תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

דיקור וניקוז ציסטות שחלתיות בעובר

ביחידה מתבצעים אבחון ואפיון ציסטות בעוברים. במקרים בהם הציסטות הן שחלתיות (בעובר נקבי), יבוצע דיקור של הציסטות, על-מנת למנוע שיזור השחלה (סיבוב סביב כלי הדם), או אובדנה.

הפחתת עוברים

בהריונות מרובי עוברים בהם יש צורך בהפחתת עוברים על מנת לשפר את הסיכויים למניעת לידה מוקדמת וסיבוכי פגות, מבוצעת הפחתת עוברים, בשבועות 11-14. זאת, לאחר ביצוע שקיפות עורפית שנועדה לאתר עוברים עם סיכון יתר למומים (ואותם להפחית). במקרים מיוחדים מבוצעת ההפחתה גם בשבועות מאוחרים יותר.
לפני הפחתת העוברים מתקיימת פגישת הסבר על סיכוני הריון מרובה עוברים, על מהות ההפחתה ודרך ביצועה ועל הסיבוכים האפשריים. ההפחתה מתבצעת כאמור לאחר שקיפות עורפית (ביחידה או במקום אחר- לפי בחירת המטופלת).
יש צורך להביא אישור על סוג הדם של המטופלת. אין צורך בהכנה מיוחדת לבדיקה. לאחר ההפחתה נדרשת מנוחה של כשעה ביחידה, ויומיים מנוחה בבית. לאחר שבוע מבוצעת ביקורת חוזרת.

ביופסיה בעובר

ביופסית עובר הינה בדיקה בה מחדירים מחט מיוחדת לתוך שק מי השפיר, ותחת הדמיית אולטראסאונד מבצעים ביופסיה של שריר העובר. בדיקה זו מתבצעת במקרים בהם יש חשד למחלות שרירים כמו מחלות ניוון שרירים בעובר.

דיקור חבל טבור

דיקור חבל הטבור הינה בדיקה בה מחזירים מחט לחבל הטבור, תחת הדמית אולטראסואנד ודרכה ניתן לשאוב דם לדגימה במקרים מיוחדים כמו אנמיה עוברית, וגם לתת מנת דם לעובר על מנת לטפל באנמיה כזו.

תפריט ניווט תחתון