תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

כירורגיה פה ולסתות

היחידה לרפואת הפה היא חלק מהמחלקה לכירורגיית פה פנים ולסתות ומערך אא"ג של המרכז הרפואי תל אביב.
תחום רפואת הפה נמצא קו התפר בין רפואת שיניים לרפואה כללית. יש המכנים אותה המקבילה ה״פנימית״ של כירורגיית פה, פנים ולסתות.

פעילות היחידה מתחלקת למספר מרפאות על פי תתי תחום שונים:

 

 • מרפאת ריריות הפה
  אבחון וטיפול במחלות של ריריות הפה – ישנן מחלות דלקתיות וזיהומיות של חלל הפה אשר מחייבות אבחון נכון וטיפול מתאים. כמו כן ישנם שינוים שונים של רקמות חלל הפה אשר נחשבים בעלי אפשרות להפוך לממאירים ומחייבים מעקב ארוך שנים לוודא שלא מפתחת מצב מסוכן ולזהות מצב כזה מוקדם אם מתרחש.

 

 • המרפאה לכאבי פנים, לסתות, ומפרקי הלסת
  כ 15% מהאוכלוסייה סובלים מתופעות של כאבים כרוניים בלסתות ובפנים, לרוב בהקשר לשרירי הלעיסה ומפרקי הלסת. בעבר המחשבה הייתה שמדובר בכאב שנובע ישירות מחריקת שיניים בלילה, כיום אנו יודעים שזה רחוק מלהיות מדוייק והטיפול היום טוב הרבה יותר ומשלב מגוון רחב של שיטות טיפול תוך ראיה הוליסטית של מצבם הכללי של המטופלות והמטופלים. ישנם מצבי כאב כרוני אשר נובעים מחבלות ללסת/פנים או משנית לסיבוכים של ניתוחים באזור זה.

 

 • המרפאה ליובש פה והפרעות תפקודיות של בלוטות הרוק
  לא מעט אנשים סובלים מתחושת יובש פה. זה מצב אשר מחייב בירור ובדיקה אחר המקור של יובש הפה ויש טיפולים אשר ניתן להציע לפתור את המצב או לשפר משמעותית את איכות החיים.

 

 • דימות של אזור הפנים והלסתות
  עולם רפואת השיניים מאוד משוכלל היום ובהרבה מקרים עולה צורך בביצוע CT דנטלי ושיטות דימות אחרות. לעיתים יש ממצאים שונים שמזוהים בצילום אשר מחייבים אבחנה ולעיתים ייעוץ והמשך בירור. היחידה מרכזת שירות הדימות ומציעה אפשרות לבצע דימות במקרים מורכבים ופענוח מיטבי של הסריקות.


 • המרפאה לטיפולי שיניים לבעלי רקע רפואי מורכב, טיפולים בהרדמה כללית ובסדציה 
  תוחלת החיים היום גבוהה והרבה אנשים מגיעים לגיל מבוגר עם יותר שיניים טבעיות מבעבר. כמו כן כיום מובנת החשיבות של בריאות דנטלית במטופלים עם מחלות רקע כגון סרטן, תחלואת לב וכלי דם ומצבים של דיכוי חיסוני. למומחים לרפואת הפה הבנה עמוקה יותר של מטופלים עם רקע רפואי מורכב וההכשרה להתייחס לרקע רפואי זה ולתת מענה הולם בתוכנית הטיפול הדנטלית ובטיפול עצמו.
  ישנם לא מעט אנשים אשר עקב מצב רפואי מורכב או עקב חשש מטיפול שיניים ״שגרתי״ זקוקים לטיפול זה תחת הרדמה כללית או תחת טשטוש.

 • ייעוץ למאשופזים ולחולים כרוניים
  היחידה מספקת מענה גם למאושפזים בבית החולים אשר סובלים מהפרעות בתחום רפואת הפה. מתקיים קשר הדוק עם מחלקות: אא"ג, עור, המטואונקולוגיה, פנימית, רפואה פליאיבית, ועוד. היחידה מקיימת סקר לשלילת מוקדי זיהום לפני טיפולים מורכבים כמו השתלת מח עצם, טיפולים קרינתיים, כימותרפיה, וטיפולים מונעי ספיגת עצם כגון ארדיה, זומרה, אקסגבה. 


פרטי היחידה

03-6973676
בניין סוראסקי
אגף א'
קומת קרקע

תפריט ניווט תחתון