תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

עור - מערך; מרפאות עור ומין

המרפאה הרב-תחומית לטיפול בכיבים ופצעים קשיי ריפוי בבית החולים איכילוב, המרכז הרפואי תל-אביב, מספקת מענה לכל אותם חולים עם כיבים כרוניים מסיבות שונות דוגמת: סוכרת, מחלות כלי דם וכן לחולים עם מחלות עור נרכשות או תורשתיות המתאפיינות בהיווצרות כיבים או בפצעים קשי ריפוי. המרפאה מנוהלת על ידי רופאת עור וכירורג פלסטי.

מהם כיבים?

כיבים כרוניים הם פצעים עמוקים ברקמת העור אשר למרות טיפול רפואי הולם לא הגלידו למעלה משישה שבועות. ההערכה היא כי שכיחותם של כיבים כרוניים בגפיים התחתונות עומדת על כ- 3%-5% באוכלוסיה מעל גיל 65. שכיחות זו הולכת וגדלה כתוצאה מהזדקנות האוכלוסיה ועלייה בגורמי סיכון לחסימת כלי דם וביניהם: סוכרת, עישון והשמנה. למרות שהמחלה לרוב איננה מסכנת חיים באופן מיידי, היא גורמת למוגבלות פיסית, להפרעה תפקודית קשה וכן לכאב רב. עקב מורכבות המחלה העורית ומגוון הגורמים העומדים בבסיסה, שיעורי הריפוי נמוכים מאוד, ושיעורי הישנות הכיבים גבוהים בקרב מרבית החולים עם כיבים כרוניים המטופלים בקהילה.

כיצד מאבחנים כיבים?

המטופל נבדק הן על-ידי רופאי עור והן על ידי כירורגים פלסטיים, תוך שילוב של יועצים נוספים במידת הצורך, כגון: כירורגים של כלי דם, נוירולוגים, אורתופדים ואחרים.

הטיפול בכיבים

במרפאה לטיפול כיבים ופצעים קשי ריפוי נעשה שימוש במוצרי חבישה חדשניים שפותחו בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לספק פיתרון יחודי לכל סוגי הכיבים.
לאחרונה הוכנס למרפאה אמצעי טיפול חדש: שרוול חמצן לגפה התחתונה, שהוא למעשה מעין "מיני תא לחץ", המאפשר החדרת חמצן בלחץ גבוה אל הפצע ובכך מסייע לריפוי. הטיפול מיועד לכיבים שאינם מחלימים – גם לאחר שאובחנו וטופלו כיאות. טיפול זה מתאים גם לחולים עם כיבים איסכמים (מחלה עורקית קשה), אשר אינם מועמדים לניתוח.
צוות סיעודי מיומן דואג לחבישת הפצעים, תוך מתן דגש מיוחד לנושא של כאב ותמיכה, מתוך מודעות לסבלם ומצוקתם של המטופלים. הצוות הסיעודי מנחה את המטופלים בתחומים נוספים, כגון: למידת שיטות חבישה, טיפול וניקוי הפצעים בבית. טיפול במסגרת משולבת זו מקל ומקצר משמעותית את משך הזמן לריפוי הכיבים ומשיג שיעורי הישנות נמוכים יותר.

מה להביא ביום הביקור?

יש להצטייד בשני טופסי התחייבות (טופס 17) עבור בדיקת רופא עור ועבור בדיקת כירורג פלסטי.

פרטי היחידה

03-6973585| der-clinic@tlvmc.gov.il
בניין הלב סמי עופר
קומה 6
שעות קבלת קהל: כל ימי ג', ולסירוגין ימי ה', בין השעות: 08:30-14:00

תפריט ניווט תחתון