רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

ד"ר בן סירה על בדיקות הדמייה בילדים
הדרכה לקראת MRI
ירין בן ה-6 עובר MRI ללא הרדמה
יעלי עוברת אולטרא-סאונד
אגף דימות; ביהח דנה-דואק לילדים

היחידה לדימות ילדים מהווה מרכז מצוינות הכולל את כל בדיקות ההדמיה האבחנתיות בילדים, תוך תכנון ותאום הבדיקות השונות בהתאם לגיל הילד והבעיה הקלינית. 
היחידה היא חלק מאגף הדימות של המרכז הרפואי תל-אביב, במסגרתה מתבצעת קשת רחבה של בדיקות הדמיה ואבחון של פעוטות,ילדים, בני נוער ונשים בהריון, החל מבדיקות שיקוף ורנטגן, דרך בדיקות CT בקרינה נמוכה ואולטרה סאונד, וכלה בבדיקות MRI מורכבות בהרדמה מלאה.

צוות היחידה

הצוות כולל רדיולוגים ורנטגנאים מומחים בדימות ילדים, צוות סיעודי ורופאים מרדימים בעלי מומחיות בהרדמת ילדים. לצוות נסיון רב ועשיר הן מבחינת נפח הבדיקות המבוצעות והן מבחינת מגוון סוגי הבדיקות, פשוטות ומורכבות כאחד. 

לצוות הרדיולוגיות שלנו מומחיות על בדימות ילדים כללית ובדימות מערכת העצבים בילדים, עם תחומי מומחיות ספציפיים כגון דימות העובר באמצעות MRI ודימות מערכת העצבים והמעי באמצעות אולטראסאונד. לכל חברי הצוות נסיון בארץ ובחו"ל בביצוע ובפענוח הבדיקות תוך התייעצות עם רופאים בתחומים שונים מתוך גישה מולטי-דיסציפלינרית השמה את הילד במרכז. בנוסף, אנו נותנים ייעוץ לרופאים מבית החולים שלנו ומבתי חולים אחרים, כמו גם לרופאים בקהילה, תוך שיתוף פעולה מלא.


MRI עוברי

חוד החנית של היחידה, הינו ביצוע בדיקות תהודה מגנטית לנשים בהריון (MRI עוברי), לאבחון מומים והפרעות התפתחותיות, המסייעות לבדיקת אולטרה-סאונד טרום לידתי. בדיקה זו, מתבצעת במספר מצומצם של מרכזים רפואיים גדולים בעולם , העוסקים בייעוץ טרום לידתי, והמרכז הרפואי תל-אביב הינו אחד מהם.
הבדיקות מבוצעות בשיתוף פעולה עם רופאים מומחים ברפואת העובר מתחומי הגנטיקה, נוירולוגיה, גניקולוגיה, רדיולוגיה, קרדיולוגיה, אורולוגיה, כירורגיה ונוירוכירורגיה, הפועלים יחדיו במטרה לתת מענה מקיף לבעיות בהתפתחות העובר.
עוד עוסקת היחידה בתחומי מחקר בסיסי וקליני, ומהווה מקום להשתלמות והוראה של סטודנטים לרפואה, מתמחים בהדמייה וחוקרים בתחום המוח.

ביחידה עומד לרשותכם צוות מומחים רב-מקצועי, הכולל: רדיולוגים ממגוון התחומים של מקצוע ההדמיה, בעלי התמקצעות מיוחדת בהדמיית ילדים, רופאים מרדימים בעלי נסיון והתמחות מיוחדת בהרדמת ילדים, וצוות סיעודי.

למידע נוסף


טכנולוגיה וציוד מתקדמים

לרשות היחידה עומדת התשתית הטכנולוגית המתקדמת ביותר של אגף הדימות, הכוללת, בין השאר: ארבעה מכשירי MRI , וארבעה מכשירי  CT (כולל CT עם 256 פרוסות), מכשירי אולטרה-סאונד, כולל מכשיר נייד בפגייה ומכשיר רנטגן לילדים, הממוקם בסמוך ליחידה לרפואת ילדים דחופה מיון "דנה-דואק".
בנוסף, לרשות היחידה מערכת מחשוב חדשנית בשם PACS, המאפשרת לסגל הרפואי לצפות בבדיקות ההדמיה בכל עת מכל עמדת מחשב, הן בבית החולים והן מחוצה לו, לצורכי אבחון והתייעצות רפואית. מערכת זו, לא רק מאפשרת זמינות ונוחות, אלא מהווה ארכיון בדיקות ממוחשב נייד.
אנו מאמינים כי ילד אינו מבוגר קטן, ויש לתת לו התייחסות מיוחדת, הן בפן האנושי והן בפן המקצועי. מתוך ראיה זו אנו פועלים על-פי עקרון ה- (ALARA (As Low As Reasonably Achievable , דהיינו: צמצום היקף הקרינה האלקטרומגנטית עד כמה שניתן, תוך התאמת הבדיקה לגיל הנבדק ולבעיה הרפואית ממנה סובל.
התשתית הטכנולוגית המתקדמת וקביעת רף טיפולי בהתאם לסטנדרטים ופרוטוקולים המקובלים בעולם, מאפשרות לנו לא רק להפחית את היקף הקרינה הנדרשת, אלא גם לצמצם את משך הבדיקה עצמה.
במטרה למנוע חוויה טראומטית וכאבים מיותרים בגיל הצעיר, לא רק שאנו עורכים בדיקות הדמיה בהרדמה, אלא גם משתמשים במסיכה של דרכי האוויר העליונות בלבד, שדרכה עובר גז ההרדמה, והיא חוסכת הכנסת צינור להנשמה קנית (טובוס).
במסגרת יחידת הדימות התייחסות מיוחדת לציבור הילדים העוברים בדיקות MRI ללא הרדמה, הבאה לידי ביטוי בחדר, מיכשור ואמצעים ייעודיים על מנת להפוך את חוויית הבדיקה לנעימה, ולבצעה באופן האופטימלי - למידע נוסף על בדיקת MRI לילדים ללא הרדמה


היקפי פעילות שנתיים

במסגרת היחידה מבוצעות כ-32,000 בדיקות דימות בממוצע לשנה.
מתוכן: 24,000 צילומי רנטגן, 4,600  בדיוקת אולטרא-סאונד, 2,600 בדיקות MRI וכ-1,100 בדיקות CT 

הבדיקות המבוצעות במסגרת היחידה

 • צילומי רנטגן
 • בדיקות CT
 • בדיקות MRI
 • בדיקות אולטרה סאונד


הדרכה והמחשה לקראת הבדיקת MRI

באגף הדימות במרכז הרפואי ת"א  הבינו מזמן, כי "הילדים אינם מבוגרים קטנים". לילדים יש פחדים וחששות הייחודיים להם בכל מה שקשור לאבחון וטיפול רפואי, ולכן הם דורשים גישה ייחודית, יותר סבלנית, יותר אמפטית ויותר מכילה.

עובדות אלה, דורשות בחינה מחדש את האופן בו ניתן להנגיש את השירותים הרפואיים למתרפאים הקטנים והוריהם.

על מנת להיענות לצרכים הייחודיים של הילדים והוריהם, נבנה חדר דימות תהודה מגנטית ייחודי המאפשר לילדים לצפות בסרטים מצוירים בזמן ביצוע הבדיקה ובכך  מתאפשרת הסחת דעתם ומניעת תזוזות. כל זאת, חוסך רבות, מחד גיסא, את הצורך בהרדמה ומאידך גיסא, מאפשר לקבל איכות דימות ואבחון גבוהה.
בנוסף להתאמת התשתיות, הבדיקות מבוצעות על ידי צוות מנוסה ומיומן בביצוע בדיקות דימות ובעל גישה לחברים הצעירים והוריהם, והן מפוענחות על ידי צוות רופאים המומחים בדימות ילדים.

לצפייה בסרטון הדגמה והמחשה 


קביעת תור

 • לקביעת תורים לבדיקות דימות ילדים בדיקת (CT לילדים עד גיל 16)  צילום רנטגן שיקוף, יש לשלוח מכתב מרופא (הפניה רפואית) לפקס שמספרו: 074-7219846, 
  או באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת) rdy-dana@tlvmc.gov.il  כתובת זו אינה מיועדת לקביעת תורים למעט הבדיקות שצוינו)  ואנו נחזור אליכם תוך 3 ימי עבודה.

 • לבדיקת צילום  EOS ניתן לזמן תור אונליין בקישור: https://wlappoint-tasmc.health.gov.il/wlzimon/search
  או לשלוח הפניה רפואית עם מספר טלפון חזרה לדואר אלקטרוני שכתובתו rdy-dana@tlvmc.gov.il או לפקס שמספרו: 074-7219846 ואנו נחזור אליכם תוך 3 ימי עבודה. 
  יש להצטייד בהתחייבות (טופס 17) מקופ"ח  או בתשלום  כספי.  

 • לידיעתכם, קביעת התורים מותנית בקבלת מכתב רפואי מהרופא המפנה.

 • לבדיקות שלא צוינו ניתן לצור קשר בימים א'-ה', ביו השעות: 08:00-15:00 במרכז מידע וזימון תורים בטלפון: 03-6974000.

פרטי היחידה

מרפאות דנה דואק
קומה מינוס 1

תפריט ניווט תחתון