תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

הדרכה לבדיקת שדה ראייה

 מוסף בריאות העינייםעיניים - מערך; מרפאות עיניים

​במרכז לגלאוקומה מתבצעות בדיקות והערכות לחולים עם חשד לגלאוקומה (ברקית). כמו כן, מתבצע מעקב אחר חולי גלאוקומה הכולל ביצוע בדיקת שדה ראייה ממוחשב וצילומי צבע של עצבי הראייה. בשירות לגלאוקומה מבוצעים טיפולי לייזר להורדת לחץ תוך-עיני בסובלים מכך וניתנת הפניה לניתוחי קטרקט וגלאוקומה.

מהי מחלת הגלאוקומה?

גלאוקומה היא קבוצה של מחלות הגורמות לנזק בלתי הפיך לעצב הראייה והיא נחשבת לגורם השני לעיוורון בעולם המערבי, שמשפיע על למעלה מ-60 מיליון איש בעולם. המחלה נגרמת לרוב על ידי לחץ תוך-עיני מוגבר, אולם בכחמישית מהחולים המחלה עלולה להופיע עם לחץ תוך-עיני תקין.

ניתן לטפל בגלאוקומה וככל שהטיפול ניתן מוקדם יותר תוצאותיו טובות יותר. עיקר הטיפול נועד להוריד את הלחץ התוך-עיני ולשפר בצורה עקיפה את זרימת הדם לעין, ובכך לעצור או להאט את הפגיעה בעצב הראייה ולמנוע עיוורון, עם זאת חשוב לציין שהטיפול אינו יכול לרפא נזק שכבר נגרם, אך יכול למנוע נזק נוסף.


השתלת מסתם מסוג ״זן״ (Xen)

רופאי מרכז הגלאוקומה של מערך העיניים במרכז הרפואי תל-אביב מבצעים ניתוח חדשני לטיפול בגלאוקומה – השתלת מסתם מסוג ״זן״. מדובר בשתל זעיר שאורכו 6 מ״מ בלבד, המושתל בהרדמה מקומית מתחת ללחמית העין ומאפשר ניקוז של נוזל מתוך העין והורדה של הלחץ התוך עיני – כפרוצדורה נפרדת, או במשולב עם ניתוח קטרקט. טיפול זה אושר לשימוש ע״י ה-FDA האמריקאי וכבר נמצא בשימוש במספר מדינות נוספות באירופה ובעולם.
השתלת המסתם מתבצעת בניתוח זעיר-פולשני – פשוט יותר לביצוע ביחס לניתוחי הגלאוקומה המקובלים, כגון השתלת מסתם או טראבקולקטומיה. מחקרים ראשוניים שפורסמו, מציגים הורדה משמעותית של הלחץ התוך-עיני במטופלים שעברו את הניתוח.

יחידות רפואיות | תחומים

ניתוחים | טיפולים | בדיקות

מידע למטופל

פרטי היחידה

03-6973262
בניין סוראסקי
אגף ח'
קומה 1

תפריט ניווט תחתון