תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

הרדמה, כאב וטיפול נמרץ - מערך
המערך הנוירוכירורגי משמש מרכז הפניה לחולים מרחבי הארץ ומחו"ל.
מגוון הניתוחים הוא רחב מאוד וכולל ניתוחי הסרת גידולים מוחיים, ניתוחי טראומת ראש, ניתוחים לטיפול בדימומים תוך מוחיים, ניתוחי שליטה על פגמים במבני כלי דם תוך מוחיים, ניתוחים וטיפוליים חדשניים לשיפור הפרעות תפקודיות של המוח כגון ניתוחים לשיפור אפילפסיה, הפרעות תנועה ופרקינסון. חלק מניתוחי המוח מתבצעים בהרדמה מלאה וחלקם מבוצעים בערות ודורשים אף הם ניטור הדוק על ידי רופא מרדים וצוות תומך נוסף. 

בנוסף, מבוצעים ניתוחי עמוד שידרה הכוללים ניתוחים נרחבים וניתוחים זעיר פולשניים לעמוד השדרה לטיפול בפריצות דיסק; שחרור התעלה; טיפול בשברים של עמוד השדרה; הסרת גידולים וקיבועים. חלק מניתוחים אלה, מבוצעים תחת ניטור אלקטרופיזיולוגי שתפקידו למזער נזק מוטורי ותחושתי. לשם כך, דרושים שיטות הרדמה וקשר רציף בין צוות הרדמה לצוות הניטור.
הרדמה לניתוחים נוירוכירורגיים דורשת מיומנויות ייחודיות, המתבססות על הכרה והבנה של שלבי הניתוח; הבנת העקרונות הדרושים לשמירה על תקינות המוח (מניעת בצקת, דימום וכו'); השפעת תרופות הרדמה ואחרות על תפקוד המוח, תוך כדי הבטחת תנאי עבודה מתאימים לרופאים הנוירוכירורגיים.
תפקיד הרופא המרדים הוא קריטי בניטור החולה במהלך ניתוח, בשמירה על יציבותו, בהענקת תנאים טובים לנוירוכירורג לבצע את פעולתו ובהבטחת השליטה על הכאב בזמן ולאחר הניתוח.   
עבור כל הניתוחים הנ"ל, עומד צוות רופאים מרדימים המיומן, בין שאר המשימות, להתאים את עומק ההרדמה לכל שלב בניתוח (לדוגמה, הרדמה עמוקה בשלבי הוצאת הגידול והערה מהירה לקראת סוף הניתוח, לשם הערכה זריזה של מצבו הנוירולוגי של החולה); למנוע פגיעה באספקת הדם למוח; למנוע עליות חדות בלחץ הדם העלולות לגרום לדימום קריטי; לספק הרדמה יציבה שתאפשר ניטור אלקטרופזיולוגי מהימן ועוד. 

פרטי היחידה

03-6973331
בניין סוראסקי
אגף ו'
קומה מינוס 2

תפריט ניווט תחתון