המכון לפריון

​בין הסיבות הרבות לאי פוריות, ניתן למנות גם בעיות מכאניות בשחלות, בחצוצרות או ברחם, המהוות חסם לכניסה להיריון ומצריכות ביצוע ניתוח, במטרה לאפשר המשך טיפולי פוריות.

במקרה בו קיימת בעיה מכאנית, תופנה המטופלת אל היחידה לכירורגיה של הפריון, ולאחר פתרון הבעיה, היא תשוב למחלקת האם להמשך טיפולי הפוריות. בין הבעיות המכאניות הנפוצות הפוגעות בפריון: ציסטות בשחלות וברחם, חסימה בחצוצרות, שרירנים (מיומות ברחם), פוליפים ברחם, הידבקויות ומחיצות ברחם.

ביחידה לכירורגיה של הפריון, צוות רפואי רב- מקצועי אשר מחליט על הטיפול המיטבי לפתרון הבעיה של המטופלת, במטרה להשיג הריון.

מאחר שטיפולי פוריות אינם קלים וכרוכים בלחץ נפשי גדול, ביחידה ניתן טיפול רחב ועוטף הכולל גם ליווי של עובדת סוציאלית ופסיכולוגית.

כאמור, מצבים הנכללים תחת הקטגוריה של בעיות מכאניות יכולים להיות קשורים לפגמים או לתהליכים לא תקינים במערכת הרבייה של האישה.

לדוגמה: ידוע שמחלה דלקתית בחצוצרות היוצרת חסימה והצטברות של נוזל בחצוצרה היא בעיה אשר מפחיתה את הסיכוי להרות בהפריה חוץ גופית לכדי מחצית מהסיכוי להרות ללא בעיה זו.

ברחם יכולים לגדול ממצאים כגון פוליפים או שרירנים אשר מורידים את הסיכוי להרות.

רירית הרחם יכולה להיפגע, לא לצמוח ולא לאפשר את השרשת העובר ברחם.

אנדומטריומה שחלתית היא ציסטה שחלתית והיא חלק ממצב הנקרא אנדומטריוזיס וגורמת לירידה באיכות הביציות הנשאבות או בקושי טכני בשאיבת הביציות.

הטיפול במצבים הרפואיים שתוארו צריך לשלב בין טיפולי פריון מורכבים וטיפולים ניתוחיים מגוונים. המטרה הינה פתרון ניתוחי מותאם באופן אישי, ששם לעצמו דגש  של שמירה על תפקוד הרחם השחלות והחצוצרות, על מנת שהסיכוי להרות יעלה.  

שילוב של ידע מקצועי בפריון ויכולת כירורגית מכוונת הינו הבסיס שעליו נשענת היחידה לכירורגיה של הפריון. 

תפריט ניווט תחתון