תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

המכון למחלות דרכי העיכול והכבד; אנדוסקופיה פולשנית (גסטרו)

​שירות הקפסולה האנדוסקופית מציע מגוון בדיקות המבוססות על טכנולוגיה מתקדמת, כאשר גלולה שהיא כמוסת וידאו אשר לה מצלמה ומקור אור עושה את דרכה בתוך מערכת העיכול ומייצרת תיעוד. לאחר הבדיקה, יצפה הרופא בתיעוד על מסך המחשב שלו, ויאבחן את הממצאים.
בדיקות אלו מאפשרות לרופא לבדוק את המעי הדק, אשר עד היה כה כמעט בלתי נגיש לאבחון וזאת באמצעים שאינםי פולשניים.

​למי מיועד השירות?

הבדיקה מתבצעת לרוב לחולים הסובלים מאחת התופעות הבאות, אשר המקור להם לא נמצא בבדיקות אבחנתיות אחרות (כמו קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה):

  • אנמיה מסיבה לא ברורה
  • חסר בברזל
  • עדות לדם בצואה מסיבה לא ברורה
  • חשד למחלת מעי דלקתית.
  • כאבי בטן לא מוסברים
  • שלשול לא מוסבר
  • מחלות כרוניות של מערכת העיכול, בדיקה זו עשויה לסייע בהערכת מידת המעורבות של המעי הדק בבעיה ו/או לעקוב אחר השפעות טיפולים. לעיתים ישתמש הרופא בכמוסה גם כדי לאסוף מידע לגבי תנועתיות מערכת העיכול, כמו למשל זמני המעבר בקיבה או במעי הדק.


בדיקה ייעודית לחולים בקרוהן

במסגרת השירות מוצעת בדיקה ייעודת לחולי קרוהן -  גלולה חדשנית אשר מתעדת את צינור העיכול לכל אורכו. כך בסרט וידאו אחד יכול הרופא המטפל לדעת מידית את הקף פעילות המחלה. הקפסולה תחליף בדיקת קולונוסקופיה לחולים אלו.

חברת מדטרוניק העולמית, אשר מייצרת את הקפסולה למעי הדק, פיתחה סוג חדש של קפסולה אנדוסקופית המצלמת את כל מערכת העיכול לכל אורכה, החל מהוושט, דרך הקיבה, המעי הדק והמעי הגס ועד לפינויה לאסלה.

מחלת קרוהן שונה בין אדם לאדם ואף משתנה באותו אדם בתקופות שונות. לרוב פונה המטופל עם תלונות חדשות אך הבירור הרפואי יכול להתפרס על פני מספר חודשים. כעת ניתן לתת מענה מהיר לשאלות הכי שכיחות: איפה ממוקמת המחלה ומה מידת הפעילות שלה? וזאת ללא צורך בהרדמה, קרינה או סיכון בבדיקה פולשנית. כמובן שצמצום מספר הבדיקות מונע אובדן ימי עבודה וכאמור מזרז את האבחנה ולכן גם את הטיפול. הקולונוסקופיה היא כלי אבחנתי וטיפולי חשוב בעיקר בתפקידה הקריטי למניעת סרטן המעי הגס. אך כאשר נדרשת צפייה בלבד ללא צורך בטיפול או דגימה ישנו יתרון ברור לבדיקה שאינה דורשת החדרת מכשיר לגוף המטופל אלא בליעת כדור בלבד.

הבדיקה פשוטה וללא תופעות לוואי. סיבוכים כגון חסימת מעי עקב קפסולה תקועה הינם נדירים ביותר. יש צורך בהכנה תזונתית ושתיית חומר מרוקן לפני הבדיקה בדומה לבדיקת קולונוסקופיה, וביום הבדיקה יש לשתות חומר מזרז על מנת לאפשר מעבר מלא של מערכת העיכול בתוך 12 שעות.

ניתוחים / טיפולים / בדיקות

פרטי היחידה

03-6973422
פקס: 03-6974119
בניין סוראסקי
אגף ג'
קומה 1

תפריט ניווט תחתון