תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

עור - מערך; מרפאות עור ומין

​דרמטיטיס אטופית (מכונה "אסתמה של העור") הינה מצב כרוני של דלקת בעור המתבטאת כעור יבש, אדום ומגרד עם מהלך המתאפיין בהחמרות והטבות לסירוגין ופגיעה משמעותית באיכות החיים. מצב  זה מאוד שכיח וקיים בכ 10% מהילדים, אולם המחלה קיימת גם במבוגרים ולעתים אף מופיעה לראשונה בחיים הבוגרים. הגורם המדוייק לאטופיק דרמטיטיס אינו ידוע ומשלב גורמים גנטיים, הפרעה בתקינות מערכת החיסון וגורמים סביבתיים שונים.

​במסגרת מרפאת דרמטיטיס אטופית במחלקת עור שבמרכז הרפואי תל אביב, המטופלים עוברים בדיקה מקיפה עם השלמת הבירור הדרוש לצורך ביסוס האבחנה ובהתאם לחומרת המחלה, מותאמת למטופל תוכנית טיפולית מיטבית המותאמת ספציפית לחומרת מחלתו ואורח חייו.

עד לאחרונה קווי הטיפול בדרמטיטיס אטופית כללו בעיקר טיפולים מקומיים, פוטותרפיה (טיפול באור על-סגול) וטיפולים סיסטמיים שונים המלווים בריבוי תופעות לוואי. במהלך השנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בהבנת הפתוגנזה של המחלה עם פיתוח תרופות ביולוגיות חדשות המתאפיינות ביעילות גבוהה ומיעוט תופעות לוואי.

במרפאת דרמטיטיס אטופית באיכילוב, למטופלים המתאימים יש אפשרות להתחיל טיפול בתרופות ביולוגיות חדשות הרשומות היום לדרמטיטיס אטופית בארץ. כמו כן במרפאתנו החולים יוכלו לקבל את הטיפולים החדשים ביותר שנמצאים עדיין בשלבי פיתוח סופיים במסגרת מחקרים קליניים המתנהלים באופן שוטף במחלקתנו.

ייחודיות מרפאת דרמטיטיס אטופית באיכילוב הינה גם בכך שבמחלקתנו קיימת קבוצת מחקר העוסקת באופן ייחודי וספציפי בפענוח הבסיס הגנטי של המחלה עם תרומה להבנת הפתוגנזה ואפשרות לפיתוח קווי טיפול נוספים בעתיד.


פרטי היחידה

03-6973585
בניין הלב סמי עופר
קומה 6

תפריט ניווט תחתון