תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

עור - מערך

​המרפאה לניתוחי MOHS ודרמטוכירורגיה עוסקת ב:

  • ביצוע ניתוחי מוהס (MOHS)
  • הסרת שומות וגידולי עור שפירים וממאירים.
  • ביצוע ביופסיות עוריות של נגעים דלקתיים לצורך אבחון, כולל במקומות בעלי חשיבות קוסמטית, כגון: פנים, אברי המין וציפורניים.
  • טיפול ביבלות נגיפיות קשות ריפוי, באמצעות מכשיר לייזר פחמן דו-חמצני. 

על ניתוח בשיטת -MOHS

ניתוח MOHS הינו ניתוח להסרת גידולי עור סרטניים. שיטת הניתוח הומצאה בשנות ה-40 של המאה הקודמת ע"י ד"ר פרדריק מוהס בארה"ב ומכאן שמה. השיטה מקובלת ונפוצה בעולם וכיום מהווה את השיטה היעילה ביותר להסרת גידולי עור סרטניים באיזור הראש והצוואר, כפות הגפיים והגניטליה. רבים מגידולי העור הסרטניים מתפשטים מעבר לנראה לעין. גידולים אלו יכולים לשלוח שלוחות לכלי דם, עצבים או סחוס. כמו כן, גידולים החוזרים לאחר כריתה יכולים להתפשט מתחת לרקמת הצלקת. שיטת MOHS מיועדת להסיר גידולים אלו בשלמותם. להבדיל משיטות אחרות, מאפשרת שיטת MOHS בדיקה מיקרוסקופית מיידית ומלאה של רקמת הגידול שהוסר, ובכך מאפשרת כריתה מלאה של הגידול תוך שימור מירבי של רקמת העור הבריאה שסביבה. מלבד היותה שיטת ניתוח המשמרת רקמה, לשיטת MOHS אחוזי הריפוי הגבוהים ביותר מכל שיטה טיפולית אחרת לאור שימוש בטכניקה מיוחדת להדמיית 100% משולי הגידול תחת המיקרוסקופ במעבדה. 
השיטה מיושמת בעיקר לטיפול בגידולים שחזרו לאחר הסרה קודמת, לגידולים בסיכון גבוה לחזרה, או לגידולים הממוקמים באזורים בעלי חשיבות קוסמטית ותפקודית, בהם חשוב לשמר כמה שיותר רקמה בריאה.
שיטת MOHS מבוצעת על-ידי צוות רפואי וטכנאי מעבדה שהוכשרו באופן ייחודי לבצעה. 
ישנה חשיבות גדולה לכך שרופא אחד הוא זה שגם מבצע את הסרת הרקמה בניתוח וגם קורא בדקדקנות את התתקינים ההיסטולוגיים במעבדה. לאור זאת חשוב שלרופא המבצע את הניתוח תהיה הכשרה ייעודית בתחום ורקע מתאים לעסוק בסרטן העור. 
במרפאה לניתוחי מוהס המנתחים בה הינם מומחים ברפואת עור ובנוסף לכך הינם בעלי הכשרה רשמית בניתוחי מוהס מארה"ב. 
ההכשרה, המוענקת לאחר קבלת תואר מומחה ברפואת עור, אורכת שנה שלמה ומעניקה חשיפה למגוון רחב של סרטני עור והתנסות מקיפה בטכניקות ניתוחיות.

כיצד מבוצעות הפעולות הכירורגיות?

הטיפולים במרפאה מתבצעים בחדר טיפולים ייעודי לכך. הסרת הנגע, או הנגעים, מתבצעת במסגרת אמבולטורית. כלומר, המטופל משוחרר לביתו עם סיום הפעולה, ומוזמן כעבור שבועיים לביקורת וקבלת תשובה של הממצא הפתלוגי.
הניתוחים מתבצעים תוך מתן דגש על מתן תוצאה אסתטית טובה ככל שניתן.

פרטי היחידה

03-6973585| der-clinic@tlvmc.gov.il
בניין הלב סמי עופר
קומה 6
שעות קבלת קהל: ימים א'-ה', בין השעות 08:00-14:00

תפריט ניווט תחתון