תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}
נפרולוגיה ודיאליזה - מחלקה; נפרולוגיה, יתר לחץ דם ודיאליזה

במסגרת המרפאה, ניתן טיפול באנמיה באמצעות מתן ברזל תוך ורידי, איזון מצב הנוזלים בגוף באמצעות פוסיד תוך ורידי במידת הצורך וכן טיפולים נוספים; מתבצעת הדרכה סיעודית ותזונתית וכן הכנה לטיפול כלייתי חליפי.
צוות המרפאה כולל רופאה, אחיות, דיאטן ועובדת סוציאלית, העובדים בשיתוף פעולה לצורך מתן מענה למגוון הבעיות מהן סובלים המטופלים עם אי ספיקת כליות מתקדמת.

הכליות אחראיות על סינון הדם מחומרי פסולת, שמירה על מאזן הנוזלים והמלחים בגוף וכן תפקידים רבים אחרים. במקרים של כשל כלייתי (אי ספיקת כליות), ישנה הצטברות של פסולת רעילה בגוף, תתכן עליה בלחץ הדם, הצטברות עודפי נוזלים בגוף ויצור לא מספיק של תאי דם אדומים. במצבים המתקדמים, יש צורך בטיפול שיחליף את הפעולה של הכליות הכושלות.

סימני המחלה המבשרים צורך בהתחלת טיפול בדיאליזה הינם חולשה, ירידה בתיאבון ובמשקל, גירודים, קוצר נשימה, בחילות והקאות, כמו גם צבירת נוזלים והפרעות במאזן המלחים בגוף.
מטרת המרפאה לטרום דיאליזה הינה להאט את ההדרדרות בתפקודי הכליות, ובכך לדחות את הצורך בהתחלת טיפול בדיאליזה; לטפל בסיבוכי המחלה; להכיר את השיטות השונות לטיפול כלייתי חליפי – המודיאליזה, דיאליזה צפקית או השתלת כליה; ולהכין את המטופל לשיטת הטיפול הכלייתי החליפי המתאימה לו, על מנת לבצע את המעבר לטיפול דיאליטי בצורה המיטבית.
לצורך האטת התקדמות המחלה, ישנה חשיבות רבה למעקב הרפואי, איזון לחץ דם, הפסקת עישון, שמירה על רמת סוכר תקינה במטופלים סכרתיים, הקפדה על תזונה מותאמת לאי ספיקת כליות והמנעות מתרופות העשויות לגרום לנזק נוסף בתפקוד הכלייתי.

אשפוז יום נפרולוגי

מעבר למעקב במטופלי טרום דיאליזה, אשפוז יום נפרולוגי עוסק במגוון תחומים נוספים, כגון איזון אי ספיקת לב במטופלים עם מחלת כליות כרונית הנזקקים למתן פוסיד תוך ורידי וניקור נוזלי גוף; טיפול אימונולוגי מורכב במחלות כליה ראשוניות; טיפולים הנדרשים לפני הכנה להשתלת כליה, על מנת למנוע את דחיית הכליה המושתלת; בירור הפרעות מורכבות במשק הנוזלים והמלחים; ועוד.

דרישות מיוחדות

לצורך קביעת תור, יש לשלוח מכתב הפניה עם סיכום רפואי / הפנייה מרופא המחלקה הנפרולוגית.
בבואך למרפאה, יש להצטייד בטופס התחייבות כספית מקופת החולים (טופס 17) לאשפוז יום נפרולוגי.

פרטי היחידה

03-6973270
פקס: 074-7219854
בניין סוראסקי
אגף א'
קומה 2
שעות קבלת קהל: ימים ב', ד', בין השעות: 09:00-14:00

תפריט ניווט תחתון