תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

קבלת  טיפול ביוד נקבעת על ידי הרופא המטפל, על מנת לטפל בפעילות היתר של בלוטת המגן.  המנה הטיפולית המתאימה נקבעה לאחר שבצעת מיפוי של הבלוטה וקליטת יוד אבחנתית.

הכנות לקראת הבדיקה:

כעשרה ימים עד שבועיים לפני הטיפול, יש להימנע מלקיחת תרופות לטיפול בפעילות היתר של הבלוטה. תרופות אלה כוללות: מרקפטיזול, פרופילתיאואורציל. כמו כן יש להימנע מתכשירים המכילים יוד. לקיחת שאר התרופות מותרת. ביום הבדיקה, יש להגיע למכון בצום של לפחות 3 שעות (ניתן לשתות מים).


ביום הטיפול :

לאחר רישום במשרד הקבלה של המכון, יזמין אותך הטכנאי לקבלת הטיפול. הטיפול כולל נטילת קפסולה המכילה את כמות היוד הטיפולית שנקבעה עבורך. לאחר נטילת הקפסולה מותרת שתיה חמה וכשעה לאחר מכן מותר לאכול.


תופעות לוואי:

מרבית המטופלים אינם סובלים מתופעות לוואי. במקצת מהמקרים עשויה להופיע החמרה של פעילות היתר למשך מספר ימים, במידת הצורך ניתן להתייעץ עם הרופא המטפל.


תפקיד הטיפול ביוד:

היוד מתרכז בתאי בלוטת המגן, הורס אותם ועל ידי כך מקטין את פעילות הבלוטה. חלק גדול מהמטופלים, בעקבות הטיפול, עשויים לפתח בעתיד תת פעילות של בלוטת המגן, אשר תטופל בהתאם להנחיות ע"י הרופא המטפל.


אמצעי זהירות בהם יש לנקוט:

היוד, שאיננו נכנס לבלוטת המגן, מופרש מהגוף. מרביתו מופרש בשתן ומקצתו דרך הרוק, זיעה, צואה ואצל נשים מניקות, בחלב. על כן,  על מנת למנוע זיהום מהסביבה וחשיפת יתר של אנשים נוספים:

  1. על המטופל לחזור לביתו רק במונית או ברכב פרטי. בזמן הנסיעה ישב החולה רחוק ככל האפשר מהנהג. רצוי לנסוע ישר הביתה ולהמנע ממקומות צבוריים. בנסיעה בתחבורה צבורית מומלץ לשמור על מרחק של כשני מטרים מהסובבים.
  2. יש להימנע משהייה ממושכת בקרבתם של ילדים (יש להימנע מלהחזיק או לחבק ילדים זמן ממושך או בקרבת הצוואר). על נשים מניקות להפסיק הנקה. ההמלצה הינה להמנע מהנקה במשך כחודשיים.
  3. יש להימנע משהייה ממושכת בקרבת נשים הרות (רצוי לשמור על מרחק הגדול משני מטר).
  4. יש להימנע ממגע גופני ישיר עם בן/ בת הזוג במהלך השבוע שלאחר קבלת הטיפול.
  5. יש להימנע מכניסה להריון כשישה חודשים לאחר הטיפול.
  6. רצוי להשתמש בכלי אוכל נפרדים, רצוי בכלים חד פעמיים.
  7. יש לשטוף את האסלה לפחות פעמיים לאחר השימוש ולהקפיד על שטיפת הידיים היטב.
  8. יש להשתמש בכלי רחצה ומגבות נפרדים.

ניתן לחזור לעבודה ביום למחרת הטיפול, בתנאי שאינך עובד עם ילדים, ואינך נמצא בסמיכות קרובה לאנשים לאורך זמן ממושך.

תפריט ניווט תחתון