תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

בדיקת  ENG 
Electro Nystagmography

בדיקת ה ENG – הינה בדיקה להערכת תיפקוד מערכת שווי המשקל (המערכת הוסטיבולארית) הנמצאת באוזן הפנימית ובמערכת העצבים המרכזית. הבדיקה כוללת רישום של פעילות העיניים בתגובה לגרויים וסטיבולאריים במצבי בדיקה שונים. הבדיקה כוללת בדיקה קלורית שבה מוזרמים לאוזן מים המעוררים את מערכת שווי המשקל. הבדיקה עשויה לעורר תחושת סחרחורת ואי-נוחות.

הבדיקה אורכת כשעה.

הנחיות לבדיקה – חובה להביא בדיקה אוטוסקופית עדכנית מרופא אף אוזן וגרון. צום  5 שעות לפני הבדיקה. אין לשתות משקאות המכילים אלכוהול 48 שעות לפני הבדיקה. אין לנטול תרופות שינה, תרופות הרגעה או תרופות נגד סחרחורת 48 שעות לפני הבדיקה. במקרה של נטילת תרופות קבועות – יש להתייעץ עם הרופא המטפל בנוגע להפסקת התרופה. חולי אפילפסיה צריכים להמשיך את נטילת התרופות כרגיל. במידה ולא ניתן להפסיק נטילת תרופה – נא ליידע את הבודקת בתחילת הבדיקה.

נשים בהריון צריכות להביא אישור מהגניקולוג המאשר שניתן לבצע את הבדיקה. מומלץ להגיע עם מלווה. בתום הבדיקה יש להמתין שעה לאחר הבדיקה לפני שניתן לנהוג ברכב. במהלך הבדיקה יינתנו הוראות בעברית, נא להגיע עם מתרגם במידת הצורך.

יש להביא: הפניית הרופא, מסמכים רלוונטיים, בדיקה אוטוסקופית עדכנית וטופס 17.


 בדיקת VHIT

בדיקת VHIT מאפשרת להעריך את תיפקוד איברי שיווי המשקל באוזן הפנימית. 
במהלך הבדיקה מורכבת מצלמה קלה על הראש. במהלך הבדיקה מניעים את הראש במהירות לצדדים, לפנים ולאחור. על ידי מעקב אחר תנועות העיניים מוערך תיפקוד התעלות החצי קשתיות שנמצאות באוזן הפנימית.
הנחיות לנבדקים: לא להתאפר סביב העיניים.
יש להביא: הפנייה מהרופא, מסמכים רלוונטיים, תשלום כספי.


בדיקת VEMP – Vestibular Evoked Myogenic Potentials

בבדיקה נבדקים פוטנציאלים משרירי הצוואר, המעוררים על ידי גירוי של מערכת שווי המשקל. בבדיקה יוצמדו לנבדק אלקטרודות רושמות ויושמעו צלילים המעוררים את מערכת שווי המשקל. הבדיקה איננה פולשנית ואיננה כואבת. הבדיקה דורשת שיתוף פעולה של הנבדק, ושמירה על מתח שרירי באזור הצוואר.

אין צורך בהכנות מוקדמות לבדיקה.

יש להביא: הפנייה מהרופא, מסמכים רלוונטיים, תשלום כספי


יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון