תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

טיפול בהשמנת יתר
דרכי טיפול בהשמנת יתר
המכון למחלות דרכי העיכול והכבד; טיפול בהשמנת יתר - מרכז

מגפת ההשמנה הוכרה ע"י ארגון הבריאות העולמי (WHO) כמחלה כרונית אשר פוגעת בכל שכבות האוכלוסייה ובכל הגילאים ומצריכה מציאת פתרונות יעילים וארוכי טווח. ברור כיום, כי טיפול מוצלח וארוך טווח בהשמנה כולל התערבויות במערכת העיכול, כגון: הפחתת נפח הקיבה, הורדה בספיגה של רכיבי מזון וויסות הורמונים המופרשים במערכת העיכול ואחראים על תחושת הרעב ושובע. זאת בנוסף לשינוי אורחות חיים, עם או בלי טיפול תרופתי תומך.  

להשמנת יתר עשויות להיות השלכות בריאותיות מרחיקות לכת על אורח חיינו לרבות תחלואה קרדיו-ווסקולרית (מחלות לב וכלי דם), עליה בשכיחות של ממאירויות שונות מחוץ למערכת העיכול, תחלואה מטבולית כגון סכרת, כולסטרול ויתר לחץ דם, כאבי גב ופרקים, דום נשימה בשינה והשפעות ישירות על מערכת העיכול והכבד: עלייה בשכיחות סרטן המעי הגס, סרטן וושט, מחלת החזר קיבתי-וושטי (רפלוקס), דיספפסיה (אי נוחות וכאבים ברום הבטן). להשמנת יתר גם קשר הדוק למחלת הכבד השומני, אשר עשויה להידרדר עד לשחמת ואי ספיקת כבד עד כדי צורך בהשתלה.
במסגרת המכון למחלות דרכי העיכול והכבד קיים שירות ייחודי מסוגו בארץ לטיפול בהשמנת יתר אשר משלב ייעוץ וליווי ע"י צוות רב-תחומי הכולל את רופאי השירות המתמחים בטיפול בהשמנת יתר והתחלואה הנלווית לה, תזונאית המתמחה במטופלים בריאטריים והשמנת יתר ופסיכותרפיסטית יעודית של השירות. 

הטיפולים המוצעים ביחידה להשמנת יתר לאחר פגישת ייעוץ עם רופא:


הערכה של מערכת העיכול לפני ניתוח בריאטרי

מטופלים עם השמנת יתר, אשר עוברים ניתוחים שונים להרזיה, מהווים אוכלוסיה מיוחדת, הזקוקה להערכה של מערכת העיכול לפני ניתוח ולאחריו.
הערכה של מערכת העיכול לפני ניתוח הרזיה להקטנת הקיבה (ניתוח בריאטרי), מתבצעת כחלק מאישור הניתוח מול הוועדה הבריאטרית במסגרת המרכז הרב-תחומי להשמנת יתר.
מטופלים עם השמנת יתר, המועמדים לניתוחים שונים להרזיה, מהווים אוכלוסיה מיוחדת הזקוקה להערכה של מערכת העיכול. לפני הניתוח דרושה הערכה כדי לזהות בעיות במערכת העיכול העליונה, העלולות להשפיע על הצלחת הניתוח.
לעיתים גם לאחר הניתוח דרושה הערכה של מערכת העיכול, כגון במקרים של סיבוכים או כישלון הניתוח ועלייה במשקל.
הטיפולים המוצעים במסגרת המרפאה
  • הערכת מערכת העיכול לפני ניתוח בריאטרי, כולל הערכה אנדוסקופית.
  • מעקב אחר המטופלים לאחר ניתוח בריאטרי וטיפול אנדוסקופי בסיבוכים כתוצאה מהניתוח.

כבד שומני-בריאטריה - מרפאה משולבת

​המרפאה המשולבת כבד שומני-בריאטריה בבי"ח איכילוב, הוקמה לאור העלייה בשכיחות מחלת הכבד השומני הקשורה קשר ישיר למגיפת ההשמנה.
​כיום בעולם המערבי הסיבה השכיחה ביותר למחלת כבד כרונית היא כבד שומני, אשר הולך ומתהווה כסיבה השכיחה ביותר לצורך בהשתלת כבד.
הקשר בין כבד שומני ומשקל עודף הוא קשר ישיר ועל כן הקמנו מרפאה משולבת לטיפול בכבד שומני והשמנת יתר. במגרת המרפאה מבוצעת הערכה ושלילה של סיבות אחרות למחלת כבד, הערכת חומרת הפגיעה הכבדית ובניית תכנית טיפולית משולבת.
כיום יש מיעוט של תרופות לטיפול ראשוני בכבד שומני. הוכח מעבר לכל ספק כי ירידה משמעותית במשקל הגוף משפרת ואף מעלימה את מאפייני הכבד השומני בכל דרגות החומרה, כולל שחמת כבד.
הטיפול במרפאה המשולבת כבד שומני-בריאטריה שם דגש על התערבות אקטיבית, תרופתית ואנדוסקופית, אשר הוכחה מחקרית כמשפרת משמעותית את מאפייני הכבד השומני. כמו כן כחלק מיחידת הכבד, במרפאה מוצעות אפשרויות למטופלים מתאימים להשתתף במחקרים קליניים בתרופות פורצות דרך. 

צוות

  • ד"ר סיגל פישמן - מנהלת היחידה
  • ד"ר מתי שנל - רופא בכיר
  • ד"ר רלי רייכר - רופא בכיר
  • גב' דוראל פולין - דיאטנית קלינית
  • גבי אלונה בורוכוב-בן יעקב - פסיכותרפיסטית יעודית במכון הגסטרו


פרטי היחידה

03-6925756
03-6974460
פקס: 03-6974460
בניין סוראסקי
אגף ג'
קומה 1
שעות קבלת קהל: יום ג', בין השעות: 08:30-13:00

תפריט ניווט תחתון