תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

עור - מערך; מרפאות עור ומין

​מחלות אוטואימוניות של העור ורקמת החיבור הן מחלות דלקתיות נרכשות, בהן מערכת החיסון מכוונת כנגד מרכיבים עצמיים שונים של הגוף, במקום כנגד גורמים חיצוניים.

המחלות השלפוחתיות האוטואימוניות פוגעות בעור ובריריות. מחלות רקמת החיבור מהוות לרוב תסמונות רב מערכתיות, המערבות בנוסף לעור גם איברים פנימיים, כגון: פרקים, ריאות, הכליות, מערכת העצבים, כלי דם ועוד.
לעיתים קרובות, הביטויים העוריים מופיעים עוד לפני התסמינים הנוספים ולכן יש לרופא העור חשיבות גדולה באבחון נכון של המחלה, בניטרול הגורמים המחריפים, בטיפול מוקדם ובביצוע מעקב אחר התפתחות מצבים או מחלות נלוות.

אלו מחלות עור אוטואימוניות מטופלות במסגרת המרפאה באיכילוב?

  • זאבת אדמונית (לופוס אריתמטוזוס)
  • סקלרודרמה
  • דרמטומיוזיטיס
  • מחלות שלפוחתיות כפמפיגוס ובולוס פמפיגואיד


אבחון

אבחון מדוייק הוא לעיתים קרובות נקודת מפתח בבחירת הטיפול הנכון למטופל. לרשות המרפאה קשת רחבה של בדיקות מעבדה, המאפשרת לרופאי המרפאה להגיע בצורה מהירה לאבחנה הנכונה ולהתאים למטופל את הטיפול הנכון.

מהו הטיפול במחלות עור אוטואימוניות?

חלק מהטיפולים במחלות אלו כרוכים בתופעות לוואי. לפיכך, נהוג להתחיל במתן טיפולים אלה במסגרת אשפוזית. השיוך של המרפאה למחלקת אשפוז עור בבית החולים איכילוב, מקל על תיאום מתן הטיפולים המורכבים באופן מיידי. המעקב לאחר השחרור מתבצע במרפאה. יש לציין, כי האפשרות לשלב בזמן אמת, על פי הצורך, מומחים ממקצועות שונים הרלוונטים למחלה, כגון: ראומטולוגים, אימונולוגים, נוירולוגים, נפרולוגים ועוד, מקנה יתרון משמעותי נוסף למטופל.

פרטי היחידה

03-6974000 - זימון תורים
03-6973585 | der-clinic@tlvmc.gov.il
בניין הלב סמי עופר
קומה 6
שעות קבלת קהל: ימי ב', בין השעות 08:00-14:00

תפריט ניווט תחתון