תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

הרדמה, כאב וטיפול נמרץ - מערך

​השירות ההרדמתי לניתוחי לב חזה מורכב ממספר רופאים מרדימים מומחים בתחום, הבקיאים בכל המורכבויות של קבוצת חולים זו, כולל הערכה מוסדרת לבבית וריאתית לפני ניתוח, שימוש בניטור חודרני, שימוש באקו טרנס וישטי, ניהול אופטימיזציה המודינמית, פזיולוגיה ופרמקולוגיה לבבית וריאתית, ניהול מכונת לב ריאה, ניהול total circulatory arrest, מתן סדציה לפרוצדורות זעיר פולשניות כתיקון מומי מסתמיים בגישה מלעורית, הפרדת ריאה, טיפול בכאב בזמן ולאחר הניתוח ועוד. 
כמו כן, אנו מבצעים הרדמות לניתוחי קרוטיד, כמו גם לניתוחי אאורטה (דיסקציות, אנאוריזמות), שחלקם נעשה ע"י סטנט וחלקם בצורה פתוחה. 

המערך נותן שירות ליחידת טיפול נמרץ לב-חזה, באמצעות רופא בכיר המומחה בהרדמה וטיפול נמרץ המנהל את היחידה, וצוות רופאי טיפול נמרץ ורופאים מרדימים, המשמרים רצף טיפולי ובנוסף לטיפול המקצועי של הכירורגים , מהווים נדבך נוסף של ידע בתחום הטיפול הנמרץ וההרדמה. אנו מדריכים מתמחים בהרדמת לב, מתוך בית החולים ומחוצה לו. 

מידע למטופל

ניתוחים ופרוצדורות לבביות עשויים להיות מורכבים ובאופן מובן מלווים בחשש של המטופל ובני משפחתו.  צוות הרדמה ניתוחי לב חזה מעורב בניהול הרפואי של החולים לפני, בעת הניתוח ואחריו מחויב להעניק לחולים טיפול מסור מתקדם ובטיחותי.
המטופלים המועמדים לניתוחי לב חזה סובלים משילוב של מחלות הפוגעות בריאה ו/או בלב, חלקם מבוגרים ואפילו קשישים, וחלקם סובלים ממחלות כרוניות מרובות ומורכבות נוספות. אופי המטופלים וסוגי הניתוח מחייב מצד הרופא המרדים, כמו מצד הרופא המנתח, ידע נרחב בפיזיולוגיה, פתופיזיולוגיה, פרמקולוגיה ומיומנות רבה כדאי לבצע את תפקידו נאמנה. 

הניתוחים המורכבים מחייבים שימוש בטכניקות הרדמה וניטור מתקדמות הכוללות לעיתים הנשמת כל ריאה בנפרד, אק"ו לב וושטי ושימוש במכונת מעקף לב-ריאה. 
ההרדמה שהמטופל עובר תלויה בניתוח או בפעולה שהמטופל עומד לעבור ותפקידו של הרופא המרדים בכלל והרופא המרדים העוסק בהרדמת לב בפרט, הוא להתאים את שיטת הרדמה למטופל תוך התחשבות במחלות הרקע שלו ובפעולה. 
במידה והמטופל עובר ניתוח לב פתוח או ניתוח חזה, המטופל יעבור הרדמה כללית, לא יהיה לו כל זיכרון של מהלך הניתוח והוא יקבל תרופות נוגדות כאב חזקות.  במהלך רב ניתוחי הלב וחלק מניתוחי הריאה וניתוחי כלי דם מורכבים יש צורך בשימוש במכונת מעקף לב-ריאה. 
תפקידה של מכונת מעקף לב-ריאה היא להחליף את פעולת הלב והריאות מה שמסיט את הדם מהלב ומאפשר את ביצוע הניתוח באברים אלו ולהמשיך לספק דם לשאר אברי הגוף. איש צוות מיומן (פמפיסט) בשילוב עם הכירורג והמרדים אחראי על פעולת המכונה ואחראי על ניתוב הדם אל המכונה וחזרה אל המנותח. במהלך פעילות מכונת מעקף לב-ריאה קיים מעקב תדיר אחר לחצי הדם, רמות החמצן והפחמן הדו-חמצני בדם, רמת המלחים, החומצה, ההמוגלובין והסוכר. 

בתם הניתוח ולאחר הניתוק ממכונת לב-ריאה והתייצבות המנותח, המנותח מועבר בליווי הרופא המרדים, מונשם ומנוטר, ליחידה לטיפול נמרץ להמשך טיפול וגמילה מהנשמה ביום-יומיים הבאים. 
בנוסף לפעילות הרופא המרדים בחדר ניתוח, משתתף צוות הרדמת לב-חזה בפרוצדורות המתבצעות מחוץ לחדר ניתוח, בעיקר בחדרי צנתורים לבביים שם מתבצעות פעולות כמו השתלות מסתמי לב בצנתור ופעולות התערבותיות לאבחון וטיפול בהפרעות קצב. חלקם של פעולות אלו מתבצעות תחת הרדמה מלאה וחלקם תחת טשטוש מלווה בהרדמה מקומית. 

בפגייה, הרופאים המרדימים  מטפלים בפגים ויילודים בעת  שעוברים תיקון כירורגי של פגמים מבניים של הלב וכלי הדם הגדולים.

פרטי היחידה

03-6973331
בניין סוראסקי
אגף ו'
קומה מינוס 2

תפריט ניווט תחתון