תוכן עניינים

​אנחנו בעיצומו של חורף ישראלי קצר וזה הזמן להתחדש ולהתרענן. 

החורף מזמן לנו את התנאים להתחדשות העור. זה הזמן לפעולות אסתטיות שבקיץ לא ניתן לבצע בשל שעות אור ארוכות, חשיפה לשמש, חום  ולחות המאפיינים את הקיץ הישראלי.

 

זוהי עונת הפילינג (קילופי עור)

למה עושים ?

 • על מנת להעלים את כתמי השמש והגיל,
 • על  מנת להתגבר על קמטוטים ולשוות לעור מראה הומוגני, צעיר ורענן .
 • על מנת להתגבר על פיגמנטציה .

 

קיימים שלושה סוגים של פילינג כימי , בהתאם לעומק הקילוף: 

 • קילוף עדין -  שטחי, קילוף של האפידרמיס, השכבה העליונה של העור. 

נועד לנשים צעירות על מנת לשפר את המרקם ולשפר פיגמנטציה  שטחית , יכול להועיל לטיפול באקנה .
לרוב נדרשים מספר טיפולים בהפרש של כ 3-4 שבועות בין  טיפול  לטיפול.  לאחר הטיפול קיים קילוף עדין של העור הנמשך כ -4-5  ימים. 

 • קילוף בינוני - מסיר את שכבת האפידרמיס וכן את החלק העליון של שכבת  הדרמיס,  נועד לטיפול בסוגי פיגמנטציה שונים, שיפור קמטוטים עדינים, מיצוק העור. לאחר הטיפול קיים אודם של הפנים ולאחר מכן קילוף שנמשך כשבוע עד 10 ימים. לאחר מכן תתכן אדמומיות שיכולה להמשך מספר שבועות.  
 • קילוף עמוק - קילוף של עור הפנים עד לשכבת הדרמיס העמוקה -  בעבר  הצריך אשפוז וניטור לבבי  כיום קימות פורמולות חדשות, בעלות פרופיל בטיחותי גבוה כך שהפעולה יכולה להיעשות בקליניקה ללא צורך בניטור.

בימים הראשונים שלאחר הקילוף קיימת בצקת של הפנים ומתחיל קילוף  משמעותי, זמן ההחלמה הוא כשבוע ימים, לאחר  שבוע ימים מתקבל עור חדש, עם אדמומיות   שיכולה להימשך גם מספר חודשים וצורך בהגנה משמש.
קילוף עמוק מעלים  כתמים, קמטוטים וקמטים עמוקים והשפעתו נשארת למספר שנים.  לא ניצן לבצע קילוף עמוק בסוגי עור כהים יחסית. ֿ

 • הסרת נגעים מסיבה אסתטית
ניתן לבצע בכל עת אך  לאחר הסרת הנגע יש להימנע מחשיפה לשמש על מנת לקבל תוצאה אסתטית מיטבית, בעיקר באזור הפנים או באזורים חשופים לשמש .
 

 טיפולי לייזר 

 • טיפולי לייזר להסרת כתמים 
  בניגוד לקילוף העור, בהסרת כתמים באנרגית אור, לא מטופל כלל העור אלא הכתמים בלבד,  הטיפול  יעיל יותר בחורף כאשר העור אינו שזוף וישנה ניגודיות גבוהה בין צבע העור לצבע הכתם. 
 • קילוף  באמצעות לייזר
  בדומה לפילינג כימי גם בלייזר ניתן לבצע קילוף של העור בדרגות שונות, אך באמצעות הלייזר ניתן גם ל״עורר״ את העור לייצר קולגן על ידי חימום השכבות העמוקות ובכך להביא להצערת העור הן מבחוץ והן מבפנים. 

 

החורף הישראלי קצר,  וזהו הזמן לטיפולים אסתטיים שלא ניתן לבצע במרבית השנה בארצנו שטופת השמש, בואו נתחדש

הכותבת, ד"ר גילה אייזמן נלקנבאום  מומחית ברפואת עור ומין, רופאה בכירה, המרכז המשולב לאסתטיקה והמרפאה לגילוי מוקדם של סרטן העור, מערך רפואת עור. המרכז הרפואי תל אביב.

תפריט ניווט תחתון