תוכן עניינים

עידן מיליצ'ר; סקסולוג; פסיכותרפיסט; מטפל זוגי ומשפחתי

הוא הצייד הפרימיטיבי, היא באה עם הרגש והקשר, ועל שניהם, משפיע מעגל התגובה המינית. זו אולי התשובה לשאלה – מדוע כשהחשק שלו עולה, הגבר הופך רגיש, מפנק ומוכן ללכת עד הסוף......ורגע אחרי, כאילו כלום לא קרה, חוזרים לשגרה. האם יש קשר בין גברים ו'אנשי זאב'?

על הבוקר, עוד לפני שהטלתי את מימיי, מבעד לקורי העכביש המרקדים על ריסי עיניה, היא מתריסה בסינון הקורע לי את עור התוף;

"תגיד, כשהחשק שלך עולה אז אתה הופך רגיש, מפנק, מוכן ללכת איתי לקצוות תבל ולתת הכל. אבל אחרי הזיון, עוד שתי דקות של 'פוצילה מוצילה', ואז בבוקר אתה מתנהל כאילו כלום לא קרה! איך זה יכול להיות?".

פפפפפפ, איזה נאום חוצב להבות ולבבות על הבוקר? לא נשארתי חייב ומיד עניתי לה תוך שימוש טרי בחרצובות לשוני:
- "תראי, לפי התיאוריה שלך, הייתי מוכן ללכת איתך לכל מקום, כל הזמן, כי בא לי עלייך כל יום, כל היום TEWENTY FOUR SEVEN". זהו! היא נשארה פעורת פה לשנייה, כי אישה, כמו אישה לא מתרגשת ממילים אלא עונה בשוטף +30...שניות!

- "אז איך אתה מסביר, את החיזור המקסים שלך אחרי אתמול ומיד אחרי יחסי המין... כאילו אתה אינך מכיר אותי?!".
- "אם את פנויה להסבר קצר, ולא  לוויכוח על ליל אמש, אנסה בקצרה לתת לך מענה על תלונתך".

 

שמתי מים על האש, הכנתי לה את הקפה, כפי שהיא אוהבת (לפחות על זה לא אקבל שטיפה) וישבנו במטבח.

אז  מבלי לעשות עוול לגבר כזה או אחר, ומבלי להיכנס להכללות, ככה אנחנו הגברים בנויים. זה לא רוע לב, זו לא אמא מפנקת, ובטח לא אגואיזם צרוף שמחפש את הנאתו הבלעדית ולא חושב על זולתו. המניע של אישה לקיים יחסי-מין, קשור ברצון לקרבה רגשית, למחויבות, לשייכות, וגם כדי לחוש מושכת ולקבל עוד אישור וחיזוק לנשיותה. אתן, כשטוב לכן במערכת יחסים, מיניותכן יורדת פלאים.... וגם כאן אני לא רוצה לעשות עוול לאישה כזו או אחרת. אסביר לך על זה בהמשך. אצלנו הגברים, המניע הוא הצורך הסוציו-ביולוגי לפזר את זרעינו, ולהביא כמה שיותר שכפולים גנטיים שלנו לאוויר העולם. אנחנו למעשה התפתחות של הצייד הפרימיטיבי.

 - "נשארתם פרימיטיביים", היא מסננת מבין שיניה והקפה כמעט ונשפך על כותנתה.

- "רגע, רגע, תני לי להסביר לך את התיאוריה, לפני שאת משסה בי את לשונך".

הצייד הקדמון היה רודף אחרי החיה כאשר הכידון בידו. הוא היה נלהב, מלא אדרנלין, כל עוד הוא היה במרדף אחרי 'איילת החן' או 'בהמת המדבר', חיזר אחריה, רץ, קפץ ולא ויתר עליה. כאשר היה משיג אותה ותוקע בה את כידונו, היה יושב וחושב האם צריך את בשרה ופרוותה, ובעודה מפרפרת, היה נותן את עינו בחיה האחרת. ככה אנחנו הגברים. את החיה החליפה האישה, ואת הכידון החליף....ה....

 

- "טוב נו מספיק לי,  ומה עם הנשים?"....
- "אז ככה,  אצלכן זה קצת ארוך יותר...".

 

 

 

 

במחקריהם ודעותיהם החדשניות בדבר התפקוד המיני של נשים, מנסים פרופ' רוזמרי באסון וחבריה, דר' סנדרה לייבלום ודר' רוי לוין, לתת עוד תשובה מקצועית מהפכנית ומרגיעה למין הנשי, בדבר החשק הנשי.
במחקרה, גורסת פרופ'  באסון, כי אישה אף פעם לא מתעוררת מינית למראה איבר מין גברי, וגם לא מול ישבן מוצק, חזה שרירי או 'קוביות' בבטן. כבודם של כל אלה במקומם, אבל אישה, בכל גיל, נכנסת למיטה כי היא רוצה להרגיש שייכות וקירבה,  או כדי שבן-זוגה יהיה נחמד ונדיב לילדים, או פשוט, כדי שיבוא איתה במוצאי-שבת להורים. כלומר, קודם כל הדברים מתבשלים בתוכנית רגשית מחשבתית.

ולקביעה הזו, כדאי שנוסיף את 'מעגל התגובה המינית', מושג שטוו מאסטרס וג'ונסון, החוקרים הראשונים שבדקו אמפירית בשנות השישים של המאה הקודמת,  את התפקוד המיני של גברים ונשים. הלן סינגר קפלן, הכוהנת הגדולה של שנות ה-80 הוסיפה משלה, שינתה, תיקנה והמשיגה נדבך נוסף וחשוב למעגל זה....החשק.

כך גם אנו שוקדים בד' אמותינו וחוקרים אין סוף תופעות אנושיות ומיניות המאגדות כללים ונורמות התנהגותיות של המין האנושי על מגדריו, נשים וגברים, נקבות וזכרים.
לזכות הנשים אומר כי לכל אישה יש את מעגל התגובה המינית שלה. מעגל שאפילו אצל אותה אחת, משתנה לאורך מעגל חייה ומקבל בכל פעם פן מרתק ומסתורי אחר.

אנו מכירים נשים עם תשוקה, משיכה, דחפים ועוררות מינית חייתית!!
אנו מכירים נשים שנהנות מצפייה באתרי סקס וסרטי פורנו!!
אנו מכירים נשים שמעירות ומאירות לנו לגבי מוכנותן האובייקטיבית לקיום מגע מיני!!
אנו מכירים נשים שרוצות אותנו הגברים, יפים גבוהים חתיכים ומוצקים!!
אנו מכירים נשים שאצלן המין הינו סיבה, לא תוצאה!!
אנו מכירים נשים שמאוננות בתשוקה והנאה...ולא רצות אחרי זה לקנות להן ג'יפ!!

 

לחילופין :
אנו מכירים גברים שאין להם תשוקה מי יודע מה ובת זוגן מלינה על כך!
אנו מכירים גברים שלא נהנים ואף מאוימים מצפייה באתרי סקס וסרטי פורנו!!
אנו מכירים גברים שנמשכים לנשים מלאות, עגלגלות וללא פרופורציות של 90-60-90!!
אנו מכירים גברים שאצלם המין הוא תוצאה ולא סיבה!!
אני מכיר גברים שלא ששים לאונן...ולא רצים לקנות ג'יפ!

אז נכון שאנחנו כבריות זקוקים לתיאוריות והגדרות מקצועיות מכלילות שעברו את כליו האמפיריים, המדויקים והמכוילים של החוקר. יחד עם זאת, אנחנו כמטפלים, אמורים להבין שיש הבדלים בין נשים וגברים, ולהתייחס לכל מקרה כייחודי ולא ליפול להכללות. עם כל הכבוד למדע, יש גם את האדם האינדיבידואלי לפניו!.                                                                                                         

יש הבדל בין תגובותיהן של נשים לתגובותיהם של גברים, כמעט בכל תופעה של ההתנהגות האנושית שאנחנו מכירים. יש גם שוני בין אישה לאישה ובין גבר לגבר בתגובות לאירועי החיים, קל וחומר לגבי השוני וההבדל בהתנהגות המינית.
ספר החשק השלם לנשים ולגברים עדיין לא נכתב. מיניות האדם היא אניגמה המורכבת ממרכיבים רבים פיזיולוגים, פסיכולוגים, חברתיים, תרבותיים ועוד משתנים שעדיין אינם ידועים לנו. מכאן שחובתנו כחוקרים, מטפלים  ואנשים, להתייחס לכל מקרה לגופו של עניין...או לגופה של אישה.

 

 ואחרי כל הנאום שלי...שלא היה קצר, נחשו מה היא אומרת לי?!....
"מתוק שלי, אני נפעמת ממה שאמרת אבל דיברת המון! תגיד, במקום לדבר, בא לך על איזה חפוז לפני שיוצאים לעבודה?".
 ....  נו לך תבין נשים!

תפריט ניווט תחתון