המכון לפריון

​המרפאה המגדרית במכון הפריון בביה"ח איכילוב הוקמה בכדי לתת מענה לאוכלוסיה הטרנסית בסוגיות גניקולוגיות בכלל ובייעוץ לגבי פוריות ושימור פוריות בפרט. 

האוכלוסיה הטרנסג'נדרית היא בעלת רצונות לפריון והורות כמו האוכלוסיה הכללית. תהליכי התאמת המין, הכוללים טיפולים הורמונליים וניתוחים שונים, הם בעלי פוטנציאל לפגוע בפוריות, ולפיכך, ההמלצה כיום היא לשמר פריון לפני התחלת הטיפולים להתאמת המין. 

מהו תהליך שימור פריון?

קיימים מצבים שיכולים לפגוע בייצור הזרע (באשך) או הביצית (בשחלה) באופן בלתי הפיך. מטרת שימור הפריון היא לשמר (באמצעות הקפאה) את הזרעים או הביציות לפני חשיפתם למצבים הפוגעים בהם, וזאת בכדי לאפשר מימוש הורות ביולוגית בעתיד.


למי זה מתאים?

קהל היעד המתאים לשימור פריון:

 • נערות/נשים טרנסג'נדריות- הקפאת זרע
 • נערים/גברים טרנסג'נדרים - הקפאת ביציות או/ו הקפאת עוברים

התחלתי ליטול את ההורמונים להתאמת המין, האם אפשר לשמר פריון גם במצב זה?

 • שימור זרע

חשיפה ממושכת של האשכים לאסטרוגן פוגעת באופן ברור בייצור הזרע. במידה והוחל הטיפול ההורמונלי יש להפסיקו (לפחות לשלושה חודשים) לפני תהליך שימור הזרע בכדי לחדש את ייצור הזרע.

 • שימור ביציות

ההשפעה של טיפול ממושך עם טסטוסטרון על תפקוד השחלות אינה ברורה. במידה והוחל הטיפול ההורמונלי ההמלצה היא להפסיקו (לפחות לשלושה חודשים) לפני תהליך שימור הביציות.


איך מתחילים?

 • שימור זרע

על מנת להתחיל בתהליך יש לקבוע תור לרופא פריון מומחה במרפאה המגדרית ביחידה לפריון הגבר במכון לפריון לשם קבלת ייעוץ וביצוע שימור הזרע. יש להביא לפגישה תוצאות של בדיקות הדם הבאות:

 1. HBsAg, HBsAb, Anti HCV
 2. VDRL
 3. HIV
   
 • שימור ביציות 
תהליך שימור ביציות מחייב השראת ביוץ ושאיבת ביציות לפני הקפאת הביציות. על מנת להתחיל בתהליך יש לקבוע תור לרופא פריון מומחה במרפאה המגדרית במכון לפריון לשם קבלת ייעוץ והפנייה לבדיקות מתאימות הכוללות בדיקות דם מקיפות, בדיקת שד, בדיקת פאפ וסקר גנטי. 

פרטי היחידה

03-6925637
בניין סוראסקי
אגף ג'
קומה 3
 

תפריט ניווט תחתון