תוכן עניינים

להתעמלות, לתרגול ולטיפול במים ישנם יתרונות רבים, המציעים מענה שאין בסביבה טיפולית אחרת.

הציפה במים מעניקה תנועה עם תמיכה ובתנוחות ייחודיות, המים מספקים סביבה נעימה שעוזרת להפחית כאב, הלחץ ההידרוסטטי מאפשר עבודה מאומצת תוך כדי תמיכה וניתן להגיע לעצימות גבוהה בצורה מגוונת. באופן כללי, ניתן לומר שהסביבה המימית בבריכה מקילה עליהם ומאפשרת להם להגיע להישגים.

הבריכה היא גם הסביבה הטיפולית המושלמת לאנשים שסובלים מכאבים, כגון כאבי מפרקים, פיברומיאלגיה, כאבי גב ועוד. אם קשה או כואב לכם לבצע משהו מחוץ למים והמצב לא משתפר, מאוד יכול להיות שמספר מפגשים במים הם הדבר שהכי נכון עבורכם וייתן לכם את המענה שצריך. 

הידרותרפיה

ידעתם שבאיכילוב יש גם בריכה? 

עם החזרה לפעילות הבריכות, גם הבריכה הטיפולית באיכילוב חזרה לפעול, לטפל ולעמל. הבריכה בבית החולים נמצאת במחלקת הפיזיותרפיה, בבניין השיקום. הבריכה הוקמה כדי להציע מגוון טיפולים במים (הידרותרפיה) לחולים במערך השיקום ולמטופלים מהקהילה. את הבריכה והפעילויות מעבירים פיזיותרפיסטים מהצוות שלנו, שעברו הכשרה ייעודית ויש להם ניסיון  ומומחיות בטיפולים במים. מתקני הבריכה שלנו מותאמים לאנשים עם יכולות גופניות מגוונות, במטרה לאפשר נוחות ובטיחות מרבית לכולם. כמובן, שכל הפעילות מתבצעת בהתאם לכל הנחיות משרד הבריאות הנוגעות לריחוק, לחיטוי וכו', כפי שניתן לצפות מבריכה בבית חולים מוביל.


טיפולים בקבוצות קטנות

במהלך השנים, התעמלות במים הפכה לפופולרית וגם אצלנו נפתחו קבוצות התעמלות מסוגים שונים, לכל מי שמעוניין בכך. הקבוצות מתאימות לכל מי שאוהב את ההתעמלות במים - שנחשבת גם מאתגרת וגם נעימה, וכן לאנשים עם בעיות בריאותיות שונות, שההתעמלות במים היא הדרך היחידה שלהם לשמור על שגרת פעילות גופנית בריאה. 
ההתעמלות בקבוצה מהווה מפגש בריאותי נעים במיוחד ויש לנו קבוצות בעלות משתתפים קבועים שמתעמלים ביחד כבר כמה שנים. אנחנו מקפידים על מספר משתתפים קטן בכל קבוצה, כדי לאפשר לפיזיותרפיסט להתאים את התרגילים ליכולת של כל אחד ואחת. רוב הקבוצות נועדו להתעמלות בריאותית, שכוללת תרגול לכוח לסיבולת. יחד עם זאת, יש לנו גם קבוצות ייעודיות לסובלים מכאבים וקבוצות להתעמלות בונה עצם.  ההשתתפות בקבוצות כרוכה בתשלום שווה לכל נפש. 


טיפולי הידרותרפיה פרטניים

בבריכה באיכילוב ניתן לקבל גם טיפולי הידרותרפיה פרטניים למגוון בעיות. ניתן להגיע לטיפול עם הפניה מרופא והתחייבות מהקופה; אנחנו עובדים בשיתוף כל קופות החולים. כמו כן, ניתן לקבוע טיפול באופן פרטי. הטיפול יותאם לכם אישית, לאחר בדיקה של הפיזיותרפיסט המטפל.


איך מגיעים אלינו?

איפה אנחנו "מחביאים" את הבריכה? הבריכה נמצאת בבניין השיקום. ניתן להגיע לבריכה מהכניסה ברחוב הנרייטה סולד או מתוך קמפוס בית החולים. לקביעת פגישה, התקשרו למשרדי הפיזיותרפיה 03-6974676  או שלחו מייל לכתובת: ptpool@tlvmc.gov.il .
אנחנו כבר נעזור עם כל התיאומים וההרשמה.

אז תקפצו - לבריכה.
תפריט ניווט תחתון