וידאו

ד"ר אלמוג על אנדומטריוזיס בטיפול אישי, חיים בריא אפריל 2016
פרופ' ישי לוין על כאבי מחזור חזקים, ערוץ 13, סטטוסקופ
רפואת נשים; המרכז לבריאות האישה

​במרפאה הרב תחומית לאנדומטריוזיס בבי"ח ליס, מבצעים אבחון וטיפול בנשים הסובלות מתסמינים שונים המאפיינים את המחלה: כאבי מחזור החל מגיל הנערות, כאבי אגן כרוניים, כאבים בעת קיום יחסי מין בגיל הפריון, אי פיריון, ציסטות שחלתיות.

צוות המרפאה פועל בשיתוף פעולה עם יחידות נוספות: היחידה לאולטרה-סאונד גינקולוגי ומיילדותי, היחידה להפריה חוץ גופית, מכון הרנטגן, המכון לטיפול בכאב וכן עם מומחים מובילים בתחום הכירורגיה הכללית והאורולוגיה. 
* ניתן לקבל ייעוצים נוספים במסגרת המרפאות של בית החולים: יעוץ מיני, יעוץ דיאטני וכן יעוץ בנושא של פריון כולל יעוץ לגבי שימור פריון והקפאת ביציות.

רבים לא שמעו על מחלת האנדומטריוזיס. זוהי מחלה כרונית הפוגעת בכ- 10% מהנשים בגיל הפריון. על אף שבשנים האחרונות חלה עליה במודעות למחלה בציבור ובקרב הצוותים הרפואיים, עדיין ישנו עיכוב משמעותי מרגע הופעת התסמינים ועד לאבחון.

באמצעות המידע המפורט בקישור זה, מטרתנו היא לעלות את המודעות למחלה ולהדריך את המטופלות ומשפחותיהן על ידי מתן תשובות לשאלות נפוצות. אנו מאמינים כי הכרה והבנה של מחלת האנדומטריוזיס תסייע למטופל, לבני המשפחה ולצוות המטפל להתמודד טוב יותר עם המחלה.

מה עלייך להביא לביקור במרפאה?

  • סיכום מכתב של רופא מטפל
  • בדיקות דם לסמנים (CA-125, CA-19-9 )
  • אולטרה-סאונד אגן עדכני
  • בבואך למרפאה יש להצטייד בטופס התחייבות כספית מקופת החולים (טופס 17) או תשלום במזומן/כרטיס אשראי, בהתאם לתעריף משרד הבריאות.

חדש ב'ליס' - שירות רפואה משלימה למטופלות מרפאת אנדומטריוזיס 

החל מחודש אוקטובר 2021, בימי ג' בין השעות 15:00-18:00. קביעת תור בטל: 03-6974787, 03-6973113 או באמצעות דוא"ל: mamylis@tlvmc.gov.il

הטיפול ניתן ע"י תמר אנטוקול, מטפלת מוסמכת מטעם האגודה לרפואה סינית מסורתית Dipl. CM I.A.TCM, מומחית בגיניקולוגיה סינית. הטיפול כולל החדרת מחטים דקיקות ועדינות לתוך העור, במטרה לווסת את התנועה האנרגטית בגוף ולהשיב את האיזון. בנוסף, הדיקור משפיע על זרימת הדם המקומית ועל המערכת ההורמונלית והעצבית ובכך יכול לסייע בהפחתת כאב ודלקת. 
*עלות טיפול 150 ₪.

פרטי היחידה

03-6974000 -זימון תורים
בניין סוראסקי
B1
קומה 2
שעות קבלת קהל: יום ה', בין השעות 08:00-14:00

תפריט ניווט תחתון