תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים


על תחום הדימות (רדיולוגיה)

הדימות מהווה כיום את עמוד השדרה של הרפואה המודרנית. רופאים מכל מקצועות הרפואה זקוקים לדימות על מנת לאבחן את החולים, להעריך את יעילות והתאמת הטיפול הניתן וכן על מנת לקבוע נתיחות של חולים. ניתן להקביל את מקצוע הדימות לחיל המודיעין, או ליחידה 8200 של אמ"ן. הצבא אינו מסוגל לפעול ללא מודיעין, ובאותה המידה גם הרופאים המטפלים לא יכולים לפעול בהעדר מידע אנטומי ותפקודי - מידע דימותי. 
הרדיולוג הוא רופא מומחה, שלאחר סיום לימודי הרפואה השלים 5 שנות התמחות בדימות (רדיולוגיה). רוב הציבור אינו מכיר את מקצוע הדימות, ולכן גם אינו מודע מספיק לחשיבות הרבה של איכות הביצוע של בדיקות הדימות השונות ולחשיבותם הגדלה וההולכת של הרנטגנאי המבצע את הבדיקה ושל הרופא המפענח - הרדיולוג. פענוח מפורט באיכות הטובה ביותר, הוא קריטי לבריאות החולה. ניתן לדמות את הרדיולוג לקצין מודיעין, אשר מכין תרשימים ומפות למבצע מיוחד. ככל שרמת התרשימים תהייה מדויקת יותר, ופענוח המצב מדויק יותר, כך סיכויי ההצלחה של המפקד, או ברפואה הרופא המטפל או הרופא המנתח, יהיו גבוהים יותר במלחמה על בריאות החולה.


על הבדיקות: דימות אבחנתי ודימות פולשני

  • דימות אבחנתי - באגף הדימות מבוצעות בדיקות אבחנתיות מכל הסוגים. אנו מצוידים במספר גדול של מכשירי דימות: מכשירי רנטגן לביצוע של צילומים, מכשירי אולטרה סאונד, מכשירי CT, מכשירי MRI, ממוגרפיה, מכשירי שיקוף רנטגן ועוד. 
  • דימות פולשני - אנו מבצעים בדיקות פולשניות וטיפולים שונים תחת הדרכת דימות. באגף מבצעים ביופסיות מכל הסוגים בהדרכת מכשירי CT או US וכן ניקוזים של מורסות, חסימות של דרכי המרה, חסימות של הכליות וכן ניקוזים של כיס המרה. ביחידה לרדיולוגיה פולשנית וביחידה לנוירורדיולוגיה פולשנית, אנו מבצעים גם צנתורים של העורקים השונים: בחזה, בגפיים, במוח, בצוואר וכן באברי הבטן השונים. מבוצעים גם טיפולים שונים לחולים אונקולוגיים.


קבלת תוצאות בדיקות דימות

קבלת פענוחי תוצאות בדיקות דימות:
MRI- עד 10 ימי עבודה, CT ו US עד 7 ימי עבודה, ממוגרפיה  עד 5 ימי עבודה  

צפייה בתוצאות בדיקות באזור האישי 
פענוחי הבדיקות ניתנות לצפייה באזור האישי  MybeWell באתר איכילוב. לצד קובץ הפענוח ניתן גם לצפות בקבצי ההדמיה עצמה ולעשות שיתוף לצפייה

בדיקת סטטוס תוצאות בדיקה
לבירור טלפוני של סטטוס תוצאות בדיקות שבוצעו בחודש אחרון במכונים MRI, סי.טי ורפואה גרעינית 

משלוח בדואר והעתקי דיסקים: 
פענוחי הבדיקות נשלחים באמצעות דואר ישראל, לכתובת שנמסרה במעמד הבדיקה.  קבלת עותקי דיסקים של בדיקות דימות אפשרית בכל יום בשעות העבודה

תפריט ניווט תחתון