תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

סיסי שליה

כל אשה המגיעה לבדיקת סיסי שליה עוברת יעוץ גנטי ביחידה לאבחון גנטי טרום לידתי. הבדיקה מבוצעת בדר"כ דרך הנרתיק, תוך כדי הדגמה באולטרה סאונד בטני, המחייב שלפוחית שתן מלאה. לכן יש לשתות 4 כוסות מים כשעה לפני הבדיקה ולמלא את השלפוחית. בחלק מהמקרים הבדיקה היא בטנית. לאחר מנוחה של כ- 20 דקות המטופלת משוחררת לביתה. לכל בדיקת סיסי שליה יש להגיע עם צילום מסמך של בדיקת סוג הדם של המטופלת.

דיקור מי שפיר

הבדיקה מבוצעת ע"י אחד מרופאי היחידה לאולטרה סאונד נשים ומיילדות, לנשים הזכאיות לה עפ"י הוראות משרד הבריאות, וכן לנשים שאינן זכאיות (בבחירה והשתתפות עצמית). כל אשה המגיעה לדיקור מי שפיר עוברת יעוץ גנטי ביחידה לאבחון גנטי טרום לידתי. אין צורך בהכנות מיוחדות לבדיקה. לאחר מנוחה של כ- 20 דקות המטופלת משוחררת לביתה. ביחידה מתבצעים דיקורים גם בהריונות בסיכון גבוה, הריונות מרובי עוברים וכדומה. לכל בדיקת מי שפיר יש להגיע עם צילום בדיקת סוג הדם של המטופלת.

דיקור בחשד למחלות זהומיות

בחשד למחלות זיהומיות כמו CMV או טוקסופלסמה מבוצע דיקור מי שפיר לאבחון זיהום בעובר. בדיקות אלו מתבצעות החל משבוע 21 ואילך (לפני כן אין אפשרות לאתר את הוירוס במי השפיר). על מנת לקבוע תור לבדיקה זו יש לקבוע תור מוקדם יותר ליעוץ במרפאה להריון בסיכון 03-6925672.

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון