תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

חטיבה כירורגית; מרפאות כירורגיה כללית

​ניתוחים של הושט והקיבה הינם ניתוחים מורכבים, המחייבים לעיתים פתיחה משולבת של הבטן והחזה ואף של הצוואר.
ניתוחים להסרת סרטן מהוושט והקיבה מהווים חלק ניכר וחשוב מפעילות היחידה והם מתבצעים תוך שיתוף פעולה הדוק בין כל הצוותים המעורבים בטיפול בחולי הסרטן במוסדנו, מתוך רצון להציע לחולים את הסיכוי הגבוה ביותר לריפוי, וזאת באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ביותר.
הניתוחים מותאמים לכל חולה והם מבוצעים בגישה פתוחה או זעיר פולשנית. בנוסף, מדי שנה מבצע צוות היחידה מספר רב של ניתוחים בגישה זעיר פולשנית למחלות שפירות של הוושט והקיבה: בקע סרעפתי, רפלוקס, אכלזיה ועוד.

הצוות הטיפולי

צוות המנתחים בתחום כירורגיית הושט והקיבה כולל רופאים בעלי התמחות בכירורגיה כללית והתמחות-על בכירורגיה אונקולוגית ו/או בכירורגיה זעיר פולשנית. רופאים אלה צברו במהלך העשור האחרון נסיון רב .
לצוות המנתחים המעורב באיבחון, טיפול, ובחירת סוג הניתוח יש להוסיף את צוות חדר הניתוח, צוות טיפול נמרץ, והצוות הסיעודי אשר רכשו מיומנות גבוהה בטיפול בחולים מורכבים אלה.
כמו כן, מדי שבוע מתקיימות ישיבות משותפות לסגל הרופאים הרב-תחומי המטפל בחולים, לרבות האונקולוגים והגסטרואנטרולוגים. פורום זה מקבל החלטות טיפוליות בחולי סרטן מורכבים; מנתח תוצאות הניתוחים; וקובע את הצורך בטיפול אונקולוגי משלים לאחר הניתוח.
לאחר השחרור מהמחלקה, מתבצע מעקב מסודר על-ידי צוות מנתחי המחלקה, במסגרת המרפאות הייעודיות.

פרטי היחידה

03-6974711 - מזכירות חטיבה כירורגית ב'
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 4

תפריט ניווט תחתון