תוכן עניינים

מחלקת אשפוז חדשה ליולדות


לאחרונה פתח בית החולים "ליס" ליולדות ונשים מחלקה חדשה ליולדות. במרכז ליולדת – מחלקת יולדות א' החדשה 51 חדרי אשפוז אישיים בתנאים המפוארים והמתקדמים ביותר ברפואה הציבורית בישראל והם כוללים: מיטה מתכווננת ליולדת, מיטה נפתחת למלווה, שירותים ומקלחת אישים כולל מחמם מגבות, כורסת הנקה, פינת החתלה, מסך אישי לכל יולדת ללא תשלום כולל טלוויזיה, אינטרנט וסרטי הדרכה וכן ארוחה אישית ליולדת המוגשת לחדר. הכניסה לחדר, באמצעות כרטיס מגנטי. 

 

 "הצורך העיקרי של כל אישה לאחר לידה, הוא להרגיש בבית, זה מתבטא ברצון שלה לזכות לפרטיות וגם באפשרות לשהות עם המלווה שלה או בני משפחתה" מסביר פרופ' רוני גמזו מנהל המרכז הרפואי ת"א ". 
"מדובר במהפכה ברפואה הציבורית שאני גאה שקורית לראשונה אצלנו בה יולדות זוכות לחוויית הלידה המקסימלית והכול ללא עלות ובתנאים המפנקים ביותר שניתן להציע לאם ולילוד. המחלקה החדשה תוכננה תוך שימת לב לצרכים הייחודים של היולדות וכוללת את מלוא הפתרונות לצרכים השונים של היולדת הישראלית".

פרופ' יריב יוגב, מנהל בית החולים "ליס" ליולדות ונשים מוסיף: "במחלקה החדשה אנחנו מטפלים בנשים לאחר לידה רגילה ובנשים לאחר ניתוח קיסרי מתוכנן, שמצבן הרפואי לאחר הלידה מוגדר בסיכון נמוך. גם נשים בהריון שהיו בסיכון גבוה במהלך ההיריון יאושפזו במחלקה החדשה. רק לאחר הלידה תתבצע הערכה רפואית והיולדת תועבר למחלקה המתאימה לה ותואמת את צרכיה הרפואיים. כשאני נולדתי לפני 48 שנה היה ברור שאמי שאפילו לא קיבלה אפידורל תשהה אחרי הלידה בחדר גדול עם יולדות נוספות והיא זכתה לראות אותי, התינוק, רק בשעות מסוימות. מאז חלו שינויים רבים, היום בן הזוג שותף בלידה, גם כשיש ניתוח קיסרי, האימא יכולה להיות עם התינוק באפס הפרדה ועכשיו יש גם חדר פרטי מתוך הבנה שהאשפוז לאחר הלידה הוא חלק חשוב מהחוויה כולה".

 

החדרים מאפשרים ליולדת ולמלווה שלה את התנאים למחוברות הורית ("אפס הפרדה"), אך ההחלטה על מידת השהות עם התינוק בחדר לאחר הלידה נתונה לבחירת היולדת והיא יכולה לשנות את בחירתה במהלך האשפוז. לצד מחלקת האשפוז החדשה, נפתחה גם מחלקת ילודים (תינוקייה) מרווחת. במחלקה צוות מנוסה של רופאי ילדים ואחיות שישמח לסייע בכל שאלה או פנייה הקשורה לתינוק. צוות המחלקה מקיים מדי יום הדרכות לטיפול בתינוק והדרכות לקראת שחרור וייעוץ הנקה. במחלקה חדר הדרכה עם כסאות הנקה נוחים ומפנקים.
בקומה 3 ממוקמת מחלקת יולדות ב' הוותיקה עם צוות מקצועי חם ומחבק. במחלקה 20 חדרי אשפוז עם מיטה אחת או שתיים לכל יולדת.

 

ומה עוד חדש?

על מנת להקל על תהליך השחרור ולחסוך את ההגעה לרישום הילוד במשרד הקבלה, פיתחנו טופס מקוון ומאובטח בו ניתן למלא פרטים הנדרשים לדיווח ב"הודעת לידה". 
ניתן למלא את הפרטים מראש טרם ההגעה או במהלך האשפוז .

 

מזמינים אותך להיות חברה שלנו ולקבל מידע על פעילויות וסדנאות במהלך ההריון ולאחר הלידה. 
להצטרפות 

תפריט ניווט תחתון