תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

מהחדשות:

תוכן עניינים

​הצרת קיבה לירידה במשקל - ללא ניתוח


אפשרות זו  מהווה תחליף לניתוח עבור חולים שאינם עומדים היום בקריטריונים לניתוח עם תוצאות מצוינות 
בישראל 25% מהאוכלוסייה הבוגרת חולה בהשמנה, מהם כ-70% חולים גם במחלה מטבולית נלווית. עקב העלייה בביקוש לטיפולים חדשים ומתקדמים לירידה במשקל בכל רחבי העולם, פותחו מספר אביזרים אנדוסקופיים לצורך הצרת קיבה כטיפול ראשוני בהשמנת יתר.

בספרות הרפואית מדווחת ירידה של כ-18% ממשקל הגוף באמצעות השימוש בטכנולוגיה זו הנשמרת גם לאחר שנתיים עם שיעור סיבוכים נמוך.  


למי מיועד הטיפול?

 למטופלים המעוניינים בירידה במשקל אך אינם עומדים בקריטריונים לניתוח - BMI 30 ומעלה

למטופלים אשר אינם מעוניינים בניתוח


על הטיפול להצרת קיבה ללא ניתוח

טיפול  חדשני  מוצע במכון לדרכי העיכול  והכבד (גסטרו) במרכז הרפואי איכילוב ת"א להצרת קיבה בעזרת מכשיר האנדוסקופ ותפירה של כל דופן הקיבה ללא פתיחת הבטן , וזאת בעזרת מכונת תפירה ייחודית בשם "אפולו".
עד כה בוצעו באיכילוב מספר פרוצדורות ראשונות במטופלים ע"י צוות שעבר הכשרה מיוחדת. 

הטיפול של תפירת הקיבה באמצעות החדרת אנדוסקופ לפה ושימוש במכונת תפירה "אפולו" מסתמן כיעיל לאורך זמן. 
בטיפול זה יוצרים בגוף הקיבה מעין שרוול צר ע"י קו תפר לאורך הקיבה  ממעבר ושט קיבה ועד לאנטרום.(החלק האחרון של הקיבה) ובכך מורידים בצורה משמעותית את נפח הקיבה ואת יכולת הקיבולת שלה. בעקבות כך מתאפשר שובע מוקדם וירידה במשקל.
הפעולה נעשית דרך הפה, שהוא פתח טבעי בגוף, ללא צורך בכניסה ניתוחית לחלל הבטן והיא נמשכת עד כשעתיים בהרדמה מלאה עם זמן התאוששות קצר יחסית כשהמטופל יכול להשתחרר באותו יום הביתה או בבוקר שלמחרתו. התפירה האנדוסקופית שאינה חודרת את דופן הבטן  מאפשרת זמן התאוששות קצר מאד ומונעת סיבוכים ניתוחיים אפשריים

יעילותה היחסית ופרופיל הבטיחותי הגבוה של הטיפול  הופכיםם את הפרוצדורה אטרקטיבית, למטופלים שאינם עומדים בקריטריונים המלאים לניתוח בריאטרי רגיל, או אינם מעוניינים בו


תפריט ניווט תחתון