תוכן עניינים


חכמים ממני גורסים שכשמתחילה חופשת הקיץ, והילדים בבית, הסקס נופל מתחת למיטה עם כל חוברות החופש, כשיש ילדים בחופשה בבית, יש אור בבית, רק חבל שעשרים וארבע שעות ביממה.


מה אומרים המחקרים?

המחקרים מצביעים על כך שב-70% מהזוגות יש שינוי משמעותי בתדירות המין. חברי (ואל נשכח שכולנו ישראלים שלא מתהדרים בדברי גוזמה) אומרים שרק ב 30% והנותרים מתביישים להודות באמת.
כולנו יודעים שמיניות היא מסע ארוטי וחושני המתפתח ומשתנה לאורך החיים. למיניות השלכה על הדימוי, הביטחון והתפקוד שלנו כאישה או כגבר. המיניות ותפיסתה, הקשר המיני וביטויו, משתנים בהתאם למקום ולמצב בו אנו נמצאים. השינוי הראשון והמשמעותי בהתנהגות המינית שלנו בא לידי ביטוי עם בואו של הדבר הכי נכסף ויקר לנו בחיים- ילד!
כשהשנים חולפות, הילדים גדלים והחופש הגדול מתדפק על דלתנו, אנו עלולים או עשויים למצוא את עצמנו באתגר להטוטנות בין עבודה במשרה מלאה, משרה שנייה בבית ב"עבודה " עם הילדים, וכמובן סידורים סידורים סידורים ועייפות עייפות עייפות!, שלא לדבר על טרדות ועצבנות. החופש מביא לפתחנו ילדים אנרגטיים ששכחו את מסגרת הזמן. קמים בצהריים, אוכלים ארוחת בוקר יחד עם שידור ערב חדש, והולכים לישון אחרי ששלושה חברים שלהם הואילו ללכת הביתה.
אחד ב22:00 השני ב01:00 והשלישי, נו אותו כבר לא שמענו עוזב, כי נרדמנו. למי בכלל יש ראש לסקס, כל מה שחשקה נפשנו זה לפגוש את הכרית הקורצת לנו מעל הסדינים, ולפצוח בשינה טובה. הפנטזיה הכי כחולה שיש לליבידו שלנו היא תפילת אשכבה.

זוגיות בחופש גדול


מיניות מתחילה עוד לפני המיטה

אך בואו ולא נרים ידיים ונתייאש! כי מה לעשות יש! המיניות מתחילה עוד לפני המיטה! כבר נאמר שיחסי מין זה קודם כל יחסים ואחרי זה מין. אם לא תשמרו על החברות והאינטימיות שהיא הבסיס לזוגיות מספקת, ייווצר ריחוק שאחר כך יהיה קשה לגשר עליו. תקשורת טובה ומספקת היא כלי מאוד חשוב לשימור החברות. חשוב למצוא זמן ביחד, חשוב לשוחח ולא רק לדווח. מצב שכזה יאפשר גם קרבה אינטימית. חשוב שנדע לפנות זמן לBEING ולא רק ל DOING .
בראש ובראשונה יש חשיבות למצוא זמן לפנאי יחד מחוץ לבית. פנאי שיש בו קרבה ואינטימיות זוגית. כל מקום בקרבת הבית, רק לא להישאר בבית. לא חייבים זמן רב אבל הביחד חשוב. חשוב גם שלכל אחד יהיה פנאי לחוד. כל אחד יתמוך בשני לפנות זמן לתחביבו ועניינים שאינם זוגיים. בעניין האינטימיות הפיזית, בגדול, כנראה שתמו ימי החפוזים העליזים בכל פינה רעננה בבית. אך אם חפוז הוא FAST FOOD (ולא שג'אנק פוד הוא לא טוב!!) אז אפשר לתכנן זמן למין, לא חפוז, ולעשות ארוחת גורמה!. איך עושים? חשוב לבדוק אם יש אפשרות למצוא לילד "סידור". הכוונה היא, לא ל"אפסן" את הילד באופן קבוע אצל אדם זה או אחר, אלא דרך לאפשר לילדים לצאת מהבית לחברים, סרט, או כל פעילות מאורגנת אחרת שתשאיר בידינו זמן למיניות. חשוב להיות יצירתיים ומספיק גמישים ולא לקיים יחסי מין רק כשבא. עם כל העייפות והטרדות, אפשר "להידלק בדחיפה" זאת אומרת להיכנס לריקוד המיני מתוך החלטה ו..."עם האוכל יבוא התיאבון"!
ואם כבר הילד נשאר בבית, אחד הדברים החשובים הוא המפתח!. לא, לא, אין הכוונה למפתח לליבו של בן הזוג, אלא למפתח בדלת שחשוב לסוגרה לפני שנכנסים לתוך הריקוד המיני. לא נעים להיתפס על חם, דווקא שמעבירים הילוך ומאיצים. אני אישית לא כ"כ מאמין שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לנעול את החדר בלב שקט ולהתהולל כשבסרט בראש לא עוברים מחזות ארוטיים, אלא דמותו של ילד כזה או אחר המצטופף מאחורי הדלת הנעולה. אחרי הכל בואו ולא נאשים את הנשים במוצא כזה או אחר, גם לגבר קשה לקיים יחסי מין בידיעה שאוזן בנו או ביתו המתבגרים, נטויה. ועוד קטנה אחת, הווליום. כולנו מכירים את חוק קנוביץ' רק שבמקרה דנן, יש חוק ילדנוביץ'. לא שצריך לשמור על דממת אלחוט, אך במלאכת המיטה, רצוי לשמור על ווליום נמוך כד שלא נפריע את מנוחת הילדים! והכי חשוב לדעת שאם המין נקטע על ידי ילד זה או אחר, או נפסק מסיבה כזו או אחרת, אז לא להתייאש כי....מחר אפשר לנסות שוב!

הכותב: ד"ר עידן מיליצ'ר, פסיכותרפיסט, מטפל זוגי ומשפחתי אחראי מרפאה סקסולוגית אנאורגנית גברים במרכז הרפואי ת"א(איכילוב).
ניתן לפנות לד"ר מיליצ'ר בכל שאלה בנושא. לפרטים נוספים

תפריט ניווט תחתון