תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

על גלאוקומה אצל קרסו
על בדיקת שדה ראייה
עיניים - מערך

המרכז לחקר הגלאוקומה הוקם במטרה להקטין את מספר המטופלים הסובלים מלקויות ראיה או עיוורון מגלאוקומה ולשפר את איכות חייהם. 

מרכז המחקר מתמקד בטכנולוגיות מתקדמות שיכולות לאפשר זיהוי מוקדם וטיפול יעיל בגלאוקומה - הגורם המוביל לעיוורון בלתי הפיך בעולם. אחד מתחומי המחקר העיקריים הוא שימוש ברפואה מרחוק או טלה-רפואת עיניים על מנת לאפשר אבחון וטפול מרחוק באמצעות טכנולוגיות אלחוטיות.


מחקרים קליניים – פאזה 1  (Phase 1)

במרכז הרפואי תל-אביב קיים מרכז נפרד המתמחה בניסויים קליניים פאזה Phase 1 – First in Human) 1). מרכז זה ערך עד כה למעלה מ- 250 מחקרים קליניים בשיתוף פעולה עם התעשייה הרפואית במגוון רחב של תחומי הרפואה, במיוחד במתנדבים בריאים. מחקרי פאזה 1 ברפואת עיניים יכולים להתבצע במרכז הרפואי תל-אביב בשיתוף עם מרכז זה למחקר קליני, או באופן עצמאי ישירות עם המרכז לחקר הגלאוקומה.

 

מחקרים קליניים – פאזה 2 ו- 3 (Phase 2 and 3)

מערך העיניים במוסדנו גייס עד כה מאות מטופלים במסגרת מחקרים קליניים רב-מרכזיים בשיתוף עם מרכזים רפואיים מובילים באירופה ובארה״ב. המחקרים נערכו ברובם במימון חברות בינלאומיות גדולות כולל נובארטיס, אלרגן, באייר, רגנרון וחברות מסחריות רבות אחרות.

 

סגל ומתקנים

רופאי מערך העיניים עברו בחלקם הגדול הכשרה במוסדות רפואה ומחקר מהמובילים בעולם. מרפאות החוץ של מערך העיניים כוללות למעלה מ 40- חדרי בדיקה ומגוון טכנולוגיות מתקדמות ביניהן טומוגרפיה אופטית קוהרנטית (OCT) של הרשתית, עצב הראייה והמקטע הקדמי של העין, אנגיוגרפית OCT , מבחני שדות ראיה ממוחשבים, צילום אנגיוגרפיה של העין באמצעות פלורסצאין, צילומי צבע של קרקעית העין, אולטרהסאונד עיני, טופוגרפיה של הקרנית, ומבחנים אלקטרופיסיולוגיים ייחודיים. ניתוחי עיניים מורכבים מתקיימים מדי יום בשלושה חדרי ניתוח במקביל, ומחלקת האשפוז מכילה 20 מיטות אשפוז ייעודיות למטופלי עיניים.


מחויבות לפעול על פי כללי אתיקה בינלאומיים

המחקרים הקליניים מתנהלים בהתאם לנהלים הבינלאומיים המחמירים של ה-( Good Clinical Practice (GCP. מטרת נהלים אלו היא להבטיח מחקר איכותי על פי כללי אתיקה רפואיים בינלאומיים עבור תכנון, ביצוע, רישום ודיווח של מחקרים קליניים המערבים השתתפות בני אדם. כמו כן, המרכז הרפואי תל-אביב עומד בסטנדרטים המחמירים ובפיקוח של ה- Joint Commission International (JCI) Accreditation , שנועדו גם הם להבטיח טיפול רפואי איכותי בסטנדרטים הגבוהים ביותר בקנה מידה עולמי.

מידע למטופל

תפריט ניווט תחתון