תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

חדשות ערוץ 12
שש עם עודד בן עמי, ערוץ 12
אופירה וברקוביץ, ערוץ 12
ד"ר צוקר בתכנית מרפאת מומחים, אתר וואלה
 

​המרכז הרפואי תל-אביב, איכילוב משיק לראשונה בישראל את תחום רפואת הלהט"ב.

מחקרים בארץ ובעולם מצביעים על כך שאוכלוסייה זו משתמשת בשירותי רפואה בצורה פחותה ולרוב תגיע לטיפול רק במצבי 'אין ברירה'. כתוצאה מכך נעשה פחות שימוש גם ברפואה מונעת וישנה נטייה לפתח מחלות רקע ומצבי קיצון רפואיים. 

גם כאשר להט"בים מגיעים לטיפול, פעמים לא מעטות הם חווים אפליה או נתקלים במטפלים אשר אינם יודעים לתת את הטיפול המיטבי. בנוסף חשוב לזכור שעולם הרפואה ככלל שואף כיום לרפואה יותר הוליסטית, מותאמת אישית ומתאימה את עצמה לאוכלוסיות שונות ותרבותן.

בישראל המרכז הרפואי תל-אביב, איכילוב הוא הראשון שהכריז על תחום רפואת הלהט"ב ומינה תפקיד חדש במערכת של מנהל תחום ייעודי לכך. את התפקיד ממלא ד"ר רועי צוקר, מומחה ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות, שעבר התמחות ראשונה מסוגה בעולם בתחום בבית החולים Mount Sinai שבניו יורק. ד"ר צוקר היה מיוזמיה של תכנית התמחות חדשה זו אשר היום כבר התרחבה ליותר מ- 20 מדינות בארצות הברית.  

בית החולים איכילוב היה תמיד הבית הראשון לקהילה הלהט"בית אשר מרביתה מתגוררת במרכז. כמו כן מטופלים בו למעלה מ- 1,500 מטופלים טרנסג'נדרים ויותר מ- 2,000 מטופלים החיים עם HIV חלק ניכר מהם ומהקהילה הגאה. ככלל, יודעים כי מדובר בבית חם עבורם מהביקור במיון דרך המרפאות ועד למחלקות האשפוז.

במסגרת תפקידו החדש כמנהל תחום רפואת הלהט"ב באיכילוב, ד"ר צוקר יסייע בחיזוק הנושאים הקיימים בבית החולים אך גם יתרום לפיתוח והבאת משאבים לנושאים שעדין לא נעשה בהם מספיק והנהלת בית החולים מבקשת לשים עליהם את הדגש בתקופה הקרובה כדוגמת רפואת גריאטריה להט"בית, רפואת מתבגרים להט"בית, תחום ההתמכרויות בקרב הקהילה הגאה, ליווי של משפחות גאות, מחקרים בתחום הלהט"ב, רפואה מונעת, סימולציות רפואיות ועוד . בנוסף כחלק מתפקידו ישמש ד"ר צוקר כאיש הקשר אל מול העמותות והארגונים של הקהילה הגאה. 

פרטי התקשרות:

 

תפריט ניווט תחתון