תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

שירות רפואי לפני טיול לחוץ לארץ

​בשנים האחרונות החלו יותר ויותר ישראלים לנסוע ליעדים "אקזוטיים" ברחבי העולם, וטיולים למדינות "העולם השלישי" הפכו לפופולאריים בקרב כל שכבות האוכלוסיה. הטיול למזרח הרחוק או לדרום אמריקה הפך לתחנת דרך נפוצה עבור צעירים אחרי צבא או לימודי תואר ראשון. במדינות אלו הנמצאות באזורים טרופיים או סאב-טרופיים, שבהם תנאי היגיינה ירודים ביחס למדינות המערב המטיילים חשופים למגוון רחב של מחלות זיהומיות. מחלות אלו יכולות להתבטא בשלשולים, בפריחה או בנגעים עוריים, בקשיי נשימה, בחום ועוד. מטיילים רבים חוזרים מטיול במזרח או בדרום אמריקה עם מחלה לא מאובחנת ולא מטופלת.

המרפאה למחלות מטיילים מתמחה באבחון וטיפול באותן "מחלות עולם שלישי" שמטיילים עלולים ללקות בהן בעת הטיול באזורים שונים בעולם. מחלות אלו, המכונות לעיתים "מחלות טרופיות", כוללות בין היתר מלריה, קדחת דנגי, ריקציה, טיפוס הבטן, "שלשול מטיילים", תולעים או פרזיטים במעיים, לישמניה ("שושנת יריחו"), ועוד.
כשמטייל חוזר מהודו, נפאל, דרום אמריקה, אפריקה או אזורים אחרים בעולם עם מחלה או תופעה גופנית לא מוכרת שאינה חולפת לאחר החזרה לארץ – מומלץ מאוד לגשת לאבחון במרפאה למחלות מטיילים. יש לשים לב כי מחלות מטיילים עשויות להופיע לעיתים שבועות ואפילו חודשים לאחר חזרה מהטיול. מחלות שיכולות להיות נפוצות במדינות כגון נפאל, הודו, וייטנאם, מדינות מרכז ודרום אמריקה, ומדינות אפריקה – בדרך כלל מוכרות רק באופן חלקי לרופאים בארץ, ולכן מומלץ להיוועץ במומחים למחלות טרופיות. 

צוות המרפאה כולל מומחים למחלות זיהומיות וכן את פרופ' סטיב ברגר, מומחה בעל שם עולמי באבחון מחלות מטיילים, המפתח והמנהל המדעי של תוכנת GIDEON המשמשת כמאגר מידע מקוון לאבחון מחלות טרופיות, הנמצא בשימוש ברחבי העולם.
 

מתי כדאי להגיע למרפאה?

  • כאשר לקית בטיול במחלה טרופית כגון "שלשול מטיילים", שושנת יריחו, מלריה, זיהומי מעיים; במקרים של חום ממושך שאינו עובר.
  • כאשר חזרת מהטיול הגדול בחו"ל עם מחלה שאינה מוכרת לרופא המטפל בך.
  • לצורך הערכה רפואית לבדיקת מחלות שייתכן ונחשפת אליהן במהלך הטיול, גם אם אתה חש בטוב כיום.

אילו שירותים ניתנים במרפאה?

  • אבחון וטיפול במחלות טרופיות הנפוצות במזרח הרחוק, דרום אמריקה ואפריקה.
  • בדיקות מעבדה המתבצעות במקום.
  • חבילת בדיקות סקר אישית המותאמת ליעד הטיול, לזמן השהייה ולסוג הטיול.
  • חבילת בדיקות סקר אישית למהגרים, בהתאם לארץ מוצאם.
  • אפשרות לאשפוז במקרה הצורך.

מה להביא למרפאה?
טופס התחייבות מקופת חולים (טופס 17), פנקס חיסונים וכל מידע רפואי רלוונטי.

פרטי היחידה

03-6974347 - למחלות מטיילים בלבד - אין להתקשר בנושא ייעוץ ותיאום חיסונים
בניין סוראסקי
אגף ג'
קומת קרקע
שעות קבלת קהל: בימים ראשון ושלישי בתיאום מראש

תפריט ניווט תחתון