תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

טרנסג'נדריות אינה הפרעה נפשית
אנדוקרינולוגיה - מכון

אדם שהינו טרנסג'נדר מרגיש אי התאמה בין הזהות המגדרית (ההזדהות האישית של האדם עם היותו גבר או אישה) והסיווג המגדרי המבוסס על מאפיינים גופניים וגנטיים. דיספוריה מגדרית הוא מצב לא נדיר באוכלוסיה הכללית, ושאיפתנו לענות בדרך הטובה ביותר על הצרכים הרפואיים של גברים ונשים טרנסג'נדרים/יות. 

תחומי פעילות המרפאה

המרפאה המגדרית במכון האנדוקריני מתנהלת על פי ההמלצות שפורסמו על ידי החברה הבינלאומית לבריאות טרנסג'נדר.

הטיפול האנדוקריני מתבסס על דיכוי הפרשת הורמוני המין האנדוגניים (המופרשים באופן טבעי ע"י הגוף), ומתן חיצוני של ההורמונים הנגדיים על מנת לפתח סימני מין משניים של המין הרצוי. המטופל/ת מקבל/ת הסבר מקיף לגבי הסוגים השונים של הטיפולים/התכשירים ההורמונליים הקיימים, כולל השפעתם הכללית לטווח הקצר והארוך, ופרוט תופעות הלוואי/סיבוכים האפשריים עקב הטיפול. קביעת הטיפול התרופתי הספציפי, נעשית בהתאם לצרכים האינדיבידואליים של המטופל/ת ולפי פרופיל גורמי הסיכון שלו/ה. הטיפול במרפאה כולל מעקב אחרי השינויים הגופניים הנוצרים תחת הטיפול, תוך ניטור של הופעת תופעות לוואי בבדיקה הגופנית, בבדיקות מעבדה ובבדיקות הדימות, עם התאמת הטיפול התרופתי לפי הצורך. לאחר שנה של טיפול הורמונאלי, במהלכה המטופל/ת חי/ה במגדר הנבחר, ניתן לקבל הפנייה לניתוח של אברי המין, אם בכך חפץ/ה המטופל/ת. ניתוחים אלו מתבצעים כיום, במרכז הרפואי שיבא-תל השומר, או במרכזים בחו"ל.


ייעוץ פסיכולוגי

לפסיכולוג תפקיד מרכזי במתן תמיכה לקראת ותוך כדי התהליך הטיפולי, שלעתים מציג אתגרים אישיים, משפחתיים וחברתיים קשים למטופל. מרפאתנו ערוכה לתת מענה מוגבל (בשלב זה) של אבחון ותמיכה פסיכולוגית במקרים מיוחדים.

 

מעקב גינקולוגי ושימור פוריות

לגברים ונשים טרנסג'נדרים צרכים ייחודיים בתחום הגינקולוגיה ושימור הפוריות. לשם כך, יצרנו שיתוף פעולה עם המערך הגינקולוגי וחטיבת הפריון כדי לתת מענה לצרכים אלה.

לתאום תור למרפאה לגינקולוגיה מגדרית, יש לפנות לטלפון  03-6925606


מה להביא למרפאה?

  • יש להביא מכתב ממטפל מתחום בריאות הנפש עם תיאור היכרותו את המטופל והמלצה לטיפול הורמונאלי להתאמה מגדרית. 
  • על מנת לייעל את התהליך, כדאי להביא תוצאות של בדיקות הדם הבאות: ספירת דם וכימיה מלאה (גלוקוז, תפקודי כבד, תפקודי כליה, ליפידים), טסטוסטרון, אסטרדיול, פרולקטין, TSH, LH, FSH.
  • גברים טרנסג'נדרים מתבקשים גם לבצע בדיקת אולטרה-סאונד של אברי האגן (רחם ושחלות), ונשים טרנסג'נדריות מתבקשות להביא בדיקות של תפקודי קרישה (PT, PTT).


לשאלות בנושא ניתן לפנות לקבוצת הפייסבוק בניהולה של ד"ר איריס יעיש. מטרת הקבוצה היא לאגד מטופלים, בני משפחה, רופאים, מטפלים ואנשי חינוך במקום אחד שבו ניתן להתייעץ, להעלות סוגיות, לעדכן, להתעדכן ולעזור זה לזה. בריאוטרנס - פורום איכילוב לרפואת טרנס בפייסבוק. 

פרטי היחידה

03-6974000 זימון תורים
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 13

תפריט ניווט תחתון