תוכן עניינים

 מאת: עידן מילצ'ר; פסיכותרפיסט; מטפל זוגי ומשפחתי; אחראי מרפאה סקסולוגית אנאורגנית גברים; המרפאה לטיפול מיני; המרכז לבריאות האישה; בי''ח "ליס" ליולדות.

כבר הכרזנו על עונת הסתיו והחורף בהזזת השעון אחורה ובגשם קל פה ושם. הלך עבר לו הקיץ והמחשופים לבשו סריגים וצעיפים קלילים, עכשיו נשאלת השאלה, האם יש הבדל בין סקס בחורף לעומת סקס בקיץ? ומתי אנחנו יותר בעניין?

איש בעונתו ישתגל! על לשון "צדיק באמונתו יחיה". ולגופו של עניין, והפעם באופן מדעי ולא בהשפעת המזגן, זה עניין מאוד אישי. יהיו כאלו שיעדיפו את הקיץ אשר בו ניתן לתת דרור למאוויים האקסבזיוניסטים ולקיים יחסי מין בכל מקום אפשרי תחת כל עץ רענן מבלי לחשוש לקבל דלקת ריאות. בנוסף, פסי השיזוף החורצים את הגוף, מבליטים את אברי החשק ומבעירים את התשוקה המינית. הפעילות הגופנית הרבה בקיץ מביאה לעליה באנדורפינים. הם אלו שיזרמו בגוף כמו חשמלית ושמה תשוקה ויבעירו את המבערים המיניים. הפעילות גם היא מעלה את הורמון הטסטוסטרון הגורם ותורם לחשק המיני. ידוע שבעקבות פעילות גופנית יש זרימה מוגברת של דם לכל אברי הגוף ויש יותר "חרמנות" באוויר. די ביציאה קייצית אחת לחוף הים, כדי לעורר את בלוטות החשק בשני המינים. ואם בים ובמיניות עסקינן אז אמרו כבר לפני: שתמיד טוב לקבל תיאבון בחוץ ולאכול בבית, ואל תתחכמו איתי עכשיו.


בנוסף, בקיץ עובד חוש הריח הלא מודע שלנו ביתר שאת. הפרומונים המופרשים מהגוף, ואני לא מתכוון לזיעה החריפה לאחר מאמץ גופני, הם אלו המעוררים תשוקה, הגורמים לנו להימשך לבני המין השני או אם תרצו לבני מיננו. איש במשיכתו ובמיניותו יחיה. אבל בואו ולא נחגוג רק בקיץ. עונות המעבר, סתיו ואביב, גם הן נפלאות ליחסי מין להמשיך ולהתעורר מינית.


זוגיות ומיניות בעונות השנה

ומה לגבי החורף? מחקר שנעשה בפולין, ולא אני לא ציני, מצביע על כך שגברים אהבו ונמשכו לבנות זוגן דווקא בחורף. אז המסתוריות, הלבוש הפחות זמין ומזמין, מעורר אצלם את הורמוני המין, ומביא את הגבר לרצות להפשיט את האישה. דבר ש"נחסך" ממנו בקיץ. בנוסף, הרי תמיד אהבנו לקיים יחסים בחסות החשיכה. החושך היורד עלינו מוקדם (טוב, לא אנחנו קבענו זה הדתיים בגלל מצוות פרו ורבו), מביא אותנו להיות יותר פנויים רגשית למלאכת האהבה בין הסדינים בחורף. אפשר גם לקיים יחסים מתחת לפוך מבלי שאף אחד יפקיע לנו את המיטה, או יתפוס אותנו על חם, כי כבר חמים ונעים לנו בכל מקרה. אוהבי החורף יגידו שזה חוסך את הזיעה הניגרת עלינו בקיץ ולא חייבים לרוץ למקלחת אחרי "המספר". בחורף פחות יוצאים ויש יותר אינטימיות. היחד, אם הוא אכן אינטימי וחושני, יביא גם לתבשיל מיני.


ואני מה אני אומר?

אני אומר שזה תלוי במספר דברים:

זה תלוי באדם עצמו- רוצה לומר, יש כאלו האוהבים את הקיץ יש כאלו האוהבים את האביב יש את הסתיו ויש גם את אלו האוהבים את החורף. זה נכון לעונה בכלל ולמין בפרט.

זה תלוי בטיב הזוגיות- רוצה לומר, שכשיש זוגיות טובה, כל אחד ילך עם האהבה של בן/בת הזוג בין אם במקום, בתנוחה, או בעונה וככה תהייה שמחה כל השנה.

זה תלוי בטיב המילוי- רוצה לומר, לא צריך להכביר במילים כדי להבין את כוונת המשורר. דווקא כאן כל עונה טובה לבעליה, או לבעילה, אתם תחליטו!

 

תפריט ניווט תחתון