תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

​ילדים הסובלים מעיוותים קשים בפנים או מהפרעות במבנה הגולגולת או הלסתות, לרוב בעלי דימוי עצמי נמוך, ניכור חברתי ואף אינם מצליחים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם עד כי המום האסתטי הופך לנכות פיזית. המודעות העצמית המתפתחת עם השנים לצד המשמעות הגבוהה הניתנת לדימוי הגוף בקרב צעירים, רק מחזקת את הבעיה. 

מטרת הכירורגיה הקרניופציאלית הינה לטפל במומים מולדים ונרכשים ובפגיעות מורכבות במבנה הגולגולת, הפנים והלסתות, החל משפה וחיך שסוע, דרך נגעים וסקולריים באזורי הפנים, וכלה בתיקון אסימטריה של עצמות הפנים, בתיקון עיוותים מולדים באפרכסת האוזן ובתיקון עיוותים בגולגולת הנגרמים מאיחוי מוקדם של תפרי הגולגולת ובסיס הגולגולת בגיל הרך. 
כמו כן, במסגרת הכירורגיה הקרניופציאלית אנו מטפלים בתסמונות כגון תסמונת קרוזון ובתסמונת אפרט (Crouzon syndrome, Apert syndrome), ומעצבים את מבנה הגולגולת ועצמות הפנים לשיפור המראה ומעבר האוויר בדרכי הנשימה העליונות.
 
הטיפול הניתן במרפאה לכירורגיה קרניופציאלית מבוסס על מספר מועט של ניתוחים, תיקון המום בצורה מיטבית תוך הסתמכות על צוות רב-תחומי רחב ומיומן, הכולל: מומחים לכירורגיה פלסטית, נוירוכירורגיה ואף-אוזן-גרון בילדים, מומחים לרפואת שיניים ואורתודונטיה בילדים מומחים לכירורגיית פה ולסת, גנטיקאים, קלינאיות תקשורת, תזונאיות קליניות, פסכיאטרים ילדים ועובדות סוציאליות, לצד הגב המקצועי האיתן של מערך רפואת הילדים, מערך חדרי ניתוח ובמיוחד היחידה להרדמת ילדים והיחידה לטיפול נמרץ ילדים (במידת הצורך). 

רק שיתוף פעולה של כל הגורמים הללו והתייחסות רב-מקצועית לבעיה, תבטיח אבחון נכון ובחירת הטיפול המתאים ביותר עבור יקירך, במטרה לשפר את איכות חייו/ה.

תפריט ניווט תחתון