תוכן עניינים

​הוא מעשן, שותה, נמנע מפעילות גופנית ואפילו לבדיקה השגרתית הגיע מטושטש מהבית.
לרגל יום הסרטן הבינלאומי שחל היום, אליל הרוק, רד אורבך קורא לכם: *חלאס עם הפחד, הקדימו בדיקה למכה*!
צפו בסרטון שנעשה בשיתוף *המרכז לרפואה מונעת והמכון לדרכי העיכול והכבד במרכז הרפואי איכילוב וקהילת חלאסרטן של עמותת מרכז טל*. 

*שירה קופרמן, מנכ״לית עמותת מרכז טל*: ״ביום הסרטן הבינלאומי קהילת החולים הצעירים - חלאסרטן משיקה את ערוץ היוטיוב שלה. הגיע העת להתאים את מערכות ההסברה לקהל אליו שואפים להגיע ולהשפיע.אנחנו שמחים שרד אורבך נרתם למטרה שלנו ונמשיך כמובן לפעול בכל הדרכים היצירתיות על מנת ליצור מודעות לצרכים היחודיים של חולי הסרטן הצעירים ולקדם את הנושא בקרב מקבלי ההחלטות במטרה ליצור מערכת מותאמת עבורם״.

*ד״ר סיגל פישמן, רופאה בכירה במכון לדרכי העיכול והכבד (גסטרו) במרכז הרפואי איכילוב מסבירה כי*:״בבדיקת הקלונסקפיה, המעי הגס, נסרק בקפדנות עם סיבים אופטים וכך ניתן לגלות בצורה מוקדמת נגעים טרום ממאירים. בחלק גדול מהמקרים ניתן להסירם בצורה מוקדמת ולמנוע סרטן עתידי״.

*לדברי פרופ׳ נדיר ארבר, מנהל המערך לרפואה מונעת והמרכז למניעת סרטן במרכז הרפואי איכילוב*: ״אורח חיים בריא וגילוי מוקדם הם הבסיס לרפואה מונעת ושמירה על הבריאות. ׳יפה שעה אחת קודם׳ ולכן יש להקפיד על אורח חיים נכון כבר בצעירותינו. המנעות מוחלטת מעישון, פעילות גופנית סדורה, צריכת אלכוהול מתונה וחשיפה מושכלת לשמש יאפשרו להאריך את תוחלת החיים ב- 9 שנים. בהמשך יש להקפיד על בדיקות לגילוי מוקדם״ מסביר פרופ׳ ארבר שמוסיף כי ״העתיד הגדול בתחום הינו הבדיקות הגנטיות והרפואה המותאמת אישית ממנה יגזר משטר מעקב אישי לחיים בריאים״.

 


תפריט ניווט תחתון