תוכן עניינים

מאת: עידן מיליצ'ר; סקסולוג ומטפל זוגי; המרפאה לטיפול מיני; בי''ח "ליס" ליולדות


נו באמת, אם אני צריך לכתוב על חזרה ורענון הזוגיות עם תום החופש הגדול, אז פספסתי בגדול! נכון, הילדים היו בבית והימים לא היו כבשגרה, אבל בין זה ובין להזניח את הזוגיות, הדרך ארוכה. גם בחופש הגדול, יש מקום לשמור ולשמר את הזוגיות ולדאוג להמשיך לטפח, ולהשקות אותה כביום יום. נכון, זה לא קל. נכון, זה לא פשוט. נכון ונכון ונכון, אבל לא צריך תירוצים כדי להיות ערים ומכוונים כדי לא "להירדם בשמירה" למסמס ולפספס את הזוגיות שלנו.


זוגיות ומניות


טוב, אז אם אתם לוחצים עליי בכל זאת, אתן כמה כללים שיעזרו לנו בזוגיותינו בכלל, ולאחר החופש הגדול בפרט:

  1. כן חופש גדול, לא חופש גדול, היו מחויבים להצלחת הזוגיות שלכם. נישואים מאושרים אינם קורים מעצמם. הם תוצאה של התייחסות רצינית של שני בני הזוג לקשר. ה"אנחנו" חייב לקבל מקום חשוב יותר בחיי שניכם מאשר ה"אני". הסכמה הדדית ומודעת על מטרות חייכם כזוג, על הערכים החשובים לשניכם ועל הדרכים להגשמת ציפיותיכם - היא יישום מרכזי של המחויבות הזו.
  2. הקדישו זמן להיות יחד - בדיוק כפי שרציתם להיות הרבה זמן יחד בתחילת הקשר, כך חשוב שתמשיכו להקדיש זמן מספיק להיות יחד. אל תרשו לקריירה, לפרנסה ולילדים לקחת מכם את הזמן שלכם כזוג. המשיכו להיות החברים הכי טובים, להתעניין ולשתף ולהיות מעורבים זה בחייו של זו.
  3. זמן לחוד - חובה לכל אחד מאיתנו. אף אחד לא יכול למלא את כל הצרכים הרגשיים, הפיזיים והמנטאליים של בן/ת הזוג, ולכן זה חשוב - כחלק מהזוגיות - להיות גם לחוד. הריחוק, המסתוריות והלבד יוצרים געגוע. נו טוב, לא שמרשים לנו לעשות הכול לחוד, אבל זה חשוב!
  4. פתרו קונפליקטים ASAP והיו מודעים כל אחד לחוזקות ולחולשות של השני. למדו 'לריב נכון', להיות חיוביים ולא מאשימים. פתרו את הקושי ממקום שוויוני ומעריך, ולא ממקום המוריד מערכו של בן/ת הזוג. מאוד חשוב בסעיף זה, הוא חוש הומור! אם נוכל להסתכל על הקונפליקטים שלנו, גם כשאנחנו בקריז, עם חיוך סלחני... הרווחנו. הרווחנו את עצמנו, את בן/ת הזוג שלנו ואת הזוגיות שלנו.
  5. סקס, כבר אמרתי :-) המיניות כמו לחמניות, טפחו את חיי המין שלכם. המלצה מיותרת, לכאורה? ממש לא! המשיכה המינית נוטה לדעוך עם הזמן, אם אין מקדישים לה זמן.

רוצים עוד? אתם בוודאי יכולים לתת בעצמכם כמה עצות מועילות. לכל אחד יש את הכללים שלו לשמירת הזוגיות, אך האדם נמדד במעשיו, לא בדבריו. אז יאללה, בואו נעשה!

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון