תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

עור - מערך

המרפאה הרב-תחומית במרכז הרפואי תל-אביב, מתמחה בטיפול בכיבים ובפצעים קשי ריפוי ונותנת מענה לכל אותם חולים עם כיבים כרוניים מסיבות שונות דוגמת: סוכרת, מחלות כלי דם, וכן לחולים עם מחלות עור נרכשות או תורשתיות המתאפיינות בהתכייבות העור או בפצעים קשי ריפוי. המרפאה מנוהלת על ידי רופאת עור וכירורג פלסטי.

מהם כיבים?

כיבים כרוניים הם פצעים עמוקים ברקמת העור אשר למרות טיפול רפואי הולם לא הגלידו למעלה משישה שבועות. שכיחותם של כיבים כרוניים בגפיים התחתונות מוערכת בכ-3%-5% באוכלוסיה מעל גיל 65. שכיחות זו הולכת וגדלה כתוצאה מהזדקנות האוכלוסיה ועלייה בגורמי סיכון לחסימת כלי דם, כגון: סוכרת, עישון והשמנה. למרות שהמחלה לרוב איננה מסכנת חיים באופן מיידי, היא גורמת למוגבלות פיסית, להפרעה תפקודית קשה, וכן לכאב רב. עקב מורכבות המחלה העורית ומגוון הגורמים העומדים בבסיסה, שיעורי הריפוי נמוכים מאוד, ושיעורי ההישנות גבוהים בקרב מרבית החולים עם כיבים כרוניים המטופלים בקהילה.

כיצד מאבחנים כיבים?

המטופל נבדק הן על-ידי רופאי עור והן על ידי כירורגים פלסטיים, תוך שלוב של יועצים נוספים במידת הצורך, כגון: כירורגים כלי דם, נוירולוגים, אורתופדים ואחרים.

הטיפול בכיבים

במרפאה לטיפול כיבים ופצעים קשי ריפוי משתמשים במוצרי חבישה חדשניים שפותחו בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לספק פיתרון יחודי לכל סוגי הכיבים.
לאחרונה הוכנס למרפאה אמצעי טיפול חדש: שרוול חמצן לגפה התחתונה, שהוא למעשה מעין "מיני תא לחץ", המאפשר החדרת חמצן בלחץ גבוה אל מיטת הפצע, ובכך מסייע לריפוי. הטיפול מיועד לכיבים שאינם מחלימים – גם לאחר שאובחנו וטופלו כיאות. טיפול זה מתאים גם לחולים עם כיבים איסכמים –מחלה עורקית קשה - אשר אינם מועמדים לניתוח.
צוות סיעודי מיומן דואג לחבישת הפצעים, תוך מתן דגש מיוחד לנושא של כאב ותמיכה, מתוך מודעות לסבלם ומצוקתם של המטופלים. הצוות הסיעודי מנחה את המטופלים בתחומים נוספים, כגון: למידת שיטות חבישה וטיפול וניקוי הפצעים בבית.

טיפול במסגרת משולבת זו מקל ומקצר משמעותית את משך הזמן לריפוי הכיבים, ומביא לשיעורי הישנות נמוכים יותר.

מה להביא ביום הביקור?

יש להצטייד בשני טופסי התחייבות (טופס 17) עבור בדיקת רופא עור, ועבור בדיקת כירורג פלסטי.

פרטי היחידה

03-6973585| der-clinic@tlvmc.gov.il
בניין הלב סמי עופר
קומה 6
שעות קבלת קהל: כל ימי ג', ולסירוגין ימי ה', בין השעות: 08:30-14:00

תפריט ניווט תחתון