תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

רפואה תעסוקתית
עור - מערך; מרפאות עור ומין

במרפאה זו מתבצע אבחון של תגובות אלרגיות עוריות. חלק מהתגובות נוצרות כתוצאה ממגע של העור עם חומרים שונים הנמצאים בסביבה היומיומית ובסביבת העבודה, ומכונות דלקת עור ממגע (Contact Dermatitis).

אבחון דלקות עור ממגע

הדרך לאבחון דלקות עור ממגע היא ביצוע תבחיני מטלית (Patch Tests). בבדיקה זו מודבקים לעור הגב חומרים שונים (אלרגנים) החשודים כגורמים לאלרגיה ממנה סובל המטופל. לאחר 48 שעות המדבקות מוסרות מהגב ונבדקת התגובה הראשונית באזור ההדבקה. כעבור יומיים נוספים, איזור ההדבקה נבחן שוב ואז נקבעת האבחנה. התהליך אינו כרוך בכאב.
המרפאה מציעה תבחינים המכוונים למגוון רחב של חשיפות עוריות וריריות: תבחינים לחומרי קוסמטיקה, לשמנים, דלקים, לחומרים דנטליים, לטקסטיל, למוצרי אפייה, לתכשירים רפואיים שונים ועוד.
בנוסף, המרפאה מצוידת באמצעי אבחון לאלרגיה ממגע הקשורה בחשיפה לשמש. שירות ייחודי נוסף כולל ביצוע טסטים למוצרים שבשימוש המטופל עצמו לרבות תכשירי קוסמטיקה, דגימות מסביבת העבודה, בגדים, צמחים ועוד.

טיפול בדלקות עור ממגע

עם סיום הליך הבירור, תקבל הסבר על ממצאי הבדיקה והדרכה באשר להימנעות מחשיפה לחומר המגרה. זיהוי נכון של החומר המעורר את התגובה האלרגית מהווה לרוב פתרון לאותם מטופלים עם דלקת עור ממגע, מאחר שהימנעות ממגע עם אותו חומר תמנע את הופעת התגובה העורית. המטופל יקבל רשימה של חלופות אפשריות לשימוש לאותם מוצרים שנמצאו כמחוללי תגובות אלרגיות.

רפואת עור תעסוקתית

מחלות עור תעסוקתיות נגרמות בעיקר מחשיפה לחומרים בעבודה. מרפאה ייחודית זו מצוידת באמצעי האבחון, הטיפול והשיקום של מחלות עור הנגרמות בעבודה. בתום האבחון ניתן לקבוע אם המטופל יכול להמשיך בעבודתו, אם ניתן לבצע שינויים קלים בסביבת העבודה שיאפשרו לו להמשיך בעיסוקו, וחלופות שונות במקרים שבהם אינו יכול להמשיך בעבודתו. המרפאה פתוחה לכל פונה ובנוסף מייעצת לרופאים תעסוקתיים, לרופאי עור, לאלרגולוגים ולרופאי משפחה. כמו כן, המרפאה משמשת גם כמרפאה מייעצת לצה"ל.
בנוסף לכך, המרפאה עוסקת באבחון ובטיפול של מחלות שכיחות נוספות כגון אטופיק דרמטיטיס ("אסטמה של העור"), וכן באורטיקריה חריפה וכרונית, המצריכות מיומנות רבה בהתוויית הטיפול והאיזון התרופתי.

פרטי היחידה

03-6973585 | der-clinic@tlvmc.gov.il
בניין הלב סמי עופר
קומה 6
שעות קבלת קהל: א'; ג', ה', בשעות: 09:00-13:00

תפריט ניווט תחתון