וידאו

פרופ' לובצקי על הקשר בין השמנת יתר לשינה אצל ילדים
פרופ' לובצקי: חום אצל ילדים
פרופ' לובצקי: יתר לחץ תוך גולגולתי בילדים
פרופ' לובצקי: ברונכיוליטיס בילדים
פרופ' לובצקי על מחלת קוואסקי
ביהח דנה-דואק לילדים

מחלקת ילדים בבית החולים "דנה דואק" לילדים מהווה את הליבה של בית החולים. זו מחלקת האשפוז הגדולה ביותר בבית החולים ובה מטופלים הילדים החולים הזקוקים לאשפוז. המחלקה מטפלת במגוון גדול של מצבים ומחלות, בטווח גילאים רחב ביותר: החל מגיל לידה ועד לגיל 16 שנים. אל המחלקה מתקבלים ילדים באופן דחוף מחדר המיון או באופן מתוכנן מאחת מהמרפאות של בית החולים.
המחלקה כוללת 34 מיטות אשפוז, בה מתאשפזים אלפי ילדים בשנה. במחלקה רופאים בכירים, רופאים מומחים ומתמחים אחיות מוסמכות ואחיות מעשיות.

רופאי מחלקת הילדים מאיישים גם את מחלקת ילודים ופגים בביה”ח ”ליס” ליולדות.
צוות המחלקה כולל רופאים מומחים בעלי ניסיון ומוניטין רב ברפואת ילדים; צוות אחיות; עובדות סוציאליות; פסיכולוגים; פיזיותרפיסטיות; ותזונאיות קליניות - כולם אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ובעלי ניסיון רב בטיפול בילדים.
לרשות המחלקה עומדים מומחים במקצועות-על שונים, בתחום הפנימי והכירורגי, בעלי התמחות מיוחדת בילדים, המסייעים למיצוי תהליכי האבחון והטיפול.
הצוות הסיעודי במחלקת ילדים מטפל במיומנות בפעוטות, ילדים ובני נוער, הסובלים ממגוון רחב של מחלות כגון: מחלות דרכי הנשימה, העיכול והשתן; מחלות לב; בעיות נוירולוגיות והתפתחותיות.
אחיות המחלקה שמות דגש רב על טיפול כוללני בילד ובמשפחתו, תוך שיתוף פעולה מלא עם המשפחה, ומאמינות בשילוב של מתן טיפול רפואי וסיעודי איכותי, כבסיס להצלחת הטיפול בילד.
המחלקה מסונפת לחוג לרפואת ילדים של אוניברסיטת תל-אביב, ומכשירה באופן קבוע מתמחים ברפואת ילדים וברפואת משפחה. כמו כן היא מהווה מקום ללימוד והשתלמות של סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת תל-אביב וסטודנטים לסיעוד מבית הספר לסיעוד.
המחלקה רואה כחלק מתפקידה, מתן שירות לקהילה, ורופאיה פועלים במרכז לבריאות המשפחה- דנה שלי (טיפת חלב) בעיר תל-אביב, ואף במספר מרפאות ומוקדי רפואה דחופה ובכך מבטיחים את הרצף של המעקב והטיפול בילדי העיר.
לרופאי המחלקה קשר הדוק ורציף עם רופאי הקהילה, שמפנים חולים למחלקה דרך קבע ומקבלים עדכון שוטף מרופאי המחלקה. עם שחרורו של הילד, ניתן מכתב סיכום רפואי מפורט, עם תכניות טיפול לרופא המטפל.
המחלקה מצוידת בציוד מודרני, המאפשר ניטור של מצב הילד במהלך אשפוזו, ומעוצבת תוך שימת דגש על סביבה ידידותית לילד ולהוריו.
אנו בטוחים כי נוכחות ההורים ומעורבותם בטיפול היא הכרחית לאורך כל היממה, שכן - היא מפחיתה את החרדה של הילד ומחזקת את הקשר עם הצוות.
אנו עושים כל מאמץ כדי לתת להורים ולמשפחות יחס חם על-מנת להקל על שהותם במחלקתנו בעת אשפוזו של הילד.

השהות במחלקה

לרשות המשפחות קיימת פינת הורים, אשר בה מכשיר למים חמים ומים קרים; כלים לשימוש ההורים והילדים; ומקרר אשר ניתן לאכסן בו פריטים עם מדבקת זיהוי של הילד.

  • ארוחות - במחלקה מחולקות הארוחות בשעות בשעות קבועות: ארוחת בוקר בין השעות 08:30- 08:00, ארוחת צהריים בין השעות 12:00-12:30 וארוחת ערב בין השעות 18:00-18:30. בעבור תינוקות עד גיל שנה קיימות במחלקה אבקות חלב להכנה. עבור ההורים, קיימת עמותת מתנדבים - "עזר מציון" - המחלקת ארוחות וכריכים. 
  • שעות ביקור המשפחות - בכל ימות השבוע, בין השעות: 08:00-20:00. מותרת שהייה של מבקר אחד בחדר עם הילד ללא הגבלת זמן.
  • לינה - במידה שהילד מאושפז למשך יום או יותר במחלקה, מומלץ כי אחד ההורים ישהה עם הילד במשך האשפוז, ואף יישאר ללון עמו בשעות הלילה. בכל חדר קיימת כורסה מתקפלת הנפתחת למיטה, עבור ההורה. עוד קיים חדר כביסה לשימוש ההורה, המכיל סדינים, כריות ושמיכות.
  • פעילות פנאי ומשחקיה - בקומה 2 של בית החולים "דנה-דואק" לילדים קיימות שתי כיתות, המשמשות את הילדים המאושפזים במחלקה: כיתת גן בהנחיית גננת, וכיתת בית ספר בהנחיית מורה. בכיתות קיימים צעצועים ומשחקים להנאת הילדים ולהנעמת תקופת אשפוזם. קיימת אפשרות ללמוד בכיתת הלימוד אשר נמצאת בקומה השנייה, ולהשלים את החומר אותו מפסידים בבית הספר בגין האשפוז. כמעט בכל יום, מגיע למחלקה ליצן רפואי אשר מפליא בקסמיו ולהטוטיו, וסוחף את הילדים לעולם של פנטזיה ודמיון.
בתום האשפוז, צוות המחלקה עומד בקשר מתמיד עם הגורמים המטפלים בקהילה, על-מנת להבטיח את רציפות הטיפול בילד עד להחלמתו המלאה.
במרפאות ההמשך, אנו עוקבים אחרי תינוקות וילדים שאושפזו בגין מחלות מורכבות הדורשות המשך מעקב במסגרת בית החולים.

יחידות רפואיות | תחומים

פרטי היחידה

03-6974747
03-6973131 - חדר רופאים
פקס: 03-6974547
ביהח דנה דואק
קומה 3
שעות קבלת קהל: שעות קבלת מידע מהרופאים: מידי יום בין השעות 14:00-13:00
שעות ביקור: בכל ימות השבוע, בשעות: 08:00-20:00

תפריט ניווט תחתון