תוכן עניינים

מאת עידן מיליצ'ר; סקסולוג ומטפל זוגי; המרפאה לטיפול מיני; בי''ח ליס

ביקשו ממני לשרבט מספר שורות על חג החנוכה, ניסים ומיניות.
אז מה אומר ומה אכתוב? שתעשירו את חיי המין שלכם באכילת סופגניות איש מגוף זוגתו? לא!! שתקיימו יחסי מין בזמן אפיית הלביבות? לא!! שתסובבו סביבון והתנוחה עליו הוא יפול תהיה התנוחה שתעשו? לא! ממש לא!ראשית אתחיל ואומר שבחנוכה כמו בחיים כשיש סקס, לא צריך לא פך שמן ולא ניסים.
אך אם בנס פך השמן שהספיק לשמונה ימים עסקינן, הרשו לי לנצל את ההזדמנות להכביר ולשבח קיום יחסי מין יום יומי באופן רציף. מעשה זה, של קיום יחסי מין באופן רציף, תורם רבות לבריאות הפיזית והנפשית, וכמובן לזוגיות.

יחסי מין מגבירים את רמת החמצן באיברים ומעלים אצל גברים ונשים את רמת הטסטוסטרון. אצל נשים הגברת יחסי המין עם אותו בן זוג, מגבירה את ההגנה מפני וירוס הפפילומה הגורם לסרטן. כמו כן האורגזמה משחררת אסטרוגן השומר על גמישות העור. בנוסף, משפרים יחסי המין גם  את תפקוד המערכת החיסונית. אצל גברים, על פי מחקרים, יחסי מין תכופים מפחיתים את הסכנה לסרטן הערמונית.
בשני המינים, שחרור אנדורפינים כמו סרוטונין ודופמין, מביאים להפגת מתח, לחץ וחרדה ומביאים לשביעות רצון ורגיעה. כמובן שיחסי המין תורמים לתחושת הערך והביטחון העצמי וכן לחוויה שאנו מושכים כנשים ו/או גברים.

אין צורך בשמנים שנשארו מפך השמן או, לחילופין באבקת הסוכר שנותרה מהסופגניות, כדי ליהנות ממיניות טובה, רציפה ובריאה.
שני זוגות שקיימו יחסי מין באופן רצוף; האחד במשך שנה, השני 101 ימים, כתבו ספרים בהם הם מתארים את התרומה האדירה של קיום יחסי המין באופן רצוף לאורך כל התקופה עליה החליטו והסכימו.
שני הזוגות העידו בכתיבה שההתמדה בחיי המין שיפרה את מערכת היחסים ביניהם, ולא רק בחדר המיטות. הם הפכו לשמחים יותר ופחות לחוצים וכעוסים, בחיים בכלל ובזוגיות בפרט.
אמנם בהתחלה היה קשה, מעידים הזוגות, אך כאשר התחילו לקיים יחסי מין בקביעות, למדו כל כך הרבה האחד על השנייה. הסקס הפך למהנה הרבה יותר וכך גם חיי הנישואין שלהם.
ואני, מה אני אומר? לא שמרשים לי בבית להגיד, ובכל זאת, אמליץ על שמונה ימים רצופים של סקס. שמונה ימים, כמובן לאלו שיכולים לאפשר זאת לאור חופשת הילדים. על הניסים ועל הנפלאות ואחד על ה...
חנוכה שמח!

תפריט ניווט תחתון