ג'
קומת קרקע

הרצאת ד"ר ערן ממן - החלפת כתף - מה חדש | אפריל 2020

תפריט ניווט תחתון