תוכן עניינים

​קיץ -  כולנו מזיעים, אך יש המזיעים יותר:

טיפול בבוטולינום טוקסין מסייע לפתרון הבעיהל' הינה אישה צעירה בשלהי שנות ה-20. היא בריאה ונאה, בעלת מקצוע חופשי ואהובה על משפחתה וחבריה. למרפאת המרכז המשולב לאסתטיקה הגיעה לאחרונה, בהמלצת אימה.
הזעת היתר ממנה סבלה גרמה לה לסרב תכופות לביקורים חברתיים ולהימנע ממפגשים אישיים, בהם מקובל להושיט וללחוץ ידיים. לאורך השנים, ניסתה כדורים בבליעה ואפילו  שימוש במכשיר חשמלי, אולם הדבר לא הוביל להטבה של ממש. ניתוח, כך אמרה, אינו נשקל  בשל סיבוכים אפשריים והישנות של הבעיה באזורים חלופיים.
בטיפול בודד  בבוטולינום טוקסין (בוטוקס) הושגה הטבה ניכרת. בביקורת דיווחה, כי הוסר החסם. שיקום הביטחון העצמי וחזרה לתפקוד מלא- הם רק שאלה של זמן.


הזעת יתר


מה היא הזעת יתר?

הזעת יתר מוגדרת כמצב שבו ההזעה אינה פרופורציונלית לפעילות הגופנית או לטמפרטורת הסביבה.  מאות אלפי ישראלים סובלים מהזעת יתר – בעיה הפוגעת באיכות חייהם, כיצד מאבחנים ואיך מטפלים?
אם הנך בעל רקע רפואי תקין, אך סובל במהלך היום מהזעת יתר, שמופיעה לפחות פעם בשבוע באזורים מסוימים וסימטריים בגוף: בעיקר בתי שחי, כפות ידיים ורגליים או פנים אזי ייתכן ומדובר בהזעת יתר מקומית.

כיצד מאבחנים הזעת יתר

לדברי ד"ר אופיר ארצי, מנהל משותף במרכז המשולב לאסתטיקה, מרבית תלונות המטופלים בנושא נמצאות כמוצדקות. עם זאת, על מנת לאבחן את הבעיה באופן מקצועי ייעזר הרופא במספר דברים:
  • תשאול סובייקטיבי –האם ההזעה גורמת לעכבה אישית: חברתית, מקצועית, בינאישית ו/או אחרת
  • האם פעולות דוגמת אחיזה בעט, הקלדה על מקלדת ואפילו הליכה נינוחה בסנדלים מלווה בתחושת הזעה מרובה ורטיבות? 
  • תשאול רפואי אובייקטיבי- DLQI (Dermatology Life Quality Index)- שאלון מנחה ומפורט .
  • שלילת מחלות רקע
  • בהתאם לצורך, מבחן יוד- מריחת יוד באזורים המזיעים ופיזור עמילן עליהם. העמילן ישנה את צבעו כתגובה להזעה ויספק תמונה מהימנה בנוגע למצב.

איך מטפלים בהזעת יתר

כיום, ניתן לטפל בהזעת יתר ביעילות באמצעות בוטוליניום טוקסין. לאחר אלחוש מקומי או הרדמת העצב המעצבב את אזורי הטיפול  (בדומה להזרקה של רופא שיניים) מבצע הרופא  סדרת דקירות באמצעות מחט עדינה ומחדיר את  הבוטולינום טוקסין לאזור המזיע (בתי שחי, כפות ידיים ורגליים)
  • הטיפול בבוטולינום טוקסין (בוטוקס) נחשב לחדש יחסית, בטוח וללא סיבוכים משמעותיים  ומתווסף למספר שיטות טיפול אחרות.
  • בתוצאות הטיפול ניתן להבחין מספר ימים לאחר ההזרקה, כעבור שבועיים ניתן לאמוד את התוצאה הסופית אשר נמשכת בין 6-12 חודשים.

ו..יש גם הטבה

לחברי מועדון beWell - 10% הנחה על טיפול בהזעת יתר באמצעות  בוטולינום טוקסין, ייעוץ וטיפולי רפואת עור אסתטית נוספים.
למידע נוסף:
המרכז לרפואת עור אסתטית וטיפולי לייזר
03-6972424 או באמצעות דואר אלקטרוני
dermaaesthetics@tlvmc.gov.il
*מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי עם רופא מומחה .
בתוקף עד 31.12.18


תפריט ניווט תחתון