תפריט עמוד

וידאו

להיות "מוכנה מכל בחינה" מלאי טופס רישום יילוד מהבית

חדש: בליס דואגים לרווחתך גם אחרי הלידה ומסייעים לך להיות "מוכנה מכל בחינה". כדי שתהיי פנויה כל כולך לתינוקך ולעצמך לאחר הלידה, לרשותך טופס מקוון לפרטים הנדרשים לטופס רישום יילוד.
לטופס המקוון
הריון ולידה

​לאחר שעתיים של השגחה בחדר לידה או בחדר התאוששות לאחר ניתוח קיסרי, מועברת היולדת למחלקת יולדות.

המחלקה מטפלת בנשים לאחר לידה נרתיקית רגילה ובנשים לאחר ניתוח קיסרי שגרתי בסיכון נמוך. במחלקה 51 חדרים בודדים שנבנו בסטנדרט גבוה במיוחד על מנת לאפשר לך ולמלווה המשמעותי
שלך חווית אשפוז נוחה ומפנקת שתקל עלייך את ההתאוששות לאחר הלידה, ותוסיף נדבך לחווית הלידה שלך אצלנו.
במהלך אשפוזך, יעמוד לרשותך צוות מקצועי של אחיות ורופאים, סייעות, יועצות הנקה, מזכירה ועובדת סוציאלית שישמח להעניק לך טיפול רפואי וסיעודי אישי ואיכותי.

טיפול רפואי וייעוץ מקצועי

  • ביקור רופא:
בדיקת רופא תתקיים בשעות הראשונות להגעתך למחלקה ולקראת שחרורך. מעבר לכך, במידה ואת מעוניינת בבדיקה נוספת יש לפנות למזכירות המחלקה.
  • בדיקת אחות:
בשעות הראשונות ללידה האחות תבדוק ותדריך אותך. באם הינך זקוקה למשככי כאבים ו/או לסיוע כלשהו הינך מוזמנת לפנות לצוות שישמח לעמוד לרשותך. במקרים של תחושת  סחרחורת, דימום מוגבר מעל כמות ווסתית (למעלה מ- 3 פדים בחצי שעה), כאבים חזקים באזור חיץ הנקבים (פרינאום) יש ליידע את האחות והיא תדאג להתערבות המתאימה.
  • ייעוץ הנקה:
יועצת ההנקה נמצאת במהלך היום והערב. ניתן לקבל ייעוץ הנקה בהתאם לצורך בתאום עם מזכירת המחלקה. זאת בנוסף לייעוץ הניתן ע”י האחיות.


החדרים במחלקה

המחלקה כוללת 51 חדרים בודדים המיועדים לכל יולדת ולמלווה משמעותי מטעמה. החדר מאובזר במיטה מפנקת ומתכווננת ליולדת, מיטה נוספת המיועדת למלווה, מסך אישי, פינת טיפול בתינוק, כורסת הנקה ומקלחת מרווחת עם מחמם מגבות.
הכניסה לחדר היא באמצעות כרטיס מגנטי אותו תקבלי עם הגעתך למחלקה. לשומרי שבת ניתן לקבל מפתח לחדר אצל המזכירה .
  • דרכי קריאה לאחות ו/או לסייעת:
בחדרך מותקן אינטרקום דו-כיווני לתקשורת עם דלפק המזכירה. בשעות הערב, כאשר הדלפק לא ייאויש האינטרקום יופעל כפעמון לקריאת אחות.
  • מצעים וציוד אישי:
בארון שבחדרך תמצאי מצעים, כותנות, פדים ומגבות לשימוש אישי. החלפת מצעים תתבצע ע”י הסייעת במידת הצורך.


ביות / מחוברות הורית (אפס הפרדה)

בליס מוצעים ליולדת שני מסלולי ביות
  • מחוברות הורית מלאה: מכונה גם "אפס הפרדה" והמאפשרת ליולדת ולמלווה שהייה מלאה עם התינוק, מרגע הלידה ועד לשחרור הביתה. אחות מחלקת ילודים תדריך את ההורים לגבי הטיפול בתינוק. במידה והתינוק יזדקק לבדיקות שונות, היולדת או מלווה מטעמה יוכלו להתלוות אליו ולהיות נוכחים בבדיקה.
  • מחוברות חלקית: מאפשרת ליולדת לשהות עם התינוק בחדרה ולהחזירו למחלקת ילודים בכל עת ע"פ בחירתה .

מידת השהות של התינוק במחיצתך תלויה בך ונתונה לבחירתך אלא אם כן יש הורייה רפואית מצד רופא הילדים. אנו מעודדים את שהיית התינוק יחד איתך בחדרך, תוך סיוע ותמיכה מלאים של צוות מחלקת ילודים.


משך השהייה במחלקה

האשפוז במחלקה לאחר לידה רגילה הוא בין 36-48 שעות. לאחר ניתוח קישרי 72 שעות. שחרורים מתקיימים בהתאם לשעת הלידה מדי יום עד השעה 21:00


שעות הביקור והמנוחה במחלקה

מלווה יחיד יכול להישאר בחדרך 24/7 . שאר המבקרים מוזמנים לבקרך בשעות הביקור:
10:30-12:00
16:00-18:00
19:00-20:30

ארוחות במחלקה

במהלך שהותך במחלקה תהני מארוחות אישיות שיוגשו לך לחדר עפ”י תפריט עשיר ומזין. אם הינך טבעונית, צמחונית, סכרתית, זקוקה לאוכל נטול גלוטן או דל לקטוז אנא צייני זאת בזמן הזמנת הארוחה במסך האישי. לציבור החרדי יוגשו ארוחות כשרות למהדרין.

זמני הארוחות:
08:00 – ארוחת בוקר
12:30 – ארוחת צהריים
18:30 – ארוחת ערב
אם הגעת למחלקה לאחר לידה שלא בשעות הארוחה תוכלי לקבל מהסייעת ארוחה קלה ושתייה חמה לבחירתך. כמו כן, לרשותך פינת שתייה הממוקמת בלובי המחלקה, במהלך כל שעות היום והלילה.


מסך אישי לכל יולדת

לרשותך מסך אישי באמצעותו ניתן לצפות בסרטי הדרכה בנושאי משכב לידה, הנקה וטיפול בתינוק שהופקו במיוחד עבורך. כמו כן, הזמנת "ארוחה אישית", גלישה באינטרנט ומשחקים.


הדרכות

  • ניתנת ליולדות הדרכה קבוצתית להנקה בחדר הנקה הנמצא במחלקת ילודים, על-ידי אחיות שהוסמכו לכך.

  • 11:00-12:00 "תינוק בא הביתה" – הדרכה לטיפול בתינוק מתקיימת בחדר ההדרכה במחלקת ילודים.
  • במחלקה ניתן לקבל מהאחות המטפלת הדרכות בנושא: מתן בקבוק, החתלה, שמירת חלב שאוב ועוד.

במהלך השהות במחלקה מקבלת היולדת הדרכה לטיפול עצמי. לקראת השחרור, תועבר הדרכה על-ידי אחיות המחלקה בכל הקשור לתקופת משכב הלידה (6 השבועות הראשונים לאחר הלידה), והשינויים החלים בתקופה זו.


שחרור מהמחלקה

בבוקר השחרור תיבדקי ע”י רופא, והאחות תיתן לך את מכתב השחרור ממחלקת יולדות החל מהשעה 09:00 . 

לאחר מכן עלייך לשחרר את התינוק ממחלקת ילודים כשברשותך: מכתב שחרורממחלקת יולדות, טופס “סודר ” לאחר שהשלמת את הרישום, בגדים לתינוק וכיסא בטיחות לרכב/סלקל.

פרטי היחידה

03-6925643
ביהח ליס
אגף א'
קומה 4
שעות ביקור: בכל ימות השבוע, בשעות: 10:30-11:50, 16:00-18:00, 19:00-20:30. בן זוג יכול לשהות ללא הגבלת זמן

תפריט ניווט תחתון