תוכן עניינים

מאת ד"ר עידן מיליצ'ר: סקסולוג ומטפל זוגי; המרפאה לטיפול מיני; בי''ח "ליס" ליולדות


כדי להפוך כל יום ליום חג לזוגיות , כדאי להכיר את חמשת כללי הזהב שיעזרו לכם גם ברגעים קשים: 


הכניסו ליומן: "לשמור על הקשר"

נישואים מאושרים אינם קורים מעצמם. גם בזמנים של עומס בעבודה ועם הילדים הקדישו זמן להיות ביחד והיו מחויבים להצלחת הזוגיות שלכם. הזוגיות לאורך זמן הינה תוצאה של התייחסות רצינית של שני בני הזוג לקשר. ה"אנחנו" חייב לקבל מקום חשוב יותר בחיי שניכם מאשר ה"אני". הסכמה הדדית ומודעת על מטרות חייכם כזוג, על הערכים החשובים לשניכם ועל הדרכים להגשמת ציפיותיכם - היא יישום מרכזי של המחויבות הזו. אל תרשו לקריירה, לפרנסה ולילדים לקחת מכם את הזמן שלכם כזוג. המשיכו להיות החברים הכי טובים, להתעניין ולשתף ולהיות מעורבים זה בחייו של זו. 


קחו רגע לעצמכם

גם בתוך השמירה על ה"יחד" והזוגיות, הקפידו למצוא לעצמכם זמן אותו אתם מקדישים רק לכם-  אף אחד לא יכול למלא את כל הצרכים הרגשיים, הפיזיים והמנטליים של בן/ת הזוג, ולכן - כחלק מהזוגיות - חשוב להיות גם לחוד. הריחוק, המסתוריות והלבד יוצרים געגוע. 

 

שולם שולם לעולם

לכו לישון אחרי שפתרתם את כל הקונפליקטים ביניכם. רבתם? כעסתם? אל תתמהמהו ונסו להשלים כמה שיותר מהר. היו מודעים כל אחד לחוזקות ולחולשות של השני. למדו 'לריב נכון', להיות חיוביים ולא מאשימים. פתרו את הקושי ממקום שוויוני ומעריך, ולא ממקום המוריד מערכו של בן/ת הזוג. מאוד חשוב בסעיף זה, הוא חוש הומור! אם נוכל להסתכל על הקונפליקטים שלנו, גם כשאנחנו בקריז, עם חיוך סלחני... הרווחנו. הרווחנו את עצמנו, את בן/ת הזוג שלנו ואת הזוגיות שלנו. 


הרשת החברתית

אל תתנו למקלדת להיות המאהבת. היום, התקשורת הוירטואלית מהווה עוד נדבך המאתגר את הזוגיות והמיניות ואנו פתוחים לפורומים, צ'אטים, שיחות וידאו, פייסבוק ודומיהם - המאפשרים יצירת קשר מיידי, אינטימי ולא מאיים. זה יכול לנוע מקשר וירטואלי לחלוטין, אשר בו מצ'וטטים עם או בלי מצלמה, דרך שיחות אינטימיות, סקס וירטואלי וסקס טלפוני, ועד למפגש מיני תכל'ס. מחקר שפורסם לאחרונה בארה"ב מצא כי למרות שהאינטרנט מאפשר כיום חיי מין ובגידות וירטואליים, בסופו של דבר אין תחליף לקשר מיני פנים אל פנים,. צוות המחקר ציין כי בשלב מסוים ביחסים, אנו עדיין זקוקים לקשר גופני, פנים אל פנים. למרות האפשרויות החדשות שנפתחו בפנינו כתוצאה מאמצעי טכנולוגיה חדשים, אנחנו ככל הנראה עדיין יצורים חברתיים שזקוקים לקשרים אישיים במציאות. 


טפחו את חיי המין שלכם

סקס, סקס, סקס. המלצה מיותרת, לכאורה? ממש לא! המשיכה המינית נוטה לדעוך עם הזמן, אם אין מקדישים לה זמן, וגם בגיל השלישי כדאי להקפיד על הפעילות המינית. אמנם, מיניות ופעילות מינית נחשבים לפעילות של צעירים, ושילוב המושגים "מיניות" ו"זקנה" מעורר לעתים גיחוך ותמיהה. אך במחקר שנעשה בישראל ציינו כ- 90% מהגברים הישראלים וכ- 70% מהנשים, בטווח הגילאים 60 ועד 80, שהם קיימו יחסי מין בשנה האחרונה. בנוסף, 62% מהנשים ו86% מהגברים העידו על כך שחיי המין חשובים עד חשובים מאוד לשימור הזוגיות בגיל הזהב. אז יש הוכחה מדעית יותר מזו?!

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון