תוכן עניינים

מהיום תקופת ההחלמה יכולה להיות בבית מבלי לוותר על הפיקוח הרפואי של הצוות המנוסה מבית החולים


הדאגה להורים ובני משפחה מבוגרים מתעצמת ככל שצצות עוד ועוד בעיות רפואיות מגוונות ומורכבות. לכך יש להוסיף את הירידה בתפקוד הכללי והמנטלי. לכל אחד מאתנו אשפוז בבית החולים אינו נוח ומוציא משגרה, קל וחומר למטופלים מבוגרים שמחוברים מאד לסביבה הביתית. למטופל עצמו תקופת האשפוז מוציאה אותו מהסביבה המוכרת והעוטפת, דבר המקשה מאד על החזרה לתפקוד לאחר מכן. לבני המשפחה, תקופת האשפוז ותקופת ההחלמה שלאחריה, מצריכים היערכות מיוחדת, תיאומים ונסיעות לבדיקות ולביקורות. כפי שמתאר נעם בנו של יעקב בן ה- 85: "אבא היה פעיל מאד גם כפנסיונר. הוא נהג לרכוב על אופנים בעיר, ללכת בקביעות בפארק והקפיד על אורח חיים פעיל למרות מחלות רקע מהן סבל. מאז פטירת אמי, הוא היה חסר אנרגיה, ללא תיאבון והתקשה לחזור לשגרה ולפעילויות הקבועות. למרות התמיכה והדאגה של כולנו אין תחליף לדאגה של אמי. בכל זאת 60 שנה הם היו נשואים. באחד הבקרים בדרך למטבח הוא מעד ונפל. מזל שאחד הנכדים היה איתו והוא הובהל לבית חולים ואושפז במחלקה פנימית. בבדיקות התרשמו הרופאים מירידה תפקודית משמעותית. הסתבר כי ירד במשקל, נחלש וחלה החמרה במחלות הרקע שלו. המלצת הרופאים היתה לאשפזו לכמה ימים על מנת לתת לו נוזלים ולאזן את מחלות הרקע, כל זאת במטרה שיתאושש ובהמשך גם ישפר תזונה, יתמודד עם הקושי והאובדן וינסה לחזור לשגרה פעילה.

אבי הביע בפנינו את אי הנוחות שלו להתאשפז בבית חולים. כל מה שרצה היה לחזור הביתה, למקום המוכר והמוגן שלו, למרות שאמא כבר איננה. בעצה אחת עם רופאיו, התחלנו לבחון אפשרות לקבל את המענה הרפואי הנדרש בבית והבנו שטיפול רפואי בבית ביחד עם התמיכה שלנו, ייתן לו את המעטפת הטיפולית לה הוא זקוק על מנת להשתקם. למדנו כי גם לקופות החולים קיים מענה וכי ניתן גם לרכוש זאת כשירות פרטי. לאחר שקראנו על שירותי אשפוז ביתי, בחרנו בשירות איכילוב HOME פנימית שלמעשה מעניק שירותים של מחלקה פנימית בבית. כבר בצהריים השתחרר אבא הביתה ובערב כבר הגיעו לביקור בית רופא פנימאי ואחות. בביקור הרפואי בוצעה הערכה רפואית והוצעה תכנית טיפול מתאימה למצבו תוך התייחסות לסביבה הביתית.  

האחות שהגיעה אלינו ביצעה בדיקת דם, חיבור לעירוי נוזלים וניטור שוטף של כל המדדים. כעבור שלושה ימים בהם ניתן לאבי טיפול סיעודי התקיים ביקור רופא מרחוק והוא בחן את התקדמותו ואת תהליך ההחלמה. טיפולי הפיזיותרפיה והתפריט שהתאימו לו עזרו לו להתחזק. לאחר כשבוע אבא כבר יצא לטיול קצר בפארק בליווי הפיזיותרפיסט המטפל ובשיחה עם הרופא הסכמנו כולנו שאבא כשיר לחזור לשגרת חייו ללא המעקב הצמוד והטיפול הרפואי. זו היתה החלטה כל כך נכונה עבורו וגם לנו חסכה המון דאגה והתרוצצויות. הטיפול הרפואי האישי באבא החזיר אותו לשגרה בריאה ופעילה".


מה כולל שירות איכילוב HOME פנימית?

השירות של בית החולים איכילוב בשיתוף עם 'נטע שירותי בריאות', מנוהל ע"י פרופ' דניאל שפשלוביץ, מנהל מחלקה פנימית ד' בביה"ח איכילוב. הטיפול כולל טיפול צוות מקצועי מבית החולים: ממחלקה פנימית: רופא/ה מומחה/ית מהאגף הפנימי באיכילוב מנהל/ת את הטיפול הביתי ומגיע/ה לביקור בית לפי הצורך; אח/ות מגיעים לטיפול ומתן תרופות באופן יומי. ניתן לשלב גם לבצע בדיקות דם וצילום חזה בבית, טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק להתאמת סביבת המגורים למציאות החדשה ויעוץ תזונתי להתאמת השינויים הנדרשים בתזונה. הטיפול הביתי במסגרת איכילוב HOME מותאם באופן אישי לצרכי המטופל ובני המשפחה ובתיאום איתם, באווירה נעימה והכי חשוב בסביבה הביתית ותוך שמירה על הרצף הטיפולי. אנשי הצוות שמטפל במסגרת חדר המיון או מחלקת האשפוז הם אלה שמגיעים הביתה.

לפרטים נוספים חייגו 3404*

תפריט ניווט תחתון