תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

יתר לחץ דם

במכון לאנדוקרינולוגיה, מטבוליזם ולחץ דם במרכז הרפואי ת"א אנו עוסקים בברור ובטיפול בכל סוגי יתר לחץ דם. 


יתר לחץ דם תוך טיפול אונקולוגי

בשנים האחרונות, עם כניסתן של תרופות חדשות לטיפולים אונקולוגיים, נוצר צורך במתן מענה ספציפי לתופעות הלוואי של תרופות אלו. יתר לחץ דם הנובע או מוחמר על ידי תרופות אלה, הוא מצב חדש אך שכיח יחסית במטופלים: 17%-80% מהנזקקים לתרופות הדור החדש באונקולוגיה, מפתחים מצב זה - בתלות בסוג התרופה ובמינוניה. חשוב לציין, כי בממוצע 30% מחולי הסרטן סובלים מיתר לחץ דם ברקע, וטיפול כימותרפי עלול להוציא אותם מאיזון, עד כדי צורך בהפסקת הטיפול או בהורדת מינוני התרופות​. 


מטרת המרפאה ליתר לחץ דם אונקולוגי

שירות זה הוא יחודי לסובלים מיל"ד המושרה או מוחמר תחת טיפול כמוטרפי ובא לתת מענה הולם לסובלים מתופעה זו על מנת להגיע לאיזון מלא של לחץ דם. איזון זה ימנע סיבוכים במערכת כלי הדם של הלב, המוח והכליה ויאפשר המשך טיפול והמנעות ככל האפשר בהפחתת מינון הטיפול הכמוטרפי בכדי לאפשר טיפול הולם במחלת הבסיס. הטיפול כולל אבחון יתר לחץ דם, מעקב שוטף אחר מצבו של המטופל וניטור תרופתי, יעוץ באשר לגורמי הסיכון למחלות לב ומחלות כלי דם, מידע רפואי שוטף וקשר ישיר עם צוות המרפאה. 


מה להביא בבואך למרפאה?

  • מכתב מהרופא המטפל עם פרטים מלאים על בירורים וטיפולים בעבר.
  • בבואך למרפאה יש להצטייד בטופס התחייבות כספית מקופת החולים (טופס 17) או תשלום במזומן/כרטיס אשראי בהתאם לתעריף משרד הבריאות: 256 ש"ח לבדיקת רופא מומחה. 

פרטי היחידה

03-6974000 זימון תורים
03-6973417 בין השעות 12:00-14:00
03-6973340
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 13

תפריט ניווט תחתון