דברי איתנו

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}
הריון ולידה

למי מיועד ליווי רגשי במהלך היריון או לידה?

מרפאת 'איתך' לליווי רגשי בביה"ח 'ליס', מיועדת להעניק ליווי רגשי לנשים במהלך ההיריון ולידה, אשר בעבר חוו טראומה מסיבות שונות כדוגמת תקיפה, אבדן, חרדות, וגיניסמוס וכן עבור נשים שעברו לידה טראומטית, לידה שקטה או הפלות חוזרות לצורך עיבוד תהליכי הלידה. 

הריון ולידה מתקשרים לרוב לשמחה ולפלא הבריאה. אך בתוך כך, חווית ההריון והלידה יכולה להיות מורכבת ומערערת. תהליך הריון ולידה עלולים לעורר חוויות עבר, קושי נפשי, או רגישות מיוחדת. כל אלו הופכים את ההתמודדות למורכבת יותר, אך אלו תחושות וחוויות שנשים רבות מתמודדות איתן. התייחסות נכונה למורכבויות אלו במסגרת מקצועית ממוקדת, יכולה להקל משמעותית את ההתמודדות, להכין ולסייע לקראת חווית הלידה, ולהפחית את הסיכון להשלכות נפשיות בהמשך.

ליווי במהלך הריון  

מיועד לנשים במהלך הריון, בכל שלב, עם רקע מורכב המשפיע על תחושותיהן בתקופה זו או בכלל -  אם זו לידה שקטה או אובדן הריון בעבר, לידה קשה בעבר, פגיעה מינית, טראומות עבר, רקע נפשי או רגישות גופנית. במסגרת המרפאה, בהתאם לנסיבותיה האישיות ולצרכיה הייחודיים של האישה, תיפגש ותלווה על ידי צוות רב מקצועי הכולל מיילדת, רופאת נשים, ועובדת סוציאלית. בהתאם לצרכים שיעלו, יינתן סיוע גם ע"י גורמים מקצועיים נוספים. לפי הצורך ובמידת רצונה של האישה, ייקחו חלק בתהליך גם בן/בת הזוג.

המרפאה מעניקה ליווי אישי במהלך ההריון ותהליך הלידה במטרה להפחית את רמת החרדה, לסייע בחיבור לתהליך, ולהפחית סיכון לסיבוכים גופניים ונפשיים של תהליך הלידה.

עיבוד חווית לידה

במסגרת מרפאת 'איתך', מוזמנות גם נשים לאחר לידה אשר זקוקות לסיוע לאחר לידה מורכבת  - בין אם מהלך הלידה נחווה כקשה או טראומטי או לאחר אובדן הריון מסיבות שונות.

תהליך עיבוד הלידה ייעשה ע"י נשות צוות המרפאה שהן בעלות הכשרה בעיבוד לידה או טיפול בטראומה. הסיוע יהיה ממוקד, ולפי הצורך ייעשה קישור להמשך טיפול במסגרת המתאימה לטיפול ארוך טווח.

לאן לפנות?

אם את מעוניינת להגיע למרפאת 'איתך', אנא צרי קשר באמצעות מס' טלפון 03-6973113 /03-6974787 או לכתובת מייל mamylis@tlvmc.gov.il. תתבקשי למלא שאלון קצר להבנת הצרכים הייחודיים לך ואם את מתאימה לסוג הסיוע שניתן ע"י צוות המרפאה, תזומני לפגישה ראשונית.

מה כוללת הפגישה הראשונה? 

במפגש הראשון תיבנה תוכנית טיפולית ממוקדת, בה ישולבו לפי הצורך חברות הצוות הטיפולי. התהליך יתמקד במתן מענה לרגישויות הספציפיות שלך, עם דגש על מתן מידע והכנה לצפוי, התמודדות עם שינויים בתוכנית, הכרת חדר הלידה וכן ליווי רפואי עם דגש על בדיקות גופניות ברגישות מירבית.  

במידת הצורך, צוות מרפאת 'איתך' עובד בשיתוף עם השירות לבריאות נפש בבי"ח איכילוב האישה וכן מרכז "לטם" לנפגעות תקיפה מינית, על מנת לתת מענה שלם ורצף טיפולי עבור המטופלות. זאת כמובן בהתאם לרצונה והסכמתה של האישה. 

הצוות המטפל במרפאת 'איתך':

  • רופאות 
ד"ר גילי יובל
ד"ר מרים ורשביאק

  • עובדות סוציאליות 
  מיכל ברטלה
   שיר כץ
  • מיילדות
    יונית לוי
    עדי בן משה

פרטי התקשרות לזימון תור

  • טל': 03-6973113 , 03-6974787
  •      mamylis@tlvmc.gov.il :דוא"ל

*יצוין כי תהליך הליווי הרגשי מיועד בכל שלב בהריון ואין מגבלה לפי שבוע ההריון.
*לביקור ראשון לא נדרש טופס 17.

פרטי היחידה

טל': 03-6973113 / 03-6974787
בניין סוראסקי
אגף א'
קומה 4
שעות קבלת קהל: ימי ד', בין 9:00-15:00

תפריט ניווט תחתון