רפואת נשים

​מחלקת נשים מטפלת במגוון התופעות והבעיות מהן סובליות נשים במעגל החיים החל מזיהומים באברי האגן, בעיות הקשורות בדמם שאינו סדיר, תלונות של כאבי בטן ואגן, ממאירויות, הריונות חוץ רחמיים ועוד. 

כמו כן, מטופלות במחלקה נשים בהריון צעיר (שליש ראשון ושני) הדורש מעקב או טיפול רפואי.
למחלקת נשים מתקבלות נשים המוזמנות לניתוחים מתוכננים כגון: שרירנים רחמיים, ציסטות וגידולים שחלתיים, ממאירויות של אברי הרבייה, צניחת אברי האגן, אי נקיטת שתן ועוד. 

​במחלקה פועל צוות רב-תחומי הכולל רופאים מומחים בתחום הכירורגיה, הגינקואונקולוגיה, האורוגינקולוגיה, האולטרה-סאונד, אחיות, יועצת הנקה, רופא ילדים פיזיותרפיסטית, עובדת סוציאלית ודיאטנית. כל אלו פועלים כאיש אחד על מנת לספק את השירות המיטבי עבורך.הטיפולים המוצעים במסגרת המחלקה כוללים: פעולות כירורגיות שונות, טיפול ומעקב במקרים של הריון מחוץ לרחם, במקרים של גירוי יתר שחלתי ולאחר טיפולי פריון, טיפול ומעקב במקרים של ממאירויותוגידולים שפירים במערכת הרביה הנשית, מחלות זיהומיות של מערכת הרבייה הנשית, דימומים לא סדירים, טיפול ותמיכה בנשים המגיעות להפסקת הריון בכל שלביו, וכמו כן ניתן טיפול לאחר סיבוכי לידה מאוחרים. 

במידת הצורך, במחלקה פועל מערך ביות מלא, המאפשר לתינוק לשהות לצד אימו (ובאחריותה) בחדרה לאורך תקופת האשפוז בתמיכת רופא ילדים ויועצת הנקה ומלווה מטעמה. 

סדר היום במחלקה 

ארוחת בוקר 08:00-09:00
ארוחת צהריים 12:00-13:00
ארוחת ערב 18:00-19:00
הארוחות בהגשה עצמית.

ביקור רופאים 08:30-10:00
שחרור מאישפוז 12:00-15:00

בדיקות דם, שירותי הדמיה, ייעוצים וטיפולים נלווים כגון פגישה עם עובדת סוציאלית, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וכו׳ מתקיימים כשגרה בשעות הבוקר. ניתן להזמין מראש כלכלה מיוחדת (מנה צמחונית, בד״ץ וכו׳). יש לפנות לאחות המטפלת או לכוח עזר במשמרת לתיאום הזמנה.

ביקור רופאים: 

מתבצע ע"י רופאי המחלקה משעה 08:30 בבוקר. במקרה הצורך יבקר רופא תורן בכל שעה שהיא. 
מעבר לשעות הביקור, ניתן לשוחח עם רופא המחלקה ע"י פניה לרופא או לאחות המחלקה עד השעה 14.00.

ביקור משפחות:  בכל ימות השבוע, בין השעות: 07:30-21:30

הצוות הסיעודי

הצוות הסיעודי במחלקת נשים כולל אחיות מוסמכות, המיומנות במתן טיפול מקצועי המכוון לצרכים הפיזיים והרגשיים של המטופלות.
הטיפול באשה נעשה תוך שיתוף פעולה עם צוותים רפואיים ופרה-רפואיים, ובכללם רופאים מקצועיים בתחומים המשיקים לרפואת נשים ובהם כירורגיה כללית, מחלות זיהומיות, המטולוגיה, אונקולוגיה, כירורגיה פלסטית ועוד. וכן, עובדים סוציאליים, אנשי מקצוע מתחום ההדמייה (רנטגן, אולטרה-סאונד, MRI, CT), פיזיותרפיסטיות, דיאטניות ועוד.  שיתוף הפעולה זה עם הגורמים השונים בבית החולים נותן מענה לבעיות מורכבות, רב-מערכתיות.
אחיות המחלקה מלוות את האישה בכל שלבי הטיפול - מדריכות אותה באופן פרטני ומפנות אותה בעת הצורך לגורמים המתאימים לטיפול בכל נושא.
ביום שחרור האישה מאשפוז, יתנו לה רופא ואחות המחלקה הדרכה פרטנית, בהתאם להמשך הטיפול הנדרש עבורה.
לעיתים, מתעורר צורך באשפוזים חוזרים לצורך מעקב. אשפוזים אלה מעניקים מסגרת רפואית למטופלת ולמשפחתה, תוך העמקת ההיכרות עם הצוות הסיעודי והרפואי של המחלקה.


ניתוחים המבוצעים במסגרת המחלקה

למחלקת נשים שלושה חדרי ניתוח המשרתים אך ורק את המטופלות באגף נשים ויולדות. ניתוחים אלקטיביים (מתוכננים) מבוצעים בכל ימות השבוע (למעט שבתות).
הניתוחים האלקטיביים השכיחים כוללים:

  • כריתת רחם עם או ללא שימור השחלות, הן בשיטה פתוחה והן בשיטה זעיר פולשנית.
  • ניתוחים להסרת ממצאים שחלתיים כגון ציסטות שחלתיות
  • ניתוחים אונקולוגיים, בשיתוף היחידה לגינקולוגיה אונקולוגית
  • ניתוחים לתיקון בעיות של דליפת שתן
  • ניתוחים לשחזור רצפת האגן, בשיתוף עם היחידה לאורוגינקולוגיה.

המחלקה גם נותנת מענה לבעיות גינקולוגיות דחופות כגון: הריונות חוץ רחמיים, זיהומים אגניים, ציסטות
שחלתיות פרוצות או שזורות והריונות לא תקינים הדורשים התערבות ניתוחית.
הפעילות האלקטיבית, וכן הניתוחים הדחופים, מבוצעים על ידי רופאים בכירים, מומחים במיילדות וגינקולוגיה, אשר נמצאים בבית החולים בכל שעות היום, עם מערך גיבוי של רופאים בכירים כוננים המוזמנים מביתם באופן דחוף בעת הצורך.  ניתוחים בשיטה זעיר-פולשנית 

במחלקת נשים מבצעים כיום את מרבית הניתוחים בשיטה זעיר פולשנית (לפרוסקופית) ובגישה רובוטית ועל כן משך האשפוז, לרוב קצר וההחלמה וההתאוששות מהירים.
לפרוסקופיה היא שיטה במסגרתה נעשה שימוש במכשור אופטי המוחדר דרך חתכים קטנים (עד 1 ס"מ) בדופן הבטן. בשיטה זו ניתן לבצע את מרבית הניתוחים הגינקולוגיים אשר פורטו לעיל. 
ניתוחים היסטרוסקופיים מבוצעים על ידי החדרת מכשור אופטי זעיר בגישה נרתיקית, דרך תעלת צואר הרחם. בין הניתוחים המבוצעים בשיטה זו – אבחון של מומי רחם, הסרת פוליפים או שרירנים בחלל הרחם, הסרת מחיצות בחלל רחם וסילוק הדבקויות בחלל הרחם. כמו כן מבוצעים ניתוחים שמרניים לטיפול בבעיות של דמם לא סדיר המונעים את הצורך בטיפול תרופתי או בכריתת רחם.פרטי היחידה

03-6925621
03-6925622
בניין סוראסקי
אגף ב'
קומה 2
שעות קבלת קהל: ניתן לשוחח עם רופא המחלקה ע"י פניה לרופא או לאחות המחלקה עד השעה 14.00.
שעות ביקור: בכל ימות השבוע, בשעות: 07:30-21:30

תפריט ניווט תחתון