רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

השמנת יתר בקרב ילדים
מחלות מעי דלקתיות
מה זו בדיקת קולונסקופיה ואיך מתכוננים? הסבר לילדים
מה זו בדיקת גסטרוסקופיה ואיך מתכוננים? הסבר לילדים
ביהח דנה-דואק לילדים

המכון למחלות דרכי העיכול והכבד עוסק במחלות והפרעות בדרכי עיכול, מחלות כבד ובעיות תזונה ואכילה בילדים.
במסגרת המכון מטופלים פגים, תינוקות, ילדים ובני נוער הסובלים מבעיות במערכת העיכול, החל משלשולים כרוניים, כאבי בטן ממושכים, עצירות ורגישות ללקטוז, דרך צליאק, מחלות מעי דלקתיות, עודף ותת משקל, אנמיה שמקורה בבעיות במערכת העיכול, בעיות שגשוג וגדילה ומחלות כבד חריפות וכרוניות. 

צוות מכון גסטרו ילדים

במכון עומד לרשותכם צוות רב-תחומי, מיומן ובעל הכשרה מיוחדת לילדים, אשר ייתן לילדיכם מענה כולל ומקיף לבעיותיה וכולל רופאים גסטרואנטרולוגים, אחיות, דיאטניות ופסיכולוגיות. במהלך הביקור במכון, נערכת פגישת היכרות הכוללת את רופא הגסטרו, דיאטנית והאחות האחראית של המכון, בה תיקבע תוכנית הטיפול לילדכם.


בדיקות

במסגרת המכון נערך במקרה הצורך בירור אנדוסקופי (זעיר פולשני), הכולל גסטרוסקופיות וקולונוסקופיות, מבחני תנועתיות, מנומטריה של הושט והחלחולת ותבחין חומציות הוושט. בנוסף, במסגרת המכון מתבצעים תבחיני נשימה שונים, הכנסת גסטרוסטרום בדרך אנדוסקופית (PEG) לצורך הזנה מלאכותית דרך צנרת או וביופסיות של הכבד.
הבדיקות שמתבצעות במסגרת המכון הותאמו במיוחד לילדים, ומתבצעות בסביבה נעימה ותומכת, תחת הרדמה מלאה או סדציה (טשטוש) על פי הצורך. כל זאת בצמוד לליווי שלכם – ההורים ובליווי של ליצנים רפואיים.


מרפאות מכון גסטרו ילדיים:

הצוות נותן מענה כולל בתחום מחלות דרכי העיכול, מחלות כבד והפרעות אכילה בילדים. במסגרת מכון הגסטרו מספר מרפאות, כאשר כל מרפאה מתמחה בתחום אחר שקשור בתזונה ועיכול וכוללת צוות מקצועי וייעודי לילדים:

המרפאה לטיפול במחלות בדרכי העיכול (גסטרו)

צוות המרפאה מטפל במספר מחלות נפוצות של מערכת העיכול בילדים:

  • מחלת הצליאק (רגישות לגלוטן) – במסגרת המרפאה מתבצע אבחון, טיפול ומעקב בילדים הסובלים מצליאק
  • מחלות מעי דלקתיות הכוללות קוליטיס כיבית וקרוהן – המרפאה עוסקת באבחון, כולל בדיקות אנדוסקופיות, טיפול תרופתי, תזונתי, ופסיכולוגי במידת הצורך.  
  • מחלות שכיחות נוספות המטופלות במסגרת המרפאה – ריפלוקס, עצירות, תסמונת המעי הרגיז ועוד.
  • אנמיה הקשורה בבעיות במערת העיכול.

המרפאה לטיפול במחלות כבד

צוות המרפאה אחראי על אבחון וטיפול במחלות כבד בילדים. הסיבות להתפתחות מחלת כבד הינן מגוונות. לרשות צוות המכון עומדות שיטות טכנולוגיות מתקדמות לאבחון מחלות אלו, ביניהן: בדיקות דם, בדיקות מולקולאריות, אמצעי הדמיה משוכללים ועוד.

המרפאה לטיפול בבעיות תזונה והשמנת יתר בילדים

השמנת יתר היא המחלה הכרונית השכיחה ביותר בעולם המערבי.
המרפאה לטיפול בהשמנת יתר בילדים מיועדת לילדים בעלי עודף משקל מגיל 3 ועד גיל 16 ומציעה בירור ראשוני רב-תחומי ומקיף לילדים הסובלים מהשמנת יתר. לאחר הבירור הראשוני, תיקבע תוכנית טיפול אישית, הדרכה ומעקב פרטני לכל ילד/ה. במרפאה פועל  צוות רב-מקצועי המומחה בתחומים של רפואת ילדים, גסטרואנטרולוגית ילדים, תזונת ילדים ופסיכולוגיה של הילד והמתבגר.

המרפאה להפרעות אכילה בגיל הרך

בעיות גדילה ושגשוג (Failure To Thrive FTT) שכיחות בקרב פעוטות וילדים ומתאפיינות בחוסר עליה במשקל ועיכוב בגדילה ובצמיחה הגופנית. קיימות סיבות רבות להיווצרות התופעה, ביניהן מחלת הצליאק, שהינה רגישות לגלוטן, בעיית ספיגה של מזונות שונים, קושי בבליעה או בהאכלה וכן בעיות פסיכולוגיות-נפשיות.
בשנים האחרונות גדל הצורך במציאת מענה הולם להפרעות אכילה בגיל הרך, מתוך ידיעה כי אבחון וטיפול מוקדם יביאו לירידה בתחלואה עתידית.
במחקרים שונים נמצא קשר ישיר בין הפרעות אכילה בגיל הרך לבין  ירידה בתפקוד האינטלקטואלי וההתפתחותי של הילד, ואף נמצא קשר להפרעות אכילה בגיל ההתבגרות. לפיכך, מומלץ כי האבחון והטיפול של הפרעות האכילה בגיל הרך ייעשו במסגרת מרפאה רב מקצועית, שמספקת מענה ממוקד ומהיר לבעיה.

מרפאת תזונה

לתזונה תפקיד חשוב ביותר בגדילה ובהתפתחות של ילדים בכל שלב ושלב בחייהם.
יחד עם זאת, תזונת פעוטות וילדים קטנים טומנת בחובה הרבה אי-וודאות וקשיים הנובעים לא רק מהעדר ידע וחוסר ניסיון של הורים אלא מבעיות בריאותיות אמיתיות שיש לתת להן מענה גם בהיבט התזונתי.
במצבים של חולי כרוני, העדר שגשוג וגדילה, בעיות הקשורות לספיגה של מזון, התפתחות אלרגיה או רגישות לסוגי מזון מסוים ומחלות נוספות, לתפריט התזונתי השלכות מרחיקות לכת על מצבו הבריאותי של הילד. על כן, במסגרת המכון לגסטרואנטרולוגיה ילדים ניתן ייעוץ תזונתי מקיף רב-מקצועי המשלב בין הטיפול הרפואי, ובניית תפריט תזונתי העונה לצרכים המיוחדים של הילד. 

המרפאה לטיפול בתסמונת פוליפוזיס בילדים

צוות המרפאה עוסק באבחון, טיפול ומעקב אחר ילדים הסובלים מריבוי פוליפים במערכת העיכול שהינם על רקע גנטי. במסגרת המרפאה מתבצע מעקב רפואי באמצעות בדיקות דם, בדיקות אנדוסקופיות וכריתת פוליפים במידת הצורך.

מרפאת מעבר לנוער עם מחלות מעי דלקתיות

המרפאה מיועדת לבני נוער בגילאי  17-20 הסובלים ממחלות מעי דלקתיות. מטרת המרפאה יצירת רצף טיפולי וליווי צמוד לקראת המעבר למרפאת מבוגרים. 

 

מה צריך להביא למרפאה?

• התחייבות מקופ"ח (טופס 17)
• מכתב הפנייה מהרופא המטפל וכל מסמך רפואי רלוונטי אחר
• כל בדיקות הדם וההדמיה שבוצעו מחוץ לביה"ח 


תזונת ילדים

לתזונה תפקיד חשוב ביותר בגדילה ובהתפתחות של ילדים בכל שלב ושלב בחייהם: בינקות, בילדות המוקדמת ובגיל ההתבגרות. בשנה הראשונה לחיים המזון הטוב ביותר לתינוק הינו חלב אם, אשר מספק את כל צרכיו התזונתיים של התינוק. במהלך שנה זו יתווספו מזונות נוספים כגון: פירות, ירקות ודייסת דגנים. מגיל שנה ואילך מזון הפעוט מתחיל להידמות למזון מבוגר, אולם במינונים הרבה יותר קטנים ובהתאמה למגבלות האכילה של הילד.
עם זאת, תזונת פעוטות וילדים קטנים טומנת בחובה הרבה אי-וודאות וקשיים הנובעים לא רק מהעדר ידע וחוסר ניסיון של הורים אלא מבעיות בריאותיות אמיתיות שיש לתת להן מענה גם בהיבט התזונתי.
במצבים של חולי כרוני, העדר שגשוג וגדילה, בעיות הקשורות לספיגה של מזון, התפתחות אלרגיה או רגישות לסוגי מזון מסוים, מחלות דלקתיות של המעי הגס, מחלות כבד או מצבי חולי אחרים, לתפריט תזונתי השלכות מרחיקות לכת על מצבו הבריאותי של הילד. לכן, במסגרת המכון לגסטרואנטרולוגיה ילדים ניתן ייעוץ תזונתי רב-מקצועי המשלב בין הטיפול הרפואי, ובניית תפריט תזונתי העונה לצרכים המיוחדים של המצב הבריאותי של הילד.
באופן זה לא רק ניתנת התייחסות למחלה ,אלא גם פוטנציאל ההחלמה והגדילה מתממש במלואו.

בעיות גדילה ושגשוג (Failure To Thrive - FTT)

היעדר שגשוג הינה תופעה שכיחה בקרב פעוטות ולעיתים גם בקרב ילדים, שעיקרה אי עליה במשקל ועיכוב בגדילה ובצמיחה הגופנית.
קיימות סיבות רבות להיווצרות התופעה, ביניהן מחלת הצליאק, שהינה רגישות לדגנים, בעיית ספיגה של מזונות שונים, קושי בבליעה או בהאכלה וכן בעיות פסיכולוגיות-נפשיות.
לכן, כל תינוק שאינו עולה במשקל או ילד הנמצא מתחת לעקומת הגדילה, עובר אבחון ובירור מקיפים לאיתור הגורם לבעיה.
במידה שנמצא גורם ספציפי, יותאם טיפול רפואי לפתרון הבעיה. אולם, במקרים רבים הגורם אינו מאותר ולכן הילד ימשיך להיות במעקב רפואי צמוד, תוך מתן ייעוץ תזונתי והמלצות בדבר כלכלה עשירה ומותאמת לצורכי הילד.במקרים קיצוניים בלבד, תינתן הזנה תוך-ורידית להשלמת האנרגיה החסרה לגוף.       

פרטי היחידה

03-6974000 - זימון תורים
03-6974519 - במכון גסטרו ילדים
פקס: 074-7219855
מרפאות דנה דואק
קומת קרקע
שעות קבלת קהל: ימים א'; ב'; ג'; ד'; בין השעות 08:00-13:00

תפריט ניווט תחתון