תוכן עניינים

שמחה רבה שמחה רבה, אביב הגיע פסח בא! עונת החיזור בעיצומה, ומה עם הזוגיות? האם נצא מעבדות לחרות? נו באמת, אם אני צריך לכתוב על לבלוב ורענון עונתי של הזוגיות - כנראה פספסתי משהו בגדול! 

נכון, השנה היה חורף קשה וקר במיוחד, עם כמות משקעים גבוהה מהממוצע הרב-שנתי, אז מה? זאת לא סיבה להזניח את הזוגיות. גם בחורף קשה וגשום, חשוב לשמור ולשמר את הזוגיות-לטפח, להשקות ולהשקיע-בין מתחת לשמיכות ובין מתחת למעיל וכובע גרב. תמיד מומלץ ואפשרי להשקיע בקשר הזוגי. מומלץ - כן. קל? לא בהכרח. גם לא פשוט. טיפוח הזוגיות היא עבודה מסביב לשעון 24/7, ואסור "להירדם בשמירה". אבל בהחלט אפשר וצריך ליהנות מהדרך, ולהגיע ליעד בלי לחשב מסלול מחדש.


איך מעירים את הזוגיות משנת החורף שלה ומתחברים אל רוח החיזור האביבית שסביבנו? הנה 5 טיפים לטיפוח זוגיות אביבית מסביב לשנה:  

טיפ מס' 1: היו מחויבים לזוגיות – כל השנה


זוגיות ואהבה


היו מחויבים להצלחת הזוגיות שלכם כל השנה, על ארבע עונותיה. נישואים מאושרים אינם קורים מעצמם. נישואים מאושרים הם תוצאה של התייחסות רצינית לקשר, מצד שני בני הזוג. הסכמה הדדית ומודעת על מטרות חייכם כזוג, על הערכים החשובים לשניכם ועל הדרכים להגשמת ציפיותיכם-היא יישום מרכזי של המחויבות הזו. ה"אנחנו" חייב לקבל מקום חשוב יותר בחיי שניכם מאשר ה"אני" אמרו את זה קודם, לפניי: אהבה היא לא פרפרים, ציפורים וריגושים. אהבה היא מחויבות. מחויבות לזוגיות. זה לא  לקום כל יום בבוקר ולשאול: "איפה האושר שלי? מה אתי? מתי תורי? מה מגיע לי?" זה לקום בבוקר ולשאול את עצמנו איך אני יכול/ה לעשות את השני/ה יותר מאושר/ת. אמצו לכם את הדרך – ותבטיחו לעצמכם אביב בזוגיות, תרתי משמע, לאורך שנים!


טיפ מס' 2: קחו לעצמכם זמן איכות ביחד


זוגיות ואהבה


הקדישו זמן כדי לבלות ביחד, בדיוק כפי שלא רציתם להיפרד זה מזו בתחילת הקשר. אל תתנו לקריירה, לפרנסה, הילדים והשגרה לקחת מכם את הזמן שלכם, כזוג. המשיכו להיות החברים הכי טובים, להתעניין, לשתף ולהיות מעורבים זה בחייו של זו. שיחה משותפת על החיים, תשמר את האביבי והחיובי בזוגיות, ותשמור על לבלוב תמידי של אהבתכם.


טיפ מס' 3: קחו לעצמכם מעת לעת פסק זמן


זוגיות ואהבה


פסק זמן הוא חובה דווקא לחיזוק הזוגיות. בסופו של יום, אף אחד מאתנו לא יכול למלא את כל הצרכים הרגשיים הפיזיים והמנטאליים של בן או בת הזוג. לכן, כחלק מטיפוח הזוגיות, חשוב מעת לעת לקחת פסק זמן לחוד. גם האביב לא היה אותו אביב אם הוא היה נשאר אתנו כל השנה. הריחוק מצית את אש הגעגוע, מבעיר מחדש את האהבה, ומוסיף לזוגיות גם קורטוב של מסתורין ועניין, כשהוא נעשה במידה הנכונה.


טיפ מס' 4: אל תתנו לחילוקי דעות להפריד ביניכם


זוגיות ואהבה


רבים? לא מסכימים? למדו לריב נכון ולפתור קונפליקטים מהר ככל הניתן. במקום להטיח האשמות, חפשו פתרונות חיוביים. פרקו את הקושי ממקום שוויוני ומעריך, מבלי להוריד מערכו/ה של בן או בת הזוג. גייסו לעזרתכם את חוש ההומור! אם תוכלו להסתכל על הקונפליקטים שלכם בחיוך סלחני, גם בשיא המריבה- הרווח יהיה כולו שלכם. תרוויחו את עצמכם, את בן או בת הזוג שלכם, ויותר מכל – זוגיות פורחת ואיתנה.


טיפ מס' 5: תנו לתשוקה מקום של כבוד בזוגיות


זוגיות ואהבה


טפחו את חיי המין שלכם. המלצה מיותרת, לכאורה? ממש לא! המשיכה המינית נוטה לדעוך עם הזמן, אם אין מקדישים לה את הזמן הראוי. שינוי אווירה, חידוש וכד' ישאירו את האביב המיני שלכם בסביבה, במיטה או מחוצה לה. למיטיבי דמיון ולכת.


מה הטיפ שלכם לשמירה על זוגיות אביבית פורחת?

לכל אחת ואחד מכם יש מן הסתם טיפ קטן שעוזר לו/ה לשמור על התשוקה ולטפח את הפריחה הזוגית. קחו את האביב שלכם בשתי ידיים ותיהנו מכל רגע.

תפריט ניווט תחתון