תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

 


"ככל שניתן לברק שלנו להאיר אנחנו מעניקים, בלי מודע, רשות לאחרים לעשות כמונו" (נלסון מנדלה)
מרכז המתנדבים של המרכז הרפואי תל אביב מטפל בקליטת המתנדבים ומלווה אותם בהמשך ההתנדבות.


מועמד/ת להתנדבות יקר/ה,

אנו מברכים אותך ומודים לך על התעניינותך בהתנדבות במרכז הרפואי ת"א.
המרכז הרפואי ת"א חרט על דגלו לשמר את הקשר עם הקהילה.
המרכז הרפואי ת"א מעודד העסקת מתנדבים במחלקות וביחידות ביה"ח השונות, כאשר עיקר הפעילות כוללת סיוע לחולים, לבני משפחותיהם ועזרה לצוותים המקצועיים בעבודתם.
יחד, ובכוחות משותפים, נוכל למקם את ההתנדבות והנתינה במקום הראוי לה וכערך חברתי עליון.
מרכז המתנדבים מנוהל באגף משאבי אנוש במרכז הרפואי. ניתן לפנות בבקשות להתנדבות ולקבלת מידע לפי הפירוט מטה.


תחומי עיסוק בהם נדרשים כעת מתנדבים

 • פרויקט ASK ME - ניתוב והדרכת מתארחי המרכז הרפואי עד ליעדם המבוקש. מטרת צוות "Ask Me", לסייע לאנשים להתמצא בבי"ח ולהגיע למחלקה שהם מחפשים במהירות וביעילות. למידע נוסף על פרויקט Ask Me.
 • "יחידות סגולה" – הנגשת מידע אודות הטבות וזכויות לאזרח הוותיק המתאשפז - "זכויות שוות זהב". לחצו לחוברת הזכויות.
  ביוזמת המשרד לשיווין חברתי, אנו מחפשים מתנדבים שיסייעו בהנגשת מידע אודות הזכויות - למידע נוסף על פעילות יחידות הסגולה, לחצו כאן
 • מיון ילדים- דרושים מתנדבים רגישים וסבלניים להשתלבות במיון ילדים בדנה. להפחתת חוסר הוודאות הקיים במיון. להגשת שתיה חמה או שמיכה. שעות רלוונטיות 24/7
 • תכנית הזה"ב- (התמיכה בזקן המאושפז בבית החולים) - נועדה לסייע ולשפר את הטיפול במטופלים המבוגרים המאושפזים במחלקות שונות במערך הכירורגי. ההתנדבות כוללת: יצירת שיחה ומתן אוזן קשבת למטופלים, הפגת בדידות, עידוד גירויים קוגניטיביים, עידוד והנגשת שתייה, סיוע בניידות, תיווך אל מול אנשי הצוות – זאת מתוך מטרה לשמר את מצבם הקוגניטיבי והתפקודי של המטופלים במהלך האשפוז, תוך הכוונה וליווי צמוד של צוות מקצועי-ייעודי לתכנית לפרטים נוספים על מהות ופעילות התוכנית.
 • צוות ביוטי- מניקוריסטיות מקצועיות שיגיעו לעשות לאק למטופלות במחלקת גריאטריה. (אנו נספק את האמצעים הדרושים) לפרטים נוספים.
 • פרוייקט אח"ת- (אור, חיוך ותקווה)- אני מחפשים מתנדבים בעלי יכולת הקשבה, חוסר שיפוטיות, יכולת הכלה, שיכולים להשרות אוירה טובה עם חיוך. לטובת  שיח עם המטופלים ובני משפחתם. מתנדבים אלו יסייעו באיתור צרכים וניתוב המידע לאנשי הצוות –זיהוי מצבים דחופים. מטרת הפרויקט הינו הפחתת חוסר הוודאות, הפחתת בדידות ושיפור חוויית המטופל ומשפחתו באשפוז. שעות רלוונטיות- א-שבת 8:00-20:00
 • פרויקט "איתך"- פרויקט ייחודי המתקיים במיון –מטרתו להפחית את חוסר הוודאות של המבקרים. המתנדבים יקיימו שיח עם המבקרים, יציעו להם שתיה חמה, הסבר לגבי התהליך של הטיפול שיקבלו במיון ועוד. בנוסף, מתן עזרה לצוות בהכנת ציוד עבורו.  שעות רלוונטיות -24/7 .
 • ליווי חולים באשפוז יום האונקולוגי- סיוע לחולי סרטן הפונים למרפאה האונקולוגית להתמודד עם הקשיים בהתמודדות עם מערך חדש ומטלות מנהלתיות רבות. המתנדב הוא זה שיקלוט את החולה החדש, יכוונו ליחידתו, יפגוש אותו לאחר סיום הביקור ויסייע לו להבין ולבצע את כל הבדיקות, התורים והטיפולים עליהם סוכם בביקור. המתנדב יהווה אוזן קשבת ויסייע לחולה ולמשפחתו בשעה הקשה ביותר. שעות רלוונטיות- 8:00-14:00 א-ה .
 • מחלקת שיקום- אנו מחפשים מתנדבים שיגיעו לשמח את המטופלים, באמצעות נגינה או שיחה נעימה . שעות רלוונטיות- 16:30-20:00 (במקום יש פסנתר, ניתן להגיע גם עם גיטרה)
 • מחלקת ילודים- התינוקיה שלנו תשמח להצטרפות של מתנדבות אוהבות, כדי לחבק, לחתל ולהאכיל את הקטנטנים. שעות רלוונטיות- 22:00 בלילה ועד 6:00 בבוקר .
 • מרכז זכויות- סיוע במתן מידע באשר לזכויות מטופלים ומשפחותיהם
 • סיוע אדמיניסטרטיבי למחלקות השונות בביה"ח - קבלת קהל, וידוא תורים, מענה טלפוני, ניתוב אנשים ליעדם. ימים ראשון ועד שבת כולל, שעות - 8:00-19:00  (**תואם מחלקה) לפרטים נוספים רישמו את פרטיכם האישיים במייל מטה. 


כללי

יש לשים לב להיכנס ולהירשם להתנדבות הרלוונטית (חד פעמית / ארוכת טווח)

 • התנדבות ארוכת טווח אפשרית מגיל 18 ומעלה.

 • להצטרפות להתנדבות קבועה ארוכת טווח בלבד, יש למלא את טופס ההרשמה בקישור >
 • לפנייה להתנדבות חד פעמית בלבד יש לשלוח הודעה לכתובת דוא"ל: Informationcenter@tlvmc.gov.il  
  או ליצור קשר בטלפון  03-6974193  


אנו עושים עבורכם, אתם עושים עבורנו

פרטי היחידה

סקטור מתנדבים: 03-6947529
חדר 10
בניין W
קומה 4

תפריט ניווט תחתון