תוכן עניינים

התמכרתן לבוטוקס? מפחדות להיראות כמו מג ראיין אבל לא יכולות להפסיק? להלן כלים לטיפול אסתטי נכון ובעיקר, בריא ויפה.

מכירים את הנשים שמבט חטוף בהן מעורר בכם תגובת אי נוחות פנימית? אתם רואים בבירור שהן עשו אי אלו טיפולים אסתטיים, הרבה מדי מהם - גם אם אתם לא יודעים מה בדיוק, אבל ניכר שהן כבר לא ממש דומות לעצמן. מה עושים, כשבנוסף אתם מצופים להחמיא על המראה הצעיר, אבל לא יודעים איך כי זה נראה מוגזם, שלא לומר גרוטסקי? הזרקות, ניתוחים פלסטיים קילופי עור וטיפולי לייזר, חמצן אור חום חשמל ויסודות הטבע - כל אלה כולם מגויסים היום, על מנת ליפות ולהצעיר אותנו. חלילה אינני נגד אסתטיקה לסעיפיה. אני בודאי הראשונה שתחגוג על הכלים שיש למדע כיום לעכב את ההזדקנות - מבפנים ומבחוץ, ולתקן נזק שנעשה לאורך החיים, ללא צורך לשלם מחיר של סיכון המטופל/ת.


מתי הפרזנו עם הבוטוקס?

בזמנים שלנו, בהם עייפות כרונית הפכה למצב קיומי, בוטולינום טוקסין (בוטוקס או דיספורט) הוא החבר הטוב ביותר של האישה. אבל גם בזה אפשר להפריז. להלן עצות בסיסיות כיצד להמנע מעשיית-יתר:

  1. הגבות צריכות להיות במרחק סביר מגלגל העין. לא באמצע המצח. אין צורך להרים עד בלי די עם בוטוקס את הגבות. יתרה מזאת: יש גבול לכמה שניתן להרים אותן. בין 1-4 מ"מ (בהשוואה למצב הבסיסי) הוא הטווח התקין. 

  2. מגיע רגע, שכל הבוטוקס בעולם לא יועיל לצניחת העפעפיים שלך. הרופא אינו אשם. הבוטוקס (או דיספורט, לצורך העניין) עבד. זה מה שיש. השלב הבא הוא ניתוח לתיקון צניחת עפעפיים.
  3. הקמט בין הגבות כבר שם מזה עשרים שנים? הוא שם בכל שעות היממה, וגם כשאתם לא מכווצים גבות? אין לכם מה לצפות שהבוטוקס יעלים אותו. חישבו על נייר מקומט: גם כאשר מישרים אותו, יראו סימני הקימוט. מה בוטולינום טוקסין כן יעשה? יפחית את הקמט, ופעולתו תשתפר אם תתמידו בהזרקה, וכן תמנע העמקה שלו.
  4. לא חייבים להזריק בבת אחת למצח, לעיניים, ובין הגבות. אם תעשו כן, אז באמת שום דבר לא יזוז. אני מעדיפה להזריק בכל פעם לשני אזורים, ולהחליף בין האזורים על מנת ליצור איזון, ולהשאיר מעט תנועה בחלק העליון של הפנים.
  5. כבר הזכרתי, שלבוטוקס יש מגבלות. אחת המגבלות היא המקומות בהם רצוי שלא להזריק אותו, מחשש לתופעות לוואי. האזור שמעל הגבות, בצד, הוא כזה שבו הזרקה עלולה לגרום לצניחת גבה או עפעף. תמיד יישאר שם קמטוט. בואו נוותר לו.
  6. שקיות מתחת לעיניים לא ייעלמו עם בוטולינום טוקסין. להיפך, לעתים הזרקה בזוויות העיניים, עלולה להדגיש את השקיות הללו. 
  7. אל תלחצו על הרופא שלכם להזריק עוד ועוד, הוא רק בן אדם, הוא ייכנע בסוף. אם הוא אומר שאין מקום להזרקה נוספת - תסמכו עליו. 
  8. ההזרקה השפיעה לחודשיים בלבד? זמן ההשפעה הממוצע של בוטולינום טוקסין בהזרקה לקמטים, הוא בין 3-4 חודשים. ייתכן שאצלכם ההשפעה פגה, משום שזהו הזמן של השפעת הבוטולינום טוקסין אצלכם. אפשר לחזור ולנסות הזרקה חוזרת - בהתאם לשיקולו של הרופא - אולם אם זה חוזר על עצמו, התכננו לרענן את הבוטוקס בתדירות גבוהה, יותר או להרשות לקמטים להבליח בין טיפול לטיפול.


לסיכום

בוטוקס הוא טיפול מצויין, לא רק לעיניים או למצח. אפשר לעשות איתו עוד כמה שיפורים קטנים: להרים זוויות פה (כתוספת למילוי), להרים את קצה האף, לעדן קמטוטים מעל השפה, לשפר חיוך עתיר חניכיים ועוד- כפי שאמרתי: הוא חברה הטוב ביותר של האישה. אפילו הרבה מאד גברים עושים בוטוקס בימנו. בטח לא שמתם לב, כי הם עושים את זה במשורה. רק צריך לא להפריז.

תפריט ניווט תחתון